Carraro sportive 327 güncesi

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
Carraro 327 sahibi olarak başlığınızı keyifle takip ediyorum. Kaskım var, ancak ivedilikle benim de aksesuarları toplamam lazım. Ramazanın dinginliğine sığınıp pek kullanamadık bisikleti ancak bayram sonrası için can atıyorum. :)

Scudo

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
@Hiko aksesuar işinin sonu gelmiyor. Bisiklet kadar para hatta daha fazlasını bile harcatır insana.:) Sürekli bir şey eksik oluyor, tabii eski bisikletçi olmamamız ve elimizde mevcut malzeme olmaması sonucu toparlamak biraz uzun sürüyor.
327 gerçekten çok iyi bir bisiklet, ben tercihimden dolayı oldukça memnunum, siz de en kısa sürede sürmeye başlarsınız umarım.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
yazdıklarınızı okuyunca insanın bütün aksesuarları bi daha alası geliyor o_O

oldukça mantıklı seçimler yapmışsınız, özellikle araç sürücülerine kendinizi belli etme çabanız güzel.
reflektörlü sarı yeleğinizin sarısı fotoğrafta mı soluk çıktı yoksa orjinalinden mi öyle bilemedim.

koçtaş mağazasında 9liraya satılan sarı yeleklerden almıştım, oldukça canlı bi sarı sözkonusu haberiniz olsun
(link)

yeni bisikletiniz hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde binmeniz dileğiyle.

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
@türkay yılmaz teşekkür ederim :) Ben de Tekzen'den aldım yeleği, bildiğiniz güvenlik yeleklerinde standart olan sarıdan. Reflektör şeritleri parlasın diye flaşlı çektim karanlıkta, o yüzden renk sizi yanıltmış olabilir.

(link)

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Çamurluk ve bagaj için SKS, Polisport, Topeak vb. markalardan ürün almak yerine, aşağıda gördüğünüz Carraro şehir modellerine ait orijinal çamurluk ve bagajı temin etsem fabrikadan, daha şık ve daha uygun maliyetli bir çözüm olmaz mı? Günübirlik küçük turlar yapıp, ağır yük taşımayacağım için, en azından şimdilik, bana yeterli gelecektir bu ürünler diye düşünüyorum.

ELITE_804.jpg

GRANDE_702.jpg

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Bu akşam kendi klasmanımda ilk mini turumu yaptım ve uzun yol rekorumu 44.8 Km ile kırdım :) İftar sonrası gözü kararttım ve ilk defa Fatsa-Ünye arası gidip geldim. Yol neredeyse dümdüz, asfalt, emniyet şeridi hemen hemen tamamında yeterince geniş, denize sıfır, manzaralı, temiz havalı, bol yeşilli gayet güzel bir güzergah. Büyük bir bölümü aydınlatılmış, arada 1-2 km. lik ışıkları yanmayan bölümler haricinde yeterince aydınlık. Bir kaç hödük "Tırcı" haricinde tehlike namına pek bir şey yaşamadım. Rus, Alman, Gürcü vs. plakalı Tırlar ellerinden geldikçe açıktan geçerken, bizimkiler inadına emniyet şeridine yanaşıyor. Kendilerince şaka mı yaptıklarını zannediyorlar, akıllarından zorları mı var anlamadım? Hele bir 37 Plakalı Tır vardı ki sağ tekerlerinin tamamını emniyet şeridine sokarak çok yakınımdan geçti. Tabii kulaklarını çınlattım bol bol :)
Bu arada güvenlik tedbirlerim yine tamdı, arka ışıklar, ön ışık, kask lambası, ikaz yeleği vs. tam donanımlı çıktım yola. Tedbiri elden bırakmamakta fayda var.

Bisiklet gayet sorunsuzdu, bu akşam sol pedaldaki tıklama hiç olmadı. Kendi kendine düzeldi mi ne oldu anlamadım. Akıcılığı, vites geçişleri, frenleri her şey çok iyi. Düz yolda pedal çevirmeye ara vermeden 25-30 km. sabit hız tutturduğunuzda gayet keyifli oluyor. Sele sonlara doğru biraz rahatsız etti ama ilk günlerle kıyaslanamaz bile :) Sanırım yakında tamamen geçer. Michelin Protek patlamaya karşı dirençli lastiklerden çok memnunum. 700x35c ince lastik olmalarına ve emniyet şeridi araçların rüzgarları ile savrulan çakıl, taş parçaları, cam kırıkları vs. ile dolu olması sebebi ile patlayacaklar diye korkuyorum. Gece gece lastik tamiri filan şimdilik oldukça zor benim için.

Gözlük bu akşam biraz buğu yaptı. Üst çerçevesi kaşlarıma temas ettiğinde terden ıslanıyor ve buğu yapıyor. Burun plaketlerini ayarlayarak biraz havaya kaldırdım, alnımdan uzaklaştırdım, üstten içeri hava girmesini sağladım. Bu sayede buğu sorunu çözüldü. Ama yine de yokuşlarda vs. pedala asılıp aşırı güç harcadığımda, ventilasyon yetersiz kalıyor ve çerçevenin en üst kısmından ince bir şerit halinde hafif buğu yapıyor. Düzlükte hızlı esen rüzgar sayesinde kısa sürede buğu tekrar yok oluyor.

