Carraro bilmecesi ve benim yorumlarım...

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
arkadaşlar bugun en nihayet bir carraro alarak bisiklet seçimini tamamladım.
aklımdaki soruları tam anlamı ile çözdüm diyemem
süper oldu tam da bu müthiş oldu da diyemem.
ne olduğumu şu an ben de bilmiyorum ama elimden geldiğince bu carraro için yaşadıklarımı biraz aktarayım. yorumlarınızı ve desteğinizi beklerim.

1- günlerce burada carraronun ara modelleri çıkmış yok 1053D imiş vesaireymiş diye bazı arkadaşları ve carraroyu yoğun bir şekilde eleştirdim. ama gel gör ki benim bugun aldığım modelin adı bile yok!!!
satıcıya sordum bu modelin adı ne diye ? 1051 dedi 1052 falan dedi sonra ne önemi var biz yaptık oldu dedi...
kendi adıma söyliym bu ne perhiz bu ne lahana turşusu olduk bugun...

2- carraronun ben şöyle bir cinlik , pazarlama cinliği yaptığına artık kesin olarak inanıyorum... süper modelleri sadece sınırlı sayıda ürettiler
hani şu web sitesinde yer alan fiyat/performans olarak süper olan modeller. -ki mesela daytona 436 hiçbir yerde kalmamış görünüyor...ve gelmeyecek diyorlar...
bunlar ile hızlı ve çok konuşulan bir giriş yaptılar ama çok sınırlı sayıda.
sonra millet carraro diye aranmaya başlayınca belki geçen senenin kadrosu belki başka başka kadrolar ile Allah ne verdiyse toplamaya başladılar. bunlara da ara model ihraç fazlası gibi isimlerle biraz daha fiyat / performans makul olan komponentler ile satmaya başladılar.

bugun konuştuğum bir kaç yetkili satıcı bu süper modellerin sadece bu kadar olduğunu ve bu sene daha gelmeyeceğini soyledi.

ama ben naptım o kadar eleştirdiğim ara modellerden birini üstelik resmi bir ismi de olmadan, sırf kaç haftadır carrarodan gidiyorum diye aldım çıktım.

3- şimdi gelelim satıcının cinliğine
ben kesin 27 vites ve deore istiyorum diyince adam 24 alivio olanı fiyat farksız deore yaparız takma kafanı falan dedi. sonra da sadece o arka vites değiştirici parçayı başka bir bisikletten söktü ve deore olarak taktı. ama 24 vites kaldı bisiklet . bu durumda da 24 vites deore bir bisikletim olmuş oldu.
iyi midir kötümüdür bu durum bilemiyorum.
basiret bağlandı aldık çıktık...

4- üzerinde RST omega gidondan kilitli bir maşa var. bu da suntour xcm ye göre iyi midir daha mı kötüdür onu da bilmiyorum. o konuda da yorumlara ihtiyaç olabilir.

fiyat olarak da 900 liraya çaktılar bu fiyat üzerinden 7 taksit yaptılar..
ne olduğumuzu biz de anlamadık umarım çok yanlış bir iş yapmamışımdır...

resimleri de çok yakında ekleyeceğim...

velhasıl piyasada adından söz ettirecek carraro çok hızlı girişinden sonra
yine böyle türkişi tilkiliklerle ( hadi ona pazarlama cinliği diyeyim) bakalım nereye kadar bu işi götürecek...

bunlar benim yaşadıklarım yorumlarım.
sorularınız ve yorumlarınızı memnuniyetle beklerim.

selamlar...

Scudo

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Faydalı bir tespit yapmışsınız bu markeyı seçecek arkadaşlar için, ama benim size tavsiyem, madem satın aldınız keyifle kullanın derim;) hatta bunu temenni de ederim.
Aksi takdirde bisikletten soğuma ihtimaliniz var.
Bol pedallı günler dilerim:)

• Beğen
Tepkiler: Tolga TEVKE

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
hocam çok teşekkürler
yok aksine komponentini yiyim kadroya hasta oldum modundayım
mesela yarın iş var sabah 8
gecenin 2si olmuş salonun orta yerine koydum aleti bakıp bakıp hasta oluyorum :)

yarın ben bunun her yerini bir fotoğraflayım da öyle yorumlarınızı alayım...
benim derdim bir kazık yediysek de bunun detaylarını öğrenmek
bir sonraki sefere bilgili olmak :)

Umut Gül

Üye
Tepki
9
Bilmiyorum içinizi rahatlatacak mı ama http://www.motisbisiklet.com/'da Carraro'nun yeni modelleri siteye eklenmiş durumda.
Bunlardan farklı bir model almış iseniz bile sanmıyorum ki ederinin altında bir alet olsun.
Kazasız belasız bol ve keyifli sürüşler dilerim, fotoları bekliyoruz :)

