Bodrum Bisiklet Grubu

Adnan63

Aktif Üye
Tepki
4
Muğla'dan selamlar. Temmuz veya Ağustos aylarında Çine civarında antik kentler turu yapmayı düşünüyoruz. Özellikle Yücel Yılmaz'ın araçla keşif gezisi yaptığı bir parkur üzerinde duruyoruz. Katılmak isteyenleri bekleriz.
Bu arada Bodrum-Mumcular arası bir tur yapmak istiyorum ben. Muğla-Bodrum ortak katılımıyla, ne dersiniz?
Adnan Çangır
(link)

Scudo

utkuozgur

Aktif Üye
Tepki
72
Adnan abi selam,pazar günü günübirlik turlara katılabilirim.Çine civarı turu heyecan verici rehberimiz Yücel abi olursa ona da varım.