Carraro sportive 327 güncesi

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
@devilmycarlos yanıp sönme özelliği olmasa bile kesinlikle alınabilir bir ürün. 5 led farkli yönlere bakıyor ve gece aydınlatması gayet güçlü. Güvenlik açısından son derece faydalı bir lamba. Bir çok yanıp sönen lambadan daha etkili. Almanızı tavsiye ederim. Kask lambasını sonradan takmadım, kask üzerinde arka lamba ile geliyor. Ama Sigma'da ayrıca satılan (link) var.

• Beğen
Tepkiler: devilmycarlos
Scudo

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Kask konusunda uzun süre inceleme yaptıktan sonra forumdan gelen yardım ve tavsiyeleri de dikkate alarak, şehir kasklarından vazgeçip klasik bisiklet kasklarına yöneldim. Marka olarak Cratoni tercih ettim. Alman malı olması, diğer markalı kasklara göre uygun fiyatlı olması ve EU standartlarına uygun olması tercihimi kolaylaştırdı. Inmold tekniği ile üretildiğinden son derece sağlam ve güvenli.
En önemli etkenlerden birisi ise arka tarafında çıkartılabilen orijinal aydınlatması ile gelmesi. Sık gece sürüşü yaptığımdan, ilave aydınlatma ve her tür ek güvenlik önlemi benim için önemli. Lamba 3 fonksiyonlu; sürekli sabit yanma - yanıp sönme - yukarı aşağı hareketli yanıp sönme. Ayrıca yağmurlu havalarda lambayı kullanabilmek için ince şeffaf silikondan lamba kılıfı da var. Lambaya ek olarak arka kısmında reflektörler var, bunlarda ek pasif güvenlik özelliği olarak işe yarıyor. Plastik siyah vizör çıkarılabiliyor. İçinde bulunan clean-tex padlerin bakteri üremesine karşı etkili olduğu ve hijyen sağladığı belirtiliyor kullanma kılavuzunda. 20 havalandırma deliği var, ön delikler sinek/böcek haşeratlara karşı fileli. Cratoni AFS adını verdiği kolay ayar sistemi kullanıyor. Arka kısımda bulunan düğmeyi çevirerek sıkıp-gevşetebiliyorsunuz kafanızı çevreleyen mekanizmayı. Kask 240 gr. ağırlığında, sürüş esnasında yormuyor, rahat serin bir sürüş sağlıyor.

Dikkatimi çeken bir konu ise kullanma kılavuzunda, eğer bu kask ile bir kaza geçirirseniz ve kaskınız hasar görür/kırılırsa ve kazadan sonra yine bir Cratoni kask kullanmayı tercih ederseniz, yeni kaskınızı satış fiyatı üzerinden %50 indirimle alabileceğiniz yazıyor. Bunun için ülkenizdeki Cratoni distribütörüne garanti belgeniz ile gitmeniz yeterlidir denmiş. Bu sistem ülkemizde işliyor mu veya daha önce bundan faydalanan olmuş mu bilemiyorum. Ancak bence Cratoni'nin sunduğu güzel bir öneri ve imkan. Kimse kullanmak zorunda kalmaz umarım ama gerektiğinde ikinci kaskı indirimli alabilmek oldukça avantajlı.

Kafa ölçüm 58cm. çıkmıştı evde ölçtüğümde, bulunduğum ilçede kask deneme şansım olmadığından L ve XL arasında seçim yapmam gerekiyordu. 58cm. L bedenin sonu, XL bedenin ise başlangıcı olarak tam ortada kalıyordu. Büyük olursa yeterli koruma sağlamayabilir düşüncesi ile L bedeni seçtim. hayatımda ilk defa kask takacağımdan (link) u arayarak durumu anlattım. L bedenin uyacağını söylediler. Kask geldiğinde kafamda rahatsız hissettim ve değişim gerekeceğini düşünerek üzüldüm. Sonra bir kaç kez daha denedim ve akşam test sürüşüne çıktım. Korktuğum kadar sıkı/küçük değildi ve rahatsızlık vermedi. 1 saatlik bir sürüş sonunda memnun olarak eve döndüm. İleride 4-5 saatlik sürüşler veya uzun turlarda da baş ağrısı vs. yapmazsa, gayet memnun olduğum bir ürün diyebilirim.
Cratoni Miuro 2
Fiyat:152 TL

