Bostancı

Scudo
Tepki
21
@ilknur/turker

tabi tabi .yalnız çıktığınız yolda önünüze bakmanız önemli dir aksi taktdirde DÜŞERSİNİZZ...İstanbul burası malum...

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Hoş geldiniz ben kızıltoprak dan sürekli caddebostan moda bostancı fenrbahçe kanlıca vb aralarda dolaşıyorum.Hafta 4 gün biniyorum genelde işlerden vakit buldukça..:)) Yarın saat 14.00 den onra caddebostan sahildeyim pedallarız katılırsanız.saygılarımla.

B

BF Okuru

Misafir
ilknur hanım bisiklet foruma hoş geldiniz ne hikmet ise ağır tur topiğime rağbet sıfır maşallah burada millet şakır şukur mesaj atıyor,;) burada anadolu yakada olan arkadaşlara bir sitemim olacak ,evet 2009 dan beri kartepeye istanbuldan turlar düzenledim ama genç olarak zordan yana olanlar hep az oldu bu arkadaşlar artık bu forumada uğramıyorlar belkide bisikleti bıraktılar evet 76 dan beri sele üstündeyim kaç bisiklet aldım sayısını unuttum bu istanbulda kendim gibi düşünen gençleri arıyorum bayan erkek farketmez, yani tarzı 160 km ler olan 200 km lere dayanan daha bu pazar 160 km toplam olan etap devrildi ama hep aynı adamlar ile o adamlarda olmaz ise tur mur yapacağım yok zati..evet kurallarımın acımasız olduğunu söylüyorlar evet kurallar acımasız bizim ekipte,,
bizde yardımlaşma yoktur herkes dağ başlarında ıssız yollarda tekeri patladığı zaman kendisi değiştirecek iç lastiğini takacak..şile yollarında çok pedalladık antreman sahamız olmaya devam etmekte şile ulupelit 160 km ye eşdeğer norveçte tanıştığım bir bayan arkadaşım var idi lisansı yok idi ama kendisini yetiştirmiş bir sürat bisikletçisi idi beni çok kereler geçmiştir rampada yakalayamıyordum onu..evet ülkemizde de bu tip bayanlar olursa bence çok iyi olacak bisiklete biniş tarzı zamana karşı olan bayan sürücüler bunun için beslenmeden tutunda erken yatıp kalkmaya kadar yaşamınız disiplin altına giriyor ve tabi ekip çalışması rüzgara karşı partnerli savunma teknikleri anca sahada çalışa çalışa kazanılmakta tabi ekipmanlar tam olmalı ve orta karar bir yol bisikleti..bu ülkede bilinmeyen bir bisiklet ise cyclo cross yol bisikletidir.şu anda focus marka alman malı cyclo lar var göztepe ışıkların orada dükkanı var...tek satıcı orası..cyclo cros ile stabilize ve sert düz toprak yollarda sürebilirsiniz tabi tarzınız bu ise ,,,evet kıssadan hisse burada tarzımız cyclo cross yol bisikleti tarzıdır istanbulda pek bilinmeyen bir tarzdır etaplarım stabilize ve asfalt etaplardır.....

anadolu performans linkler..

(link)

(link)

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Kudret abi döktürmüş yine. :D Çok iştah açıcı şeyler söyluyor. :)) Kondüsyon işini hallediyorum kismetse onumuzdeki yaza hazirim. Artik bir ayagim Geliboluda.. Ayda iki tur yaparim, 270km etap 2 kere git gel 1080 km yol yapar. Gittigi yere kadar basmaca, patlarsak otobüsle dönmece. :)

Neyse konuyu iyice dagittim ama kendimi de tutamadim affola..

Anadolu yaka avrupa yakaya gore daha iyi biryer bisiklet icin. İki aylik bir bisiklet gecmisim olmasina ragmen hayatimda verdigim en iyi kararlardan birisi diyorum bisiklet icin. Cogu kisinin hayal edemedigi seyleri yapiyoruz aslinda. Sabah antreman donusunde tepilen mesafeye bakinca bile iyi hissediyor insan kendini.

• Beğen
Tepkiler: semih59

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Kudret Abi,

Yazılarını okuyorum. Siz belki bugünlerde çabalarınızın karşılığını göremeyeceksiniz ama Türkiye'de bu işin yaygınlaşması adına tohum atmış olacaksınız. Bakıyorum da bisiklet hem bizden gelişmiş ülkelerde hem de geri kalmış birçok ülkede Türkiye'dekinden daha yaygın durumda. Ama ilerleyen yıllarda Türkiye'de de yaygınlaşacağına inanıyorum. İnsanlar markete bile arabayla gitmenin yanlışlığını görecekler. Gençler okullarına bisiklet yolundan bisikletle gidecek. Okullarda bisiklet park yerleri yapılacak. Haftasonu insanlar evde mongol gibi oturup televizyon izlemek yerine bu spora vakit ayıracak. Ve belediyeler/ hükümetler artık yol yapmakla trafik keşmekeşinin çözülemeyeceğine, bunun çözümünün bisiklet kullanımında olduğunu görecekler. Hollanda'da olduğu gibi yollarda arabalardan önce bisiklet trafiğini ön plana almaya başlayacaklar.

