Buda benim Kızım(dı)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bisikletimi ilkokul 5. sınıftan beri 5 kat çıkartırım her bindikten sonra. Şu anda üniversite 4. sınıftayım.
Taşıyıp taşımamak konusunda ki kararını bir daha gözden geçir bence :).

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
öncelikle geçmiş olsun...bende çaldırmıştım ilk göz ağrımı(beldeyama patchcat)
geçen ay bianchi dragon aldım pek araştırmamıştım özellikleri hoşuma gitti ve özellikle görüntüsü çok güzel geldi bana ama sonradan araştırınca pişman oldum açıkcası öncelikle 2 yaylı bisikletler(bahsettiğimiz fiyat aralığında) genelde hi-ten kadro oluyolar ve dolayısı ile gayet ağır oluyolar ki benimki gayet ağır bence...

senin yerinde olsam ne olursa olsun aliminyum kadrolu bir bisiklet alırdım...
yol şartlarında kullanacağın için mekanik aksamının çookk iyi olması gerekmez tourney işini rahatça görür bence...

neyse şimdiden kolay gelsin...

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
@HaliliOzturk

Yukarı çıkarmaya üşenmiyorum ama onu kapı önünde tutmak sorun. Odama çıkan merdivenlerden yukarı çıkarabilsem odamda tutacam da... :) Ares'i geçirememiştim. :D

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
bisikletini seviyosan bence 4. 5. kat önemli değil cıkarırsın ben 4. kattayım ve evin içinde odadan odaya balkona kadar taşıyorum labirent gibi yani:) fikrinin biraz değişmesine sevindim düne göre .eğer biraz daha araştırma yaparsan doğruyu bulmana az kalmış .zaten diğer arkadaşlarda sana baya yol gösterdi;)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
ya ortalığı karıştırmak gibi olmasın ama bende bianchi stratos sf var vede çok memnunum hi-ten kadro evet ama çok hafif 13 kg yi geçmeyecegine eminim sadece arka attırıcı biraz kötü tourney ama ben değiştirmyi düşünüyorum. yanlız dikkatli olun stratos sf bu ara buyuk geçmiş olsun

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
http://www.salcano.com/bisiklet_modeller/dag/dag_bisiklet_images/ng350_r4_c2.gif

Ya arkadaşlar bana ne oldu bilemiyorum ama bu bisiklete kanım çok ısındı. Resmen Al beni diyor :) Ares i bu kadar kısa zamanda es geçeceğimi bende tahmin etmezdim.

Bu hafta içi iş çıkışı bayiye uğrayacağım. Bakalım orada da al benisi yüksek gelecek mi yoksa gözüm başka bisiklete mi kayacak.

Beşyüz YTL nin üstüne çıkmayan ve NG 350 den daha iyi olupta önerebileceğiniz başka bisiklet var mı?

Hata yapıyorsam beni durdurun, ciddi ciddi almaya gideceğim.

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
@MersiLee
o model büyük ihtimal ön fren mekanik disk fren bana kalırsa v-fren li bi model sec.çünkü disk fren iyidir ama ,iyileride üst modellerde olur yani hidrolik disk frenler.mekanik disk frenler gereksiz ağırlık yapar ve frenleme kalitesi v-fren den iyi değildir hatta iyi bi v-fren daha iyi sonuç verir.gereksiz yüksek fiyata alırsın üstünde disk fren var diye buna da dikkat et.biliyorum kafan karıştı biraz.ama biz en azından ben tecrübelrimizi aktarıyoruz.emin ol bu işe girdikçe anlayacaksın demek istediğimi.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ben NG 450'nin daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Daha sportif duruyor. Ayrıca bu bisikletin üzerinde fazla "gösterişli ama fonksiyonsuz" malzeme var ;).

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
@HaliliOzturk

Kastiniz 350 için mi yoksa 450 için mi? Ben 350 olarak algıladım...

Destekleriniz için Teşekkürler...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@MersiLee

Kesinlikle NG 350'den bahsediyorum, yoksa niçin NG 450 al diyeyim ki? :)
Zaten daha önce de söylemiştim, NG 450 hem daha sportif, hem de daha hafif bu modellerin içerisinde ;).

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
o Zaman mağazaya gittiğimde bisikletlere şu sıralamayla bakacağım :)

450 - 600 - 350 ve diğerleri. (Diğerlerinden anlamayacağım için bu üçünden biri oalcak ya)

Bu durumda şu soruyuda sormama gerek kalmıyor. 350 de neden teller seyrek, tellere daha çok yük binmez mi? Bisikleti hafifletmek amacı ile mi yapmışlar... :)

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Bi soru daha, burası yeri değil gerçi ama şu jantlara kapak falan takıyorlar. Tavsiye eder misiniz diye kesinlikle sormuyorum ama onun bi faydası var mı? Bisiklete yaptığı ağırlıktan başka :D

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Aslında daha az tel kullanımı DT Swiss, Mavic, Shimano gibi firmalarca hafiflik için yapılır. Ancak NG 350'deki tek amaç gösteriş :). O yüzden o çemberler de kütük gibidirler adım gibi eminim.
Ancak fırsatını bulursan Sedona, Kron ve Geotech'in modellerine de bak... Parçalar çok değişmeyecektir de belki görsel olarak daha çok içine yatan bir bisiklet bulabilirsin ;).

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@MersiLee

Eğer veledrom'da bisiklete binmiyorsan, unut gitsin :).
Zaten pist bisikletlerindekiler de kapak değildir, jantın ta kendisidir :). Fren vs zaten yoktur mesela onlarda. Bizimkiler gibi bir pedal sistemi de yoktur. Bisiklet gittiği sürece pedallar döner...

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Sabahın köründe bisikleti (NG450) mağazadan aldım. Sanki biraz pahalı gibi geldi ama normal fiyatı buydu zaten :) 439 YTL. Zaten ben max: 500 YTL yi gözden çıkarmıştım. NG450, NG600 den daha iyi gözüktü görüntü olarak. NG350 ellerinde kalmamıştı, haftaya gelirmiş.

İnşallah ARES e göre Yanlış bir seçim yapmamışımdır :) Parasını verdim, şuan mağazada beni bekliyor. Hafta sonu eve beraber döneceğiz :D Ayrıca adamla anlaştım, hafta sonları mağazanın bodrum katını garaj olarak kullanabileceğim. Bu da cumartesi günleri işe bisikletle gelip gitmem demek :D

Şimdide buna aksesuar falan almam gerekecek. Neler önerirsiniz? Daha doğrusu ne tarz far ya da çamurluk. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

Bu malzemeleri anlaşmalı olduğunuz firmalardan da temin edebilirim, pazar günleri açıklar ise :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Öncelikle hayırlı olsun :).
İlk önerim kask, diğerlerini ihtiyacın ve zevkine göre temin edebilirsin.
Önce güvenlik, sonra konfor ;).

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
Konu bisikletlerimizin fotoğraflarıydı. Nerden nereye geldi.

Neyse, yeni bisikletimle biraz fotoğraf çekilip koyarım buraya :D

Tekrar teşekkür ederim...