Carraro bilmecesi ve benim yorumlarım...

aykut34

Üye
Tepki
5
ve birde şunları okuyun tamamen bianchi kaynaklı bu iş çünkü atala yı almışlar ve carraroda atala nın yani bianchi carraro ve whistle ninde sahibi ayrıca sardanında
(link)

(link)

Scudo

Kerem Gürgüt

Daimi Üye
Tepki
306
Bisiklet
Amoeba
Bizim buradaki bisikletçiye bu modeller geldiğinde araştırmıştım. Carraro nun yabancı olan sitesinde 2009 katoloğunu indirdiğimde 2010 kataloğunda olmayan bu değişik modellerin kadrolarına sahip bisikletleri gördüm. Sanırım ellerinde kalan 2009 model kadroları yada bisikletleri özel üretim veya ara model gibi bahanelerle 2010 model olarak insanları kandırıp satıyorlar. 2009 katoloğunu indirmek isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten katoloğu indirebilir.

(link)

• Beğen
Tepkiler: kerem seckin

aykut34

Üye
Tepki
5
beyler bu carraro nun işi değil ya bu manisalı bianchi nin işi :D

bu katalogda sayfa 52 de benim bisiklet bi kaç parça hariç tamamiyle aynı yani 2009 model bu kadar basit sanırım konu aydınlandı
vede bizim bianchi ellerinde kalan malzemeleri bu kadrodaki eksikleri birleştirerek iç piyasaya dağıttı

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
evet hocam benimki de 2009 malı çıktı yani
bu da neden web sitelerine koymadıklarının cevabını veriyor işte.

yani diyorlar ki resmi bir şekilde yalan söylemeyiz
böyle teker teker kandırmak daha kolay müşteriyi

ha bisiklet güzel
ama kandırılmak insana dokunuyor.

halbuki dese ki bu da 2009 modellerimiz
fiyatlarımız yine de iyi
hani derler "az bir delikanlı olsa" yine alınır bu bisiklet..

ama yazıklar olsun
insanları kandırdıkları için...

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
tabi sordum hocam
yeni dediler...

ya benim derdim eski bisikleti almak degil
şu carraronun yaptığı amatörlük beni deli ediyor.

yani şu bisikletlerine internet sitesinde yer verse
dese ki arkadaşlar ilk piyasaya giriş bisikletlerimiz bunlardı
bunlar bitti adımızdan söz ettirdik.
şimdi artık şu modelleri topluyoruz kadrolar 2009 model fiyatlar bu. işinize gelirse
- ki bence hala gelir. fiyat/performans iyi bisikletler-

amaaa yok biz ısrarla bunları web sitemize eklemeyeceğiz derlerse o zaman adama derler ki
arkadaş sen 300-500 bisikletle milletin gözünü boyadın
adından söz ettirdin sonra da 2009 model bisikletleri millete çakmaya başladın.
bunu dedirtmemesi lazım bir firmanın...

yani benim derdim bisikletim çok kötü çok fena bir fiyata aldım deli gibi kazık yedim degil. neden böyle yanlış anlaşılmalara mahal verilecek amatörlük ya da bilerek şark kurnazlığı yapılıyor??

bir müşterisinin resmi faksına cevap vermeyen bölge müdürlüğü ne iş yapıyor??
bir allahın kulu yok mu? bir müşteri temsilcisi yok mu bunu çıkıp açıklasın
yanlış düşünüyorsunuz biz böyle iyiyiz şöyle malın arkasındayız desin...:boese157: :boese157:

yoksa dediğim gibi bence çok güzel bir bisiklet aldığım alet

aykut34

Üye
Tepki
5
bu tamamiyle bianchi hatasıdır ben ona yoruyorum carraro bisikletin web adresinden bölge müd. telefonunu aradım konuyu ilettim onlar bana konuyu manisaya satış sonrası desteğe iletmemi söyledir tamamen amotörce bir distrübütör yada her neyse ama şunu söylemeliyim carraroyu araştırdım çok kaliteli bir üreticiymiş zamanında eğerki bu markayı alan bianchi aynı şekliyle devam ederse türkiyedede iyi yerlere gelir satış açısından asıl sorun carraro markasında değil onu türkiyeye getirip amatörce piyasaya sokmaya çalışan firmanın beceriksizliğidir

