Carraro bilmecesi ve benim yorumlarım...

Scudo

Baran Saldanlı

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Sedona
Carraro almayı düşünüyordum artık bu yazıları okuduktan sonra carrarodan soğudum açıkcası tespitler için teşekkürler

Tepki
32
435 daytona V modelinin istanbul'da ki son L boyunu buldum, geçen hafta ufak bir kazık yiyerekte olsa, bile bile aldım. hiçte pişman değilim şu ana kadar. oldukça memnunum kendisinden. kim ne derse desin, aptal esnafların suçunu markaya yükleyemezsiniz.

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
@Ozan Elmacioglu

lütfen baştan aşağı okuduktan sonra yorum yapınız.

defalarca yazdık
bisiklet gerçekten güzel ama yapılan profesyonelce degil.

ne var yani şu 3 modeli (1051,52,53) modeli resmi web sayfasına koyup donanımı da budur deseler?!!
neden yapmıyorlar ? cünkü milleti boyle yemek çok daha kolay.
havuç modelleri koymuşlar siteye, sonra onu sorana gel abi hepsi var diyip
sona da bak burada bi de bu var diyip yüksek fiyattan çakmak
tam anlamı ile dolandırıcılıktır.

bak dünyanın lafını sayıyoruz, bir kişi çıkıp ne diyosun kardeşim ben koskoca bianchiyim carraroyum diyor mu?
hadi burayı okumuyorlar o kadar piyasa cahili adamlar
faks yolladım diyorum bir sayfa tek kelime cevap yok...

lütfen bisikletler güzel diyip konuyu dağıtmayalım.
bisikletimden çok memnunum ama böyleşark kurnazlıklarıyla başka arkadaşları
mağdur etmelerine elimden geldiğince izin vermeyeceğim...:boese157: :boese157:

• Beğen
Tepkiler: zeyfer mir

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@kerem seckin

Böyle yapanların mallarını almamayı öğrendiğimiz zaman.

25 yıl kadar önce memlekette iki araba markası vardı. Paranı yatırıyorsun. 4 ay, 6 ay sıra bekliyorsun ki arabanı alasın diye. Araba dedikse adı araba. Resmen gaz tenekesi. yıllarca bizi böyle sömürdüler. Başka markaları ithal etmek deveye hendek atlatmaktan zor. Yasah gardaşım..... Yasah.. ama vatandaşa yasak. Bilgilenmemesi lazım. Bilgilenmesinki tenekeleri rahat gazlayalım. İşte bu bahsettiğiniz bazı markaların sahipleri, benim bahsettiklerimin çocukları veya öğrencileri. Almayın kardeşim, şüpheleniyorsanız al ma ya cak sı nız. Hatasını, yalanını, hissettiğiniz üç kağıdı yüzüne vurup almayacaksınız. Parayı veren bizsek neden söz sahibi sen ben olmayalım. Selamlar

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@Ozan Elmacioglu

Kimse burda insanların kullandığı bisikletlere çamur atmadı...bisikleti beğenmesek bu bisikleti almaya çalışmazdık zaten...
Lütfen okuduklarınızı doğru yorumlayın...bizim derdimiz burda firmanın kurnazlığı ve bayilerin sahtekarca tutumları.sadece insanların canı yanmasın diye uyarmaya çalışıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: mert erdogan
Tepki
32
yazdığım şeyde vurgulamak istediğim firmanın bisikletlerine çamur atılması değil, yapılan sahtekarlığın bildirimini direk olarak firmaya yapmak yerine hala esnafların yaptığı ahlaksızlığı markaya yüklemeniz.

yani madem bu kadar insan madur, madem bu kadar insan şikayetçi, madem ki türkiye temsilcisi adam akıllı çalışmıyor; çok mu zor carrarocicli adresinden müşteri hizmetlerine ingilizce bir mail yollamak ve türkiye'de yapılan sahtekarlığı açıklamak?

malesef forumlara girip bu şekilde bağırıp çağırarak bir yere ulaşılamaz. tamam, anlıyorum insanlar madur olmasınlar istiyorsunuz ancak 100 sayfa yazı oldu zaten bu konuyla ilgili farklı başlıklarda. sizce de zamanı gelmemiş mi bu çığırmak yerine doğrudan firmaya ulaşmanın?

Tepki
34
Bisiklet
Giant
Ozancım forumların genel amacı belli konularda kim hangi deneyim ve bilgiye sahipse paylaşmaktır bildiğin üzere. Haklısın tabiki. Bu maili duyarlı biri olarak senden bekliyoruz. 2-3 satır bişeyler yazabilirsin. Bizde yazarız böylece en azından birkaç tane mail atmış oluruz Türkiyeden Carraroya.

Tepki
1
internet çıktı mertlik bozuldu:)firma internete koysa şu modelini sorun çözülecek.:)
sakin olup alınan malın fiyat performans paritesine bakmak daha doğru olucak zannedersem.
nisan başından beri o denilen ismi bulunamayan modeli kullanıyorum.Başlangıçta bende huzursuz oldum ama maalesef burası türkiye.Neremiz düz ki carraro da düzgün olsun... saygılarımla.