• Beğen

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
süpersin hocam :)
buymuş benim alet

(link)

buymuş model
1052D 24 vites... ( neden miwok model isimlerine döndüler o da ilginç)

(link)

MODEL CARRARO 1052 26"24V.HİDROLİK DİSK FREN (OMEGA RL)
KADRO CARRARO ALLOY 473
AMORTİSÖR CARRARO RST OMEGA
GİDON HB-XC-180 OS SİYAH MAT W:600 B:6 DIA:31.8/22.2
GİDON BOĞAZI FSA-ST-OS-190LX A-HEAD Al SİYAH MAT E:100 R:6DG DIA:28.6 /BARBORE:31.8
DIŞ LASTİK 26X2.00 54-559 C-1503 SİYAH/ BYTE SENNES 60TPI
KRANK TAKIMI AFCM311E222XL
TEKERLEK GRUBU ÇİFT 26"MTB BEYAZ T2 24L
ARKA DEĞİŞTİRİCİ ALIVIO ARDM410SGSL 8-VİTES DİREKT-BAĞLANTI BLACK
VİTES KOLU ASLM410RA SAĞ 8-VİTES RAPID FIRE İNDEX TEL/2050mm
VİTES KOLU ASLM410LB SOL 3-VİTES RAPIDFIRE İNDEX TEL /1800mm
ARKA DİŞLİ ACSHG308132P 8-VİTES 11-32 KASET
FREN DİSK FREN ÖN AM4861LFURX080 ROTORSUZ BL-M486(L), BR-M486(F) SM-BH59
FREN DİSK FREN ARKA AM4861RRURX135 ROTORSUZ BL-M486(R), BR-M486(R) SM-BH59

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Amortisör konusunda rahat ol bence. Eski model de olsa, güzel çalışır RST Omega. XCM'den iyidir. Hayırlı olsun...

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
iyi be 2.30 oldu saat
bisikletforum sayesinde kafa rahatladı yatayım artık
iş güç yarın...

bi de rotorsuz disk fren nedir onu mu araştırsam acaba?!
:):)
bisiklet böyle bi hastalık demek ki...

• Beğen

anspoki

Aktif Üye
Tepki
81
hayirlisi olsun. ben de carraro aldim ama bu kadar rahatsiz olmadim(oldum ama bu kadar degil). sitede gordukten sonra kendi modelini rahatlamissin ama zaten guzel bir bisikletin var dostum :) ben de birkac supheye duser gibi oldum ama sonucta, ben begendim ve aldim... keyfini cikarmak lazim. iyi surusler.

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
hocam beni adam ayar etti
bunun modeli nedir diyorum bilmiyorum diyor.
ara model diyor
biz getirdik italyadan diyor
ne geregi var model isminin diyor..

normalde olsa hiç kıllanmam da bu kadar forum okuyunca insan bilinçli alayım istiyor...

1052 D başlığı da ben açayım bari. :) ya da bu topigin adını 1052 D yapayım

eerkilinc

Üye
Tepki
34
bende 435 aldım parasını verdim ama hala ürün ulasmadı.hala yapıyorlar.435 modeli italya sitesinde de var fakat 1051 1052 böyle şeyler yok.435 full deore 365 euro bu 1051 1052 için 900 diyorlar. birşeyle dönüyor ama. umarım benim bisiklet gelir parasını verdim ilk taksidi bile ödedim.

• Beğen
Tepkiler: engin soylu

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
arkadaşlar bu durum 435 modelinde de geçerli midir ? gerçekten almayı istediğim model ?

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
@eerkilinc

dönen bişey yok bence
pazarlama taktiği işte
süper modelleri olmayacak fiyata çıkardılar ama 300-500 adet
ondan sonra diğer modeller normal fiyatlarda devam ediyor işte...

uçak firmalarının 10 liraya uçuruyoruz demesi gibi.. ilk 5 koltuk sadece
sonrası normal fiyat. ama fiyatı duyuyosunuz sürekli konuşuluyor işte akılda kalıyor. gidip görüyorsunuz standart olan bisikleti de ( 1052 D mesela bende)
e bisiklet güzel ama fiyat müthş degil eh alayım diyip çıkıyorsunuz

ha sinir olabilecek bir tek durum var. o da şu
eğer bir model satıyorsan türkiye carraro olarak 40-50 tane de satsan o modeli de ismi ve komponentleri ile birlikte koyacaksın resmi web sitene.
ha koymuyorsan işte o zaman türk işi tilkilik arar insanlar böyle yaptığın işte...

ne zaman profesyonel olmayı öğrenecegiz bilmiyorum ki...