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
forumda biraz dolaştıysan genel bir bianchi karşıtlığı görürsün
nedenini o zamanlar pek anlayamamıştım

ama bak mesela carraro bianchi için iyi bir fırsat
ama bu fırsatı bence düzgün değerlendiremiyorlar
amatörlük akıyor...

yani ben büyük bisiklet üreticisi olsam bir tane adam tutarım
adına halkla ilişkiler mi dersin müşteri temsilcisi mi dersin satış sonrası destek mi dersin
bu adamın tek görevi piyasayı araştırmak memnuniyeti ölçmek olurdu. bisikletforumdan çıkma derdim o adama bak bakalım neler dönüyor neler yazılıyor..

yani 3 gündür demediğim yazmadığım kalmadı üstüne bir de faks yolladım
bir allahın kulu arkadaş sen atıp tutuyorsun ama şu konuda yanlışsın demedi...

yarın ben de arayacağım bakalım ne olacak...

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
bence burada carraro'nun yaptığı birşey değil. olay tamamiyle satıcının yorumları. Yani Carraro böyle vermiştir açıklamada yapmamıştır. Satıcılarda gelişine konuşuyorlardır. Sonuçta bisiklet satışı yapan çoğu yer birden fazla marka satıyor. Yani benim Trek, salcano, carraro, scott satan toplu yerler çok. Haliyle suçu direk carraroya yüklemeyelim bence.

Ha ne olur adam dükkanın tepesine kocaman CARRARO yazar, içerde de başka bir mal yoktur, o adam resmi satıcı olur o nederse ayıp etmiş olur. o zaman suç carraro'nun olur.

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
hocam carraro resmi web sitesinde
yetkili satıcılar listesinde istabul için başta çıkıyor benim aldığım yer

yorumunuza katılmıyorum.
eğer bir yanlış varsa carraro istanbul bölge gönderdiğim faksa cevap verirdi...
ithal fazlası diyip milleti yemesinler...
bir firma neden sattığı ürüne evet böyle modellerimiz var ama web sitesine koymayacağız desin???

aykut34

Üye
Tepki
5
eski kataloglara baktım şimdi ama ne 1051 ne 1052 modellerine rastladım acaba resim varsa yükleyebilirmisiniz merak ettim iyice bu ara modeli

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
hah tam da adamını buldun bu saatte fotoğraf yükleyecek :)

yarın sarıyer gezisine katılmıyor musun?
orada tanışır tartışırdık...

yarın döndükten sonra turdan
çekeyim fotoğrafları

aykut34

Üye
Tepki
5
:) yok kerem malesef ben anadolu yakasındayım eğer sabah erken kalkarsam aydos ormanına gidicem velespitten bi arkadaş ve onun arkadaşları ile buluşmaya umarım ilerde tanışma fırsatımız olur ;)

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
cumartesi aradım carraro istanbul bolgeyi sürekli meşguldu
bu haftasonu bir daha denerim

bu arada katıldığiımız garipçe köyü gezisinde muhabbet ettiğimiz arkadaşlar
kadroyu ve özellikleri fiyatına göre çok uygun dediler ve begendiler.

ama kesmez carraro efendi bir yanıt verene kadar mücadeleye devam :):)
öyle millete 2009 modelleri ara model diye çakmak yok:D

