Buda benim Kızım(dı)

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Bisikletimin son hali bu şekildeydi. Tahminen 6 ay önce Gaziosmanpaşa da Belde Tıp Merkezi önünden öğle saatlerinde sarmal kilidi kaynak yerinden kırılmak sureti ile çalınmıştır...

Scudo

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Sağol, şimdi yeni bir tane almayı düşünüyorum. Bundan umudumu kestim.

Acaba aynı model ve renginden mi alayım yoksa başka bir alternatif mi alayım kararsızım. Burada Bianchi tr hakkında okuduklarıma bakarsam iyice kararsızlaştım. Ama yine de Ares daha ağır basıyor, yine aynısından alacağım sanırım...

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
bak kesinlikle ares alma ağırlık açısından ve kalite açısından git sedona veya kron veya benzeri bir bisiklet al 500 ytl ye kadar bulabilirsin dediklerimden

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Evet, Ares gerçekten ağır bir bisiklet :) Gaziosmanpaşa'dan Küçükçekmece'ye giderken kullandığım otoban yolunda, daha doğrusu paralı yolun ortasında, arka lastiğe çivi girmesi sureti ile uzun bi yolu ben onu taşıyarak geçmiştik :)

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
sakın böle bi hata bi daha yapma.herşeyde bi hayır var diye boşuna dememişler.bisikletinin çalındığına üzüldüm ama bu fırsatı iyi kullan .bu çalınma olayı bence sana kaliteli bi bisiklet aldıracak:)o bisikletlere vereceğin paraya eş değer iyi kadrolu (alüminyum)bisiklet alabilirsin...şimdiden hayırlı olsun yeni alacağın bisiklet .aman haaaaaaaaaa hata yapma:)forumda araştır biraz mutlaka fikrin değişir.hoşçakal...

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
@yetkin

Zaten bisikletin kadrosu, alt şase bağlantı noktalarındaki kaynak yerinde kocaman bi çatlak oluşmuştu. (Arkadaş farketmese ben farketmiyecektim bile). Belki de ben onu servise götürene kadar bi rampada bayır aşağı giderken ölümüme neden oalbilirdi eğer çalınmasaydı. Her işte bir hayır vardır ;)

Diğer bisiklet modelleri Ares gibi sıcak gelmiyor bana yaw. O yüzden karar veremiyorum. Ben Ares e aşığım galiba :p

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
haklısın o modeli sevebilirsin ama bana kalırsa zaten istanbul dasın galiba.benden daha şanslısın orda cok iyi firmalar var git bi dene bisikletleri görmeden denemeden özellikle karar verme derim.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Çalınmasına üzüldüm. Geçmiş olsun..

Ama yeni bir bisiklet alacaksanız eğer arkada yay olmayanından alın derim. Çünkü gereksiz.. Ben 2 sene kullandım hiç bir yararını görmedim. Zararı daha çok..
İstanbul'da olmanız sizin için büyük avantaj. Bence araştırın ve sonra karar verin. Kolay gelsin..

Sevgiler...

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
http://img222.imageshack.us/img222/7502/bisiklet2vk1.jpg

Bir de önümüz kış, acaba diyorum bisiklet almayı yaza mı ertelesem. Fiyatlarda değişiklik olur mu acaba. Çünkü sadece Pazar günleri kullanabilirim...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@MersiLee

Kardeşim şu an ki fiyat ile yazın ki fiyat farklı olacağı kesin. Yani artış olacaktır. Ama bu haklı bir artış olacaktır. Model yılı farkı. Şimdi 2006 model bi bisiklet alırsın düşük fiyatlı olur. Yazın 2007 model alırsın pahalı olur.
Kararı sana kalmış. Model yılı çok önemli değil diyorsan şimdi al derim. Bir çok markada kampanya var..

Sevgiler...

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
Bisikletinin çalınmasına üzüldüm.. Bende bu civarda oturuyorum Fatihde eger görürsem seni burdan burdan haberdar ederim ama yeni bisiklet alma konusunda diger arkadaşlarıma katılıyorum asla birdaha bu şekilde bisiklet alma derim... düz kadrolu(aleminyum) ön süspansiyonlu bir bisiklet al Kron Salcano bisan alabilirsin.. yaza doğru tabiki bisiklet fiyatları artar şimdi bisiklet almanın tam sırası ucuzluk bakımından.. :D Kolay gelsin..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
MersiLee merhaba
Ben de Belde Tıp merkezine yakın oturuyor sayılırım.
Daha önce bu çevrede 2 bisiklet çaldırmış birisi olarak söyleyebilirim ki bisikletini hiç bir zaman yarım saatte fazla dışarıda kilitli bırakma. Hele hele açık alanda ve insan trafiğinin yoğun olduğu bir yerde...
Eğer görürsem haberdar ederim diyeceğim ancak bu bisikletten binlerce olmalı İstanbul'da... O yüzden biraz zor yani.
Yeni bisiklet konusunda da forumu bol bol oku derim ;). O zaman yeniden böyle bir hata yapmayıp, çift yaylı bir bisiklet almayacağına eminim.
Aluminyum kadrolu, önden amortisörlü (hardtail) bir bisiklet seçebilirsin.
Kron'un, Sedona'nın hatta Salcano'nun uygun modelleri var. Geotech'ler çıkacak tahminim onların da uygun modelleri olacaktır. Biraz piyasa araştırması yapman yeterli ;). Tekrar geçmiş olsun.
Kolay gelsin yeni bisiklet arayışında...

