Buda benim Kızım(dı)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Hayırlı olsun...
Kendinize göre oldukça yeterli ve güzel bir seçim yapmışsınız...Kaskı kesinlikle es geçmeyin...İlk hedefiniz olsun...Geriside Halil'in dediği gibi gelir zaten...Kesinlikle konfor ikinci plandan olmalı...Güvenlikten sonra...;)

İyi günler...:)

johny/TAXI

• Beğen
Tepkiler: MersiLee
Scudo

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Hayırlı olsun.

Bisiklete verdiğim değer o kadar fazlaki maddi olarak fiyatının ne olduğu hiç önemli değil, eski fs bianchimi kullanırken de aynı düşünüyordum, şuan kullandığım salcano ng250 için de aynı düşünüyorum, bisikletime birşey olsa yenisini almam çok zor, bu yüzden odamda durur her zaman, onu gözüm gibi koruyorum desem yeridir. ;)

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Bu basliktaki bisiklet secimi icin sordugunuz sorulari tek tek okudum ve inanilmaz hosuma gitti.. Keske herkes sizin gibi olsa da bisikleti, bu isi bilenlerden ogrenseler..;)

Bir uyemiz daha yanlis yoldan cevrildigi icin cok mutlu oldum.. Sorularinizi rahatca ve merakla israrla sormaniz sizi dogru sonuca yoneltmis.. Ihtiyacinizi karsilayacak bir bisiklete sahip olmussunuz.. ;)

Onemli olan insanin icine sinmesi.. Eger icinize sindiyse ne mutlu size, ne mutlu bize:D :D :D

Saglikli gunlerde pedallamaniz dilegiyle,:D :D

• Beğen

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
önce hayırlı olsun .bütçenize göre oldukca iyi bi seçim olmuş.size yardımcı olabildiysem sevindim.çünkü ben zamanında yapmıştım o hatayı.ve sizinde yapmanızı istemedim .kazasız belasız pedalllamalar:)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
bisikletiniz hayırlı olsun.bence çok iyi bir seçim yaptınız,hele ilk başlarda ares'i falan düşündüğünüzü göz önünde bulundursak kutlarım.3 bisiklet arasından(350-400-600)en mantıklısını seçtiniz.güle güle kullanın.fotoları bekliyoruz.

• Beğen

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Bugün mağazadan aldım ve biraz test sürüşü yaptım ama asıl test sürüşünü yarın yapacağım. İlk kullanım olaraktan vitesleri ilkin canımı sıktı sonra alışınca Aresten bile daha kullanışlı olduğunu farkettim. Ayrıca Ares ile oturarak çıktığım yokuşta zorlanırken NG450 ile oturarak rahat bir şekilde çıktım. Direksiyon diyim, asıl adı gidon galiba, bana alçak geldi biraz ve tutma sapları ince. Ayrıca selesi (oturma yeri ) 10 dakka sonra rahatsız ediyor. Aresteki konforu bunda bulamadım açıkçası ama bu Arese göre daha seri :) Koltuğu değiştirsem iyi olacak.

Gerçek ısınma turları yarın başlıyor. Bakalım birbirimize ısınabilecek miyiz :D

Fotolarda en kısa zamanda inşallah ;)

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
@yetkin

Birde bisikleti nereye koyacağım diye düşünüyordum. Bodruma rahat bir şekilde indirebiliyorum. Ares ile bir kere denemiştimde sonra vazgeçmiştim. Orada ne o kimseyi rahatsız eder ne de o başkalarını :) Garaj problemide çözülmüş oldu ;)

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.. Güle güle binmeniz dileğiyle..
Seleye zamanla alışırsın bence dert etme. İlk zamanlarda öyle rahatsız olur.
Fotoğraflarını en kısa zamanda bekliyoruz.. Merakla..

Sevgiler...