Dolayısıyla kimse performans grubuna ilgi göstermiyor diye düşünmeyin. Bazı işlerin sonucu uzun zamanda ortaya çıkar diyorum.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Selamlar,

Ben kendi tecrübemi paylaşayım: Atilla Bisiklet Cumartesi ve Pazar 8:00'de Bostancı İskelenin orada buluşuyor. Cumartesi günü 2, Pazar günü 3 gruba ayrılıyorlar. Cumartesi tüm gruplar topluca Kaynarca'ya kadar birlikte gidiyor, sonra bir grup Kaynarca'dan Bostancı'ya dönüyor. Diğer grup Kaynarca'dan devam edip Sabiha Gökçen sapağına kadar giderek oradan dönüyor ve Bostancı'da bitiriyor. Pazar günü tek fark üçüncü grubun Sabiha Gökçen sapağından Formula 1 yakınındaki benzinciye giderek oradan dönüyor olmasıdır. Bostancı-Kaynarca arası ortalama hız 20-25 km/s arası, daha hızlı gidilmiyor. Grup disiplini ve güvenliği herşeyden çok önemli, bu nedenle varsa Atilla usta yoksa kıdemli bir bisikletçi grubun ikişerli düzende gitmesi konusunda önlemleri alıyor. Gruba üyelik veya forma almak şart değil (geçen yıla kadar sadece profesyonel bisikletçilik yapılıyorken, geçen yıldan itibaren amatörlerin katılması ve çoğalması için her türlü destek veriliyor). 120 üyesi olan grupta bu turlarda 30-40 bisikletçi oluyor. Grupta yol boyunca her konuda destek mevcut, bunu hemen farkedip şaşırabilirsiniz. Geride kalmanız sözkonusu olmuyor. Lastik patlamalarında veya diğer aksi kazalarda en az iki üç kişi sorunu çözmek için yardımcı oluyor. Kendinizi geliştirmeniz için bulunmaz fırsat diyebilirim.

Tepki
11
Bisiklet
Trek
selam kendine katılabileceğin tur bulabildinmi.bende kartal sahil yolundan caddebostan fb ordu evine kadar gidip geri geliyorum.ama katıla bileceğim bir grup bulamadım.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Ben icerenkoyde oturuyorum.yaklasik 3 haftalik bir arastirmadan sonra bugun maasim yatar yatmaz ng650hd aldim.bisikletin hakkini vermek istiyorum.boyle bisikletleri yatirmak gunah bi kere :) :) oncelikli amacim bostanci sahilde.aksamlari kondisyon yapmak ve sonrasinda durum artik ne kadar elverirse ege koyleri.sahilleri turu yapmak.tabi ki tura ist dan baslamak degil niyetim :) dedigim gibi suan tamamen amatorum ve biraz da olsa tecrubeli yol arkadaslari ariyorum :)

Tepki
2
merhabalar bıraktığım bisiklet sporuna tekrar başladım 2013 merida tfs-300 aldım çok düşünmüştüm karar vermiştimki sedona 751 alacaktım dükkana gittim yok tükendi dedi beyfendi ne önerirsin dedim tfs-300 al dedi tamam dedim olay bu:) meridanın klasik lastiklerine ısınamadım oldum olası o yüzden marathon plus ile değiştirdim lastikleri bisikletim bu geleyim kendime altıntepede ikamet etmekteyim 1990 doğumluyum mesleğimde apple teknik servis(iphone-ipad-imac-macair vs vs) aranıza hoşbulduk şimdiden hayırlı pedallar kazasız belasız

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hoşgeldiniz. Bisikletiniz hayırlı olsun . Allah kazasız belasız kullanmanızı nasip etsin. Keyifli forumlar.

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar.Altıntepe'den Burçin Çoban ben.Aranızda olmak güzel..

B

BF Okuru

Misafir
evet hoş geldin burçin 10 kasımda beraber idik
,,

(link)

çalışma topiğimiz...

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
Teşekkür ederim.Çok güzel de bir turdu.Yenilerin de görüşmek üzere....

Tepki
2
Üniversite öncesi çok yoğun ilgili olduğum bisiklet sporunu ne yazık ki 20 yıldır özlüyorum. İşlerim sebebiyle de zaman bulamıyorum. Şimdi artık kafaya koydum bir bisiklet alıp tekrar başlayacağım. Aradan 20 yıl geçtiği için bildiklerimi de unuttum ya da çok şey değişmiş de olabilir. Bu sebeple bir şey almadan buraya üye olup bilgi almak istedim.İyi forumlar...

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
Aramıza hoşgeldin. Zaman hiç bir zaman geç değildir.Bisikletler çok daha güzel ve teknolojik. Nasıl bir kullanım alanı tercih edeceksiniz bilemiyorum.Bu konu alacağınız bisikleti belirleyecektir.Arazide binmeyeceğim diyorsanız şehir bisikleti denen ve artık çok yaygınlaşan modellere bakabilirsiniz.Bende Altıntepe deyim ve şehir-tur bisikleti olan Merida T3-D kullanıyorum.Gayet memnunum.

Uzbay YELCE

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Giant
İsmim Uzbay. 17 yaşındayım ve küçüklüğümden beri olan bisiklet aşkımı uzun bir aradan sonra spor ve hobi olarak yaşatmaya başladım.Bir kaç gündür çıkıyorum 10-15km yol yapıyorum. Biraz alıştıktan sonra ve güzel yeni bir bisiklet(Şehir bisikleti) aldıktan sonra kadiköy-pendik sahilden her yere gidiyorum :) İlerleyen zamanlarda sizlerle tanışmak isterim. Hepinize iyi akşamlar.

• Beğen
Tepkiler: Berge Çelik