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
http://www.salcano.com/bisiklet_modeller/dag/dag_bisiklet_images/ng600_r4_c2.gif

NG 600

26” MTB

Shimano TX 30 21 Vites

26” 17.5” 7005 Alüminyum Kadro

Çift Duvarlı Jant,Alüminyum Aynakol

Zoom Amortisörlü Maşa

Ahead Alüminyum Boğaz

Alüminyum V Fren

Fiyatı: 329.00 YTL

Arkadaşlar forumda bu isme çok rastladım. Ürünü biraz inceledim. Hoş duruyor. Fiyatıda güzel gibi :) Ares yerine NG 600 daha mantıklı gözüküyor. Hem işe giderken yolumun üstünde Salcano bayisi var. Gerçi bir ara ürünleri incelemiştim ama (bu ürünleri satanlar neden sattıkları şeylerin özelliklerini bilmez onu anlamıyorum tabi) bi karar verememiştim. Ares tarzı baktığım için hep :) NG 600 biraz sıcak geldi sanki ama rengini beğenmedim. Boyatmaya kalksam ne kadara patlar. Bu arada NG 600 e onay veriyor musunuz? Ona göre almayı düşüneceğim :):):)

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Şimdi şu üçü arasından hangisini tavsiye edersiniz?

NG 600 - NG 350 - NG 450

NG 350 karizmatik duruyor ama parasıda biraz tuzlu, ama değiyor derseniz kıyabilirim paracıklarıma :)

http://www.salcano.com/bisiklet_modeller/dag/dag_bisiklet_images/ng350_r4_c2.gif http://www.salcano.com/bisiklet_modeller/dag/dag_bisiklet_images/ng450_r4_c2.gif

Disk fren yolda giden biri için (istanbul yolu) gerçekten gerekli mi?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Nedeni performans olmasa da bu bisikletlerin arasında en hafif olanı NG 450 :). Elle denemiştim.
Başka altarnatifler de bakın, Salcano'ya takılıp kalma ;).

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
dostum geçmiş olsun diliyorum genede tedbiri elden bırakmamak gerektiğini düşünüyorum geçmiş olsun tekrar

• Beğen
Tepkiler: MersiLee

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Arkadaşlar ilgilendiğiniz için Teşekkür ederim ama ben mümkün olduğunca Beşyüzün üstüne çıkmamaya çalışıyorum. Bisikleti sadece Pazar günleri asfalt yolda (caddede) kullanacağım, o da bir kaç saati geçmez. En fazla beş saat olsun hadi :) Hafta içi de eğer işten yorgun gelmezsem bi yarım saat sokak arası turu atarım. Ama bulunduğum yerde çok fazla rampa var. O yüzden rampaları zorlanmadan çıkmak isterim. Normalde Bianci Ares işimi görüyordu, fazla yorgun değilsem.

Profosyonel olarak kullanmayacağım ama yinede verdiğim paraya değecek bir makine olmasını isterim. Salcano hemen işe giderken yolumun üstünde olması bir artı kazanıyor. Siparişi internetten vermek ve kendim toplamak zorunda kalmayacağım en azından.

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Ayrıca iş almakla bitmiyor. onu bir de muhafaza etmek gerekiyor. Apartmanda yaşıyorum. Giriş kattaki komşu bisikleti merdiven korkuluğuna dayamama izin vermişti, kışın kaldırmak şartıyla. Bisikletim çalındıktan sonra, daha ilk haftası geçmeden korkuluğun önüne ıvır zıvır koymuş ki ben bisikleti tekrar koymayayım diye. Üzerinden 6 ay geçmesine rağmen hala çalındığından haberi yok. Bisikleti beşinci kata kadar taşıyamayacağıma göre, eski mahallemizde; yani evime yarım saat uzaklıktaki bir mekanda park etmem gerekecek. bu durumda sadece pazarları kullanabilirim demek...

Şimdi gözüm gibi bakamayacağım bir aletede Beşyüz ytlden fazla vermek istemiyom. 500 bile çok aslında :)