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/03/f4904e9eec06590afefdae040ca3c5e0.jpg

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/03/abfa56474921fefea73e3550f2b55bb5.jpg

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/03/b01202358a6d96eeab8dfa86e37b4b7b.jpg

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/03/b284c13111dd8e5548dccd41270d48a3.jpg

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/03/0bb2e7c66a3a5d038ac6b1c6904b1781.jpg

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Eldivenin de tıpkı gözlük gibi "artiztik" bir aksesuar olduğunu düşündüğümden pek tenezzül etmemiştim almaya. (link) dan matara kafesimi alırken, ilk defa bisikletimden başka Carraro markalı bir ürün gördüm. Evet eldiven. Gerçi bu da ayrı bir konu, neden diğer markaların kendi markalı/logolu aksesuarları var ve neden bizim (Carraro markalı) aksesuar/yardımcı ürün vs. yok?
Sadede geri gelirsek, Carraro markalı eldiveni görünce sepete ekledim. Ürün öyle çok kaliteli, muhteşem bir ürün değil, 25 TL fiyata göre makul sayılabilecek kalitede. Ambalajında Made in Taiwan ibaresi olmasına rağmen, eldivenin etiketinde Made in Pakistan yazıyor :) Belki sağı Tayvan'da solu Pakistan'da üretilmiş, Türkiye'de buluşmuşlardır :)
Avuç içi %80 naylon+%20 polyester, parmak kısmı %100 naylon, elin üstüne gelen kısım ise %97 naylon + %3 elastan dan imal edilmiş. Avuç iç kısımlarda jel padler var.
İlk sürüşümde ise oldukça şaşırdım. Ürün gayet etkili ve faydalıymış. Elciklerin elimi acıtmasını engelledi ve daha rahat bir sürüş sağladı. Terden elin kayması, düşerseniz refleks olarak yere koyacağınız avuç içinin yaralanmaması gibi ilave faydaları da varmış, forumdan öğrendim. Her sürüşümde kaskımla beraber eldivenim de yanımda olacak.
Sonuç olarak ürünü beğendim. Tavsiye ederim.
Ürünü aldığım adres:
(link)

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/03/846222704b386b2fdbe0a4a0f4eec7e8.jpg

• Beğen
Tepkiler: devilmycarlos

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
@Cengo
Çok güzel bir bilgi öğrenmiş olduk sayenizde teşekkürler :) Bu arada özceylan bisikletide iyiki önermişim size bayağı bir alacağınız ürün varmış neyseki gayet hesaplı bir site :)

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
keyifli pedallar cengo

benimde aklımda bir model var
(link)
bu bisiklet hakkında bilginiz var mı? internette yorym yok neredeyse

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
@Furkan Kılınç evet teşekkürler öneriniz için. Bahsettiğim bilgi kitapçıkta yazıyor ama, dediğim gibi bu haktan yararlanan-kullanan olmuş mu veya Türkiye distribütörü uyguluyor mu bilmiyorum.

@Ruhpastası teşekkürler. Sabit maşalı 327 ve 330 u inceledim, amortisörlü modelleri hiç kullanmadım bilemiyorum bu sebeple. (link) başlığı var forumda, oradaki arkadaşların hemen hepsi MTB kullanıyor. Size detaylı bilgiler verebilirler sanırım. Ama genel marka olarak sorarsanız, Carraro fiyat/performans olarak kabul edilebilir bisikletler üretiyor. Bence tercih edilebilir bir marka, tabii bütçe ve kişisel zevkler doğrultusunda.