Mataramı yeşil çay ile doldurdum. Enerji içeceği, sporcu içeceği vs. ürünleri sevmediğimden tarifini internetten bulduğum (yeşil çay, limon, bal, nane, esmer şeker, soğuk su, buz) karışımı hazırladım. Bu sayede zefal termos mataramı da deneme imkanı oldu. İçecek gayet güzeldi, hem serinletici, hem enerji veren, hem sağlıklı bir şey oldu. 750ml. dönüş yolunun yarısında bitti. 1 matara az geliyor sanırım, bisiklette 2 matara olsa daha iyi olur. Birinde su diğerinde içeceğim olsa tüm yol boyunca yeter.
Evden çıkarken 6-7 küp buz atmıştım içine, içecek bitene kadar buz gibi olmasa bile içilebilecek kadar serin tutmayı başardı Zefal. Ancak sıcak ve güneşli günlerde bu kadar uzun dayanabileceğini sanmıyorum. Onu da güneşli bir yaz günü denediğimde yazarım.

Eve 7km. kala yol kenarında miskin miskin yatan 3 tane uyuşuk köpek, ben tam yanlarından geçerken Alman kurduna dönüşüp peşime düşünce, içeceğimden aldığım 3 gram enerjiyi de kaçışa harcadım sanırım. Öyle bir asıldım ki pedala, dizimi kadro üst borusuna çarpmışım panikten :) Son zamanlarda bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum :krktm::D Ama tabii ben jetleyip turbolayıp füzeleri ateşleyince :p:kptmya: yetişemeyeceklerini anladılar ve peşimi bıraktılar da, eve rahat rahat dönebildim. Köpekler için tedbir alsam iyi olacak. Biber gazı vb. bir şeyler bakmalıyım sanırım.

Şimdilik bu kadar sanırım, gelişmelerle yeniden birlikte olacağız :harika:

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Akşam turları yavaş yavaş düzene giriyor. 36 Km civarı bir tur daha tamamladım. Bisiklet kariyeri 15 günden ibaret olan benim için gayet başarılı sayılır. Bu akşam ilk defa zincirim attı. Su almak için durduğum bakkaldan ayrılırken pedala yüklenmemle zincirin atması bir oldu. Kolayca taktım ama neden attı ne oldu, arıza mı var anlamadım. Eve dönene kadar bir daha sorun çıkarmadı. Herhangi bir ses, çıtırtı vs. de yok. Bakalım bir daha olacak mı? Mataraya bu akşam daha fazla buz attım, daha uzun süre soğuk tuttu, yeşil çaya bu sefer esmer şeker katmadım, sadece çay limon ve soğuk su + buz. Tadı biraz daha acı oldu tabii ama, 35km. yol için boşu boşuna şeker yüklenmeye gerek yok. Köpekler bu akşam yoktu, rahat rahat gidip geldim. :)

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/09/dcae14bc40fb4e2415e64c329c9fe33f.jpg

dengetekerci

Forum Demirbaşı
Tepki
176
Bisiklet
Carraro
@Cengo
O 37 plaka malum espriyi yapmak istemiyorum ama maalesef...

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Maalesef bu ülkemizin genel bir sorunu. Eğitim ve kültür meselesi. Bu akşam da 52 plaka bir peugeot partner yaptı aynısını. Şehir farketmeksizin her yerde ve herkeste aynı problemler mevcut.

• Beğen
Tepkiler: Volg

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
sanırım sürekli çalkalanmaktan dolayı mataradaki içecekler illa ki ısınıyor, en güzel yöntem bakkallardan küçük su alıp her fırsatta matarayı tazelemek..

köpekler için ekstra bi önleme gerek yok,
çok yakınlarından geçmeyin, alternatifiniz yok ise yavaş geçin,
son çare yürüyerek geçin, yürürseniz de bisikletinizi köpekler ile kendiniz aranızda tutun ;)

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
@dichter tartmayi denedim ama beceremedim. 12 kg civari tahmin ediyorum.

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
@türkay yılmaz , matara 2.5 saat soğuk tuttuğunu iddia eden termos matara. O yüzden denedim. Acemi oldugum icin zaten daha uzun turlar yapamıyorum, içecek ısınmadan serin kalıyor. Ama çok sıcak güneşli bir havada veya daha uzun yolda ne olur bilmiyorum henüz.

Bisikletten inme konusuna gelince, köpekten zaten korkarım. Bir de üstüme doğru havlayarak gelen köpekler olunca hayatta inme ihtimalim olamaz ☺ Pedala kuvvet kaçarım.

dengetekerci

Forum Demirbaşı
Tepki
176
Bisiklet
Carraro
@Cengo
Elektro şok cihazı veya köpeksavar tavsiye ederim. Bende var ama köpek kovalamasına şükür denk gelmedim

poet

Daimi Üye
Tepki
167
Hocam hangi bayiden aldınız acaba fiyat çok güzelmiş kaç taksit yaptı kredi kartı sanırım?

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Samsun Yantur'dan aldım. Kart ile 9 taksite kadar bölüyor. Nakit biraz daha indirim olur diye tahmin ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: poet

poet

Daimi Üye
Tepki
167
Çok iyi miş sizinki 2015 model dimi hocam carraro nun sitesinde gri renk var sadece zira

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Sele için jel kılıf aldım Decathlon'dan. Umarım bir işe yarar yoksa seleyi degiştirmek zorunda kalacağım. Sele acısı iyice artmaya başladı.

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/11/ba16e869e1af06b1e972009e2873afa8.jpg