• Beğen
Tepkiler: ARDA SEÇKİN

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
Bu konuda benimde söyliyeceklerim var... CARRARO = HAYAL KIRIKLIĞI
Benim için olayı özü budur...bir süredir yol bisikleti almayı düşünüyordum bunu forumdada belirtmiştim hatta konu bile açıp insanlardan fikir aldım Carraronun 915 dambiez modeli dikatimi çekti,resmi sitesinde donanımı ve fiyatı belirtilmiş haldeydi.donanımına göre fiyat çok uygundu bende bu bisiklete yöneldim olaylarda bundan sonra başladı benim için...
Önce bulunduğum şehirdeki carraro bayine gittim kararımı vermiştim bu bisikleti alıcaktım bayiyle kredi kartına kaç taksit yapar onları konuşucaktım.ama aldığım yanıt enteresandı carraronun resmi sitesinde yayınladığı fiyatını bile belirtiği 915 dambiez modelinin çıkmayacağını söylüyordu!!! Allah Alah nasıl olur dedim sitesinde var...bayi bana güelrek yok abi çıkmıcak dedi... kös kös eve döndüm.
Daha sonra biraz araştırma yapıyım dedim sitesinde belirtilen ülke genelindeki bayileri saptadım özellikle ciddi bu işi profosyonel yapan internet siteside olan bisikletçilere yöneldim.
İzmirli ciddi bir bisikletçinin sitesine bakarken istediğim bu modele rastladım,satışda gözüküyodu heveslendim hemen izmiri aradım bu modeli almak istediğimi söyledim görüştüğüm arkadaş bu bisikletin henüz gelmediğini ama ilerki günlerde geliceğini söyledi...bende ona bu bisikletin çıkmayacağı şeklinde birşey duyduğumu söyledim konuştuğum arkadaş böyle bişeyin olmadığını bu modelin çıkıcağını sipariş ettiklerini hatta parasını bile verdiklerini söyledi...tatmin olmuş ve memnun bir şekilde beklemeye başladım,ilerki günlerde aramalarım devam etti ama bana verilen tarihler bir bir geçerken bisikletin esamesi okunmuyordu...
artık en son verilen tarihde de çıkmayınca yine aradığmda satıcı firmada pes etmişti konuşmamız şu minvalde geçti,"abi bizde vaz geçtik bizi habire oyalıyorlar bu model yalan oldu" konuştuğum kişide sıkılmıştı bu işden çünkü bu modele talep vardı ve çok soruluyordu...allah için İzmirli bu bisiklet fiması çok dürüst ve samimi davrandı bana.
Sonra sitede bir arkadaş carraro marka mtb almıştı sirkeciden hatta tavsiye ediyordu orda bütün modellerini bulabileceğimiz söylüyordu...
Artık bu işi inada bindirmiştim hemen bu firmanın sitesini buldum,915 dambiez modeli vardı sitesinde telefon açtım diyalog aynen şöyleydi...
- Alo 915 modeli için aramıştım elinizde varmı?
- var canım var...verelim hemen...1 tane kaldı...
-Tamamda hangi kadro boyu var!!?
-sana hangi kadro lazım?
-şeyy...(bi anlık basiret bağlanması) 56 kadro..
- hah tamam 56 kadro verelim..
-kaç taksit yapyosunuz?
-kaç taksit istersen yaparız...
-!!! tamamda ben istanbul dışından arıyorum kargo yapıyormusunuz?
-yaparız sen merak etme,hadi şifreni yolla satışı yapalım...

Tabiki midem bulandı düşüncem dedim kapattım...işin ilginci 15 gün sonra istanbula başka bir amaçla gittiğimde sirkeciyede gittim bunların dükkanı bulup içeri girip bu modeli sorduğumda henüz bu modelin çıkmadığını söylediler..