• Beğen
Tepkiler: Ruhpastası

Ahmet Teke

Daimi Üye
Tepki
285
Bisiklet
Scott
@devilmycarlos Abi aynı sigma arka ışık bende de var. Ben memnunum. Sürekli yanması ve 5 lediyle nispeten daha güçlü ışık yayması fark edilebilirliği arttırıyor

@Cengo Hocam tekrar hayırlı olsun bisikletiniz :) Ekipmanlarınız da tamam gibi görünüyor, kazasız sürüşler :)

• Beğen
Tepkiler: Cengo

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Su sigmadan bide ben alayim bari. Cinden 2 dolara almistim bitane guzel yaniyordu ama bozuldu cok dandikmis devresi demekki

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
İftar sonrasi 20km yaptım. Aslında daha uzun bir tur olabilirdi ama hava oldukca serindi, üşüdüğüm için kısa kesmek zorunda kaldım. Sol pedaldan bir tıklama sesi gelmeye başladı bu akşam. Elle yoklayınca veya çevirince bir ses veya titreşim yok ama sürerken kol zemine tam dikip olup pedal en yüksek seviyesine gelip inişe geçtiği sırada ayağımla hissedebildiğim bir tıklama yapıyor. Tahminimce pedal rulmanı ama yarın daha detaylı inceleyeceğim.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Cengo

aynı problem bendede var sanırım pedalın döndüğü kısımdaki millerden ses geliyor.Şuanda bi aksama yok ama yolda bırakımı acaba diye düşünmeye basladım.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun , bizim gibi şehir içinde kullanmaya dağ bisikletine düşenlerden değilsin tebrikler :harika: Bu arada Ordunun neresindesin Kısmetse 11 temmuzda Ordudayım :)

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
pedal silindiri aşınmış olabiliyor, kontrol ettirin

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Tahmin ettiğim gibi rulman çıktı. Zaten üzerinde gelen orijinal pedalı beğenmiyordum, bahanesi oldu değiştirmek için. Güzel bir pedal bulup değiştireceğim.

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Sürekli emniyet şeridinden otoyolda bisiklet sürdüğümden, özellikle yanımdan tır ve otobüsler geçtiğinde emniyet şeridinde birikmiş kum toz toprak vs. havalanıp ağzıma burnuma gözlerime doluyor. Kelebek sinek böcekler vs. cabası. Dikkatim dağılıyor ve refleks olarak elim gözüme gidiyor bazen, sürüş güvenliği tehlikeye giriyor.Yani gözlük de eldiven gibi faydalı bir ürünmüş, hava atma amaçlı bir aksesuar değilmiş. Güneş uzunca bir süredir Karadeniz'de görünmediğinden güneş gözlüğü olarak etkisini henüz test edemedim.

Decathlon'dan (link) isimli ürünü aldım. Şans eseri kaskımla aynı renklerde çıktı, uyumlu oldu. Buğu yapmadığı ve anti-UV olduğu yazıyor. 0-1-2-3 olmak üzere 4 farklı camla geliyor.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/06/c78c15287efe7f91aa9ec1c011beadeb.jpg

Michelin orjinal iç lastik bulamayınca, 700C lastiklerim için (link) de Decathlon'dan aldım. Uygun fiyatlı ve acil durumlar için çantada bulunmasında fayda var.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/06/09570dad1e57bb345a481b6989a2fd30.jpg

• Beğen
Tepkiler: ismail.yüksel

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Pedal olarak welgo c27 öneririm. Uzun süredir kullanıyorum sıkıntım yok. Fakat dikkat edin iki çeşidi var rulmanlı olanı tercih edin.

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
aliexpress den bir kaç ıvır zıvır aldım, deneme amaçlı. Bakalım sorunsuz gelecek mi? Bir sıkıntı çıkmazsa ben de Çin kervanına katılırım bundan sonra :)

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
gözlük nasıl memnunmusunuz.bende almayı düşünüyorum yüzüme tam oturdu.

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Evey gayet iyi bence. Tavsiye ederim.

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Şimdiye kadar pedal rulmanından gelen ufak tıklama haricinde teknik bir sorun yaşamadım. Düzenli olarak günlük en az 10 Km kullanıyorum. Ek olarak 30 Km ye kadar fazla zorlanmadan kullandığım günler oluyor. Bu akşam ilk defa iftar sonrası yaklaşık 50 km denemesi yapacağım. Bakalım nasıl olacak?

Hem bisikletin ıvır zıvırı arttığı için, hem de bayram sonrası ufak ufak menzili arttırmaya başlayacağımdan, çamurluk, bagaj ve çanta araştırmalarına da yavaş yavaş başlıyorum.