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
eskisi kalmadı bir daha gelmeyek olayını bende yaşadım. bana da aynısı dendi.

piyasaya girmek için düşük fiyatla az karla girmişler dedim. geççen sen o işi. bunlar bitti mi bir daha gelmez falan yaptılar. kendi ellerinde hem bu sizin aldığınız whistle model ismi tarzı olanlardan hemde bir kaç tane eski 3 rakam bir harf tarzı olan modellerden kalmıştı.

ki ben j race beğenmiştim. sitelerinde yok diyordu dükkanda var diyordu. onlarda bir alem yani :D

ama hayırlı olsun. benim de çok başım ağrıdı seçim aşamasında en son koyver gitsin dedim almadım. eski bisikletimin mekanik disk'i vardı çıkardım V fren yaptım. şimdi temiz temiz kullanıyorum. geçen tur'a da gittim hiç bir skıntı yaşatmadı bana. ki turdaki katılımcılarında bisiklet fiyat ortalaması 2000TL falan yani

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
Bu saatten sonra Carraro alacak olsam, resmi sitesinde olmayan, üzerindeki donanımın detaylı bilgisi belirtilmemiş bir model almazdım. Yani biraz düşününce, ne olduğu belli olmayan bir ürünü almak hiç de mantıklı gelmiyor bana. Piyasaya yeni giren bir markanın fiyatlarını düşük tutması fena bir pazarlama stratejisi değil, fakat Carraro'nun resmi internet sitesinde bulunmayan ve belki de Carraro kadro üzerine hurra toplanmış bisikletleri, tabiri caizse milleye itelemeye çalışmak bindiği dalı kesmekten başka bir şey değildir. Tabi ki bilinçli tüketiciye.

Ben elimi çabuk tutup ne olduğu belli olan bir modelini aldım fakat yine de kızgınım. Tamam, belki piyasaya sürülen seri dışı bisikletlerde bir yamuk yoktur, fakat insan yine de kendini enayi yerine konmuş hissediyor.

Hazır millet hevesliyken ve havalar da ısınmışken, üç günde türetilip araya sıkıştırılan bilmem kaç binli modelleri almayın !

Unutmadan, yanlış hatırlamıyorsam, 4..'lü modeller Küçükyalı Tandem Bisiklet'te vardı.

Tepki
34
Bisiklet
Giant
Aynen katılıyorum moral bozmak gibi olmasın almışlar kadroyu toplamışlar talebi görünce, diğer donanımların Carraro ile ilgisi yok. Zaten Türkiyeye özel model üretme hangi firmada görülmüş yeni piyasaya giren Carrarolarda görülsün :) Birileri uyanıklık yapıyor gibi geldi bana.

Adı Carraro Soyadı Whistlie gibi bişey olmuş :) Yanlışmıyım :D

Baksanıza Carraro 1052D

Katalogda olmayan ürünleri almayın arkadaşlar. Mantıklı bir açıklama yapılırsa firma tarafından ne ala?

Bakın Manisa Bianchi / Carraro bölümü Numarasını iletiyorum arayınca 2'ye tuşlayın yetkili birime danışın derim.

0533 713 5732

@semir karabulut

Semir bey CaddeBostan sahiline geliyorsanız bir ara haberleşelimde J Race'i yakından görmek isterim. Eylülde 435 Daytonayı satıp Race serilerinden bulabilirsem almayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: eerkilinc

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
ben de anlamış değilim bi çakallık yapıyo ama bisikletciler çıkar foyası yakında. Acaba parçaları üstünden söküp daha ucuz parça takıp aynı fiyata mı satıyorlar böyel düşünüyor insan valla işkillendim :S google a carraro cicli yazıp orjinal sitesinden baktıgımızda türkiyede olmayan cok modeli var. fakat burda olanların bazıları da sitede yok :S mesela bu 1052 d falan yok :S

eerkilinc

Üye
Tepki
34
zaten herkezin bildiği gibi bianchi de orjinal değil alışık bu firma böyle şeylere adamın ismini çalmaya.1052 diye bişey yok hatta bunu üretmek için orjinal carrarodan izin aldıklarını bile sanmıyorum. biz yaptık oldu. o whistleyse bu da carraro 1052.D side var V side .olay gariptirki 435 den daha pahalı ama component daha kötü. aslında bu olayı italya carraro cicliye sormak lazım üretiyorlarmı:)

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
carraro cicli'de bazı modellerin olmamasını normal karşıladım ben. çünkü herkesin ortak bir görüşü firma piyasaya yeni giriyor. öyle full katalog gelmek istemez. onlar gelmek istese bile getiren getirmek istemeyebilir :)

ve o modeller dışında birşey alınması benimde moralimi bozardı açıkçası. ama olay üzerindeki parçalar+ kadro olarak bakacak olursak. carraro ciclide geometriler verilmiş. ee kadronun neyden yapıldığı hep yazar zaten. malzeme sağlamsa geometri o 400 lü modellere yakınsa çokta sorun olmaz sanırım.