• Beğen

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
http://img120.imageshack.us/img120/300/dsc00221md4.jpg
Fotoğraf: W810i

Biraz sokak arası turu attıktan sonra, ayaklarımı yorduğu için Sele yi yükselttim. Ayrıca hafif olduğu için hızlandığım da kendimi uçacak gibi hissediyorum. Birde frene basınca arka teker çok kayıyor. Alışmam biraz zaman alacak. NG450, ARES e göre çok narin(cılız) gözüktü gözüme :D:D:D

Parçaları yakındanda çekmiştim ama tozlu olduğu için hoş durmuyordu. Bisikleti bakıma aldığımda parçaları yakından çekerim...

Bi sorum olacak Gidonunda boyu yükseltilebiliyor mu?

alicins

Aktif Üye
Tepki
151
İstanbul/Gündüz Yıldız Teknik Üniversitesi Gece Üs
misss gibi salcanon hayırlı uğurlu olsun.
sanırsam yeni bir maşa alana kadar yükseltemezsin....

• Beğen

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Bugün biraz daha gezdim yeni bisikletim ile. Hala uzun turlar atmaya başlamamış olsamda, alışmaya başladım. Bu bisikleti seçmemde yardımcı olan arkadaşlara tekrar Teşekkür Ediyorum.

Şu ana kadar bi koltuğunu sevmedim birde ne diye arka freni sol ele vermişler onu anlamadım. Zor oluyor. Bunlarıda ayarlıayacağız artık :)

bisiklet_tutkunu

Daimi Üye
Tepki
99
aresin çalınmasına üzüldüm ama yeni bisikletin için sevindim gerçekten güzel bir tercih yapmışsın ng450>ares :) tekrar hayırlı olsun

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
hayırlı uğurlu olsun...
iyi bir seçim yapmışsın...
gidon kısmı alçak dediğin yani maşanın boyunu uzatamazsın. zamanla buna alışacaksın. gidona barent takabilirsin...
sele alıştığında poponu hiç acıtmayacak emin ol. aresin selesini bundan çok iyi değil ama sen alıştığın için daha iyimiş gibi gelebilir.
fren kolunun solda olmasıda zamanla aşılabilecek bir farklılık.
kendine iyi bak... bol pedallar...

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
http://img293.imageshack.us/img293/2411/dsc00244an0.jpg

Bugünkü küçük gezintiden sonra dinlenmesi için park halinde bırakmışken :)

Onunla gezerken fotoğraf çekmeyi unutuyorum. Tam eve girerken aklıma geliyor :D

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@MersiLee

ng 450 yazan yerdeki sarılı kablo ne işe yarıyor ????

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@MersiLee

gerçekten de sağ elde arka frene alışınca zor olur sol elde..değiştirmek çok kolay ;)

telleri fren kollarından sök ve yerlerini değiştir..bunun için önce fren bacaklarından freni boşa çıkarman gerek sonra fren sıkar gibi fren kolunu çekip aradan fren telini ve başlığını çıkarmalısın.her iki fren için aynı işlemi yaptıktan sonra yerlerini değiştir ve fren bacaklarının orada boşa çıakrdığın gergiyi yerine tak..

bu işlemler esnasında alyan anahtar falan kullanmayacaksın.yanlış işlem olmasın diye özellikle belirteyim dedim :)

• Beğen

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
yeni bisikletin hayırlı olsun bence gercekten cok guzel. eski bisikletin guzel bir kızsa bu herhalde dunya guzelı filan olmalı.bu arada yazılarından anladıgım kadarıyla aranız ısınmaya baslıyor hızla aman ha ona ıyı bak bizi uzme

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
@sinto

Bisiklete korna ve arka sinyal lambası taktım.

Ama frene basınca kırmızı ışık yanması için gerekli olan aparatı frenlere takmadım. Çünkü önceden de kullanmıştım. Frenlerime zarar veriyordu...

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
@Murat CER

Sonunda bugün müsait olupta frenlerin yerlerini değiştirdim. Haftada bir gün ancak binebiliyorum.

Frenlerin yerlerini değiştirince bisiklete daha bi hakim olmaya başladım.

Yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara tekrar Teşekkür ediyorum...

yavuzicmez

Daimi Üye
Tepki
109
Gerçekten güzel bisiklet almışşın MersiLee. güle güle kullan. böylece aluminyuma da geçmiş oldun hadi bakalım hayırlısı.. hafif bisikletinle iyi gezmeler