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
@Ozan Elmacioglu

esnafların yaptığı sahtekarlığı firmaya yüklemek yanlış demişsiniz
firmaya bilgi veriyoruz telefon ediyoruz faks çekiyoruz
onlar da profesyonel olup modellerin adı budur fiyatı da budur diye resmi web sitelerine koysalar, bir arkadaşımızın başına geldiği gibi 1200 liralık bisikleti kurnaz esnaflar da 1500 liraya satmazlar...

ayrıca yetkili satıcı sizce ne demektir? yetkili satıcı diye adamın telefonunu resmi web sitende duyuruyorsan bunları denetleyeceksin demektir...

carraro italyaya mail yazmak inan bana türkiye carraroya faks çekmekten benim için 10 kat kolay. benim bildiğim türkiye bianchi carraro ve whistle markalarını satın aldı. kimi kime şikayet ediyoruz bu durumda???

evet bir tek o noktayı doğru tespit etmişsiniz
insanlar mağdur olmasın diye deneyimlerimizi - gerçekten işten geri kalan değerli vaktimizde- yazıyoruz sayfalarca.
bunun adına çığırmak demişsiniz. son derece rahatsız edici bir kelime seçmişsiniz.

elimizden geldikçe biz "çığırmaya" devam edeceğiz.
bir kişi bile kazık yemezse fazladan benim için kardır.

yoksa burada hiç meraklı değilim yorgun argın gelip dakikalarca klavye sallamaya!

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@Ozan Elmacioglu

Çığırmakda ne demek!?! sana saygılı bir şekilde cevap yazıyorsak sende aynı şekilde cevap yazmak zorundasın...sanırım yaşın ufak ve henüz belli bir olgunluğa ulaşmamışsın.

Tepki
32
hakaret anlamında söylemedim, yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. sadece düşüncelerimi açıkça belirtiyordum. böyle bir tepkiye gerek yok.

ayrıca belirtmek isterimki çığırmak kelimesi halk arasında argodan çok, belli bir şey konusunda sürekli tepki gösterip sonuca bağlayacak hiç bir şey yapılmaması konusunda kullanılır. yanlış bir kelime kullandığımı düşünmüyorum, sanırım yanlış anlaşıldım. burda sayfalarca yazılmış olan yazıların tekrar tekrar yazılmasıydı beni rahatsız eden yalnızca...

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@Ozan Elmacioglu

Sevgili arkadaşım, tabiki düşüncelerini belirticeksin,aynı fikirde olmamıza gerek yok.düşüncelerini savun ama karşındakilerinde fikirlerini yanlış yorumlamadan ve kırıcı kelimeler kullanmadan bunu yaparsan medeni bir şekilde tartışırız.aynı fikirde olmamıza gerek yok...sadece birbirimize kırıcı olmayalım.iyi niyetinden şüphem yok...kal sağlıcakla...
:)

• Beğen
Tepkiler: Erman ALKAYA

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
bugun kaçkardan bir sedona 711D aldık biradere.
arkadaş işte marka satıldığı yerden de belli.
bu kadar mı ilgi olur
bu kadar mı profesyonellik olur...

sirkecide oldu da bitti maşallah nerede
kaçkardaki muhabbet bilgi donanım nerede...

walla işini layıkıyla yapan bisiklet esnafına tekrar teşekkürler..

bugun biradere de az kaldı carraro alıyorduk başka bir yerden ama ne boy olarak kalmış ne de model. her kafadan bir ses çıkıyor carraroda...

benim şimdi tek korkum aldk bisikleti fena degil memnunum da - her ne kadar carraro resmi olarak bu modeli adam yerine koymasa da-
bakalım teknik destek alabilecek miyiz? 1. ay bakımında belli olur...

deneyimleri paylaşmaya devam...

• Beğen
Tepkiler: mazhar

eerkilinc

Üye
Tepki
34
@yusuf gürbüz

internete koyamaz ki arkadaşım orjinal sitesinde(carraro cicli) yok bu modeller. adam isim duyurdu. çakma bi kadroya çıkartmasını yapıştırdı. fiyat/performans olarak çok daha aşağı modelleri yüksek paraya çaktı bize.
arkadaşlar kesinlikle almayın bu modelleri 1052,1053. orjinal modeller ne ise ondan isteyin satıcılardan 435,436,473h,475j,476z,478k. bianchinin yaptığı bu terbiyesizliğe prim vermeyin.

içlerinden bir adam bu forumları okumuyormudur sizce. okuyordur ama bi tarafıyla gülerek bence. bir cevap yazan varmı. google da "carrao 1052" diye bir aratın bakalım ne şikayetler çıkacak. çok dürüstlerse yazsınlar bakalım cevap.

"biz ara model çıkardık"
adama sorarlar "nereden çıkardın?" diye