Bu yaşadığım son olaydan sonra iyice midem bulandı ve bisikletdende carrora markasındanda soğudum...artık bu çok istediğim model çıksada almam.
Burda tipik şark kurnazlığı yapılıyor,piyasa hızlı giriş yapmak için çıkarmayı düşünmedikleri modelleri çok uygun fiyata çıkarcakmış gibi yapıp ilgi sağlayıp markaya talep sağlamak.bu tüketiciyi aptal yerine koymakdır...
Yıllarca Bianchi markasıyla insanları sömüren aptal yerine koyan bir zihniyetden ne beklenirki zaten...
Senelerdir bisiklet kullanıcısı olduğum için insanlar benden özenip bisiklete başladılar bi çok kişide bisiklet alırken onları yönlendirmemi istedi,bundan sonra bu firmanın sattığı markaları insanlardan uzak tutmak için elimden geleni yapıcam.
Arkadaşlar sizde bizi aptal yerine koyan bu zihniyete karşı tepkinizi koyun bence çevrenizdeki insanları bilinçlendirin...
Biliyorum çok uzun yazdım ama yaşadıklarımı paylaşıp sizlerinde bunlara karşı dikkatli olması amacındayım sadece...
Herkese dürüst bisikleti seven bisikletçiler temenni ediyorum:)

eerkilinc

Üye
Tepki
34
bende o dediğin yeri aradım muamele aynı dediğin gibi. ben 435 daytona aldım k.kartından da çektirdim, bende vaz geçecem ama parasını ödedim ilk taksidi bile ekstreme yansıdı. ay sonu diyorlar bekliyoruz umutsuzca. benim inancım gelmeyecek, sonra abi biz aynı paraya sana başka bişi verelim diyecekler. verdikleride 435 kadar donanımlı olmayacak. tam 1 aydır bekliyorum. ben derim ki boşverin carraroyu gidin adam gibi corratec falan alın 12 taksit 1000 tl alın gitsin. ne olduğu belli hiç olmazsa

Tepki
34
Bisiklet
Giant
Sonra sitede bir arkadaş carraro marka mtb almıştı sirkeciden hatta tavsiye ediyordu orda bütün modellerini bulabileceğimiz söylüyordu...

Merhaba Mazhar hocam. Söyleyen kişi bendim öyle sanıyorumki forumdada ilk Carraro alan kişi benimdir. Öncelikle şunu belirtmek isterim forumda yazdığım tarih bellidir Nisan 18. Yanlış bir bilgilendirme olmasın.

Bende size bir yönde katılıyorum. Koca İstanbul'da tüm Bianchi bayilerini aradım Nisan ayında. Sadece Bakırköy, Sahrayıcedit ve Sirkeci'de Carraro bulabildim. Bakırköy ve Sahrayıcedid 18inch kadro olmadığı için taa Bağdat Caddesinden kalktım Sirkeciye gittim. Gitmeden önce İleriMotor'u aradım. Sahibi ve sonradan tanıştığımız Murat bey telefondaki tavrını ilk başta bende kırıcı bulmuştum ancak adamları sizin - benim gibi günde kaç tane insan arıyor tahmin etmek zor değil. Bizim insanımız alsada almasada arayıp meşgul etmekten, Carraro'nun sitesinde donanım özellikleri açıkça yazdığı halde full deore mi? lastiği ne marka? italya'dan mı getirdiniz? indirim olur mu? gibi binlerce soruyla satıcıyı çilden çıkarttığından adamlar bıkmış gel alcaksan al almayacaksan dükkanın önünü boşuna kapama diyorlar. Bir yerde haklılar. Bir yerde değiller. Bu firmanın büyüklüğüne göre değişiyor. Adamın küçücük dükkanı var telefonuna sadece kendisi bakıyor. O sırada müşteriyle mi ilgilensin telefondakine laf mı yetiştirsin zor tabiki. Elbetteki Kaçkar bisiklet gibi belli markaları getirten ve İstanbul'un en güzide semtlerinde dükkanları olan (Nişantaşı, Bağdat Caddesi vs..) bir firmayla görüşseniz tutum çok değişik. Neden? Çünkü adamların mağazasına girince 600 euro'dan 2 tane bisiklet geri kalan bisikletler 2000-7000 euro arası :) scott, giant vs..) Doğal olarak üst seviye kitleye hitap ediyorlar ve alacak adam mağazaya gelip alıp götürüyor ürünü.

Bianchi genel olarak Carraro'da her modelden 50 adet kadar sokmuş piyasaya. Nabız yokladılar talep var mı yok mu diye. Çoğu bianchi bayisi almadı bu bisikletleri bizim modellerimiz daha iyi diyerek. Misal Star bisiklet (SUADİYE) adamlardan Carraro almaya gittim aynı paraya Toledo önerdiler. Ama 435 Carraro ile aynı donanıma sahip Sauk modeli 940TL, arada 200TL fark var. Üstelik Carraro'yu kötüleme gibi bir tavırlarıda oldu, üzücü bişey bu sonuçta yarın birgün satacak Carraro'yu. O zamanda görün 435 mi Toledo mu diye sorarsın güler sana kafayı mı buluyorsun diye. Sahrayıcedit (Kahkaha bisiklette yaşadım çünkü)

Kısacası şuraya geleceğim bence eleştirmeyelim bu bisikletçileri. Neden? Çünkü adamlar mahalle bisikletçiliğinden gelme. Galeri gibi değiller. Servis rezaletinden belli zaten. Bianchini yada Carraro'nu servise verirsen kadro dahil bisikletin çizikler içinde döner. 2 zincir yağlarlar, birazda fren ayarı tamamdır. Düşün benim götürdüğüm servis, servisçilikte Türkiye geneli başarı plaketi almış. :)

Paran varsa en iyi bisikleti alırsın ve en iyi servisi. Ben Scott almak isterdim Kaçkar Bisikletten, (ortam ve servis çok klass), alabiliyor muyum hayır, param yok çünkü. Aldım Carraro'yu idare ediyorum işte. Uzattığım için lütfen kusura bakmayın.

Not: Carraro'ların Suntour Maşa kapakları hemen düşüyor. Hiçbir bianchi servisinde yok. 2 Hafta uğraştım Manisa'dan getirttim, maşaya siyah elektrik bandı ile düşmemesi için bantladım.

Bölge Müdürlüğünü aradım. Hatta Aytemur sanırsam Bölge müdür yardımcısının ismi. Bir an o kadar farklı bir ses tonuyla konuştuki allahtan konuşma bir yerde tatlıya bağlandı. Sonu nasıl biterdi bilemiyorum. Boşuna arayıp çenenizi yormayın. Onlara göre müşteri daima haksız.

• Beğen
Tepkiler: ARDA SEÇKİN

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
Tespitlerinizin hepsine katılıyorum,çok da güzel yorumlamışsınız durumu...
Benim "midemi bulandıran" uslupdan ziyade,yalan ifade ve alanen kandırılmak veya dahada ağırı dolandırılmak...

Bölge müdürüyle yaşadığınız diyalogda bu firmanın zihniyetini eleştirirken ne kadar haklı olduğumu gösteriyor.inanın bu insanlara para kazandırmaktansa yine yerli yapım ama kaliteli bisikletler yapan firmalara yönelmek daha iyidir...

Yinede keyfinizi bozmayın bisikletinize keyifle binin bence...ama bundan sonra bence çevremizi bilinçlendirelim en azından.

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
Benimde korktuğum buydu zaten...sorsan bu adamlar kendilerine esnaf der!!!
adam 15 gün önce telefonda bana satmaya çalıştığı kredi kartımdan ödeme yaptırmaya çalıştığı modele,dükkanlarına uğradığımda o model daha çıkmadı diyebiliyorlar.
Sanırım banada aynısını yapacaklardı bi süre oyalayıp daha sonra başka bir model verelim diyeceklerdi...
Umarım senin başına gelmezde istediğin bisiklete en kısa sürede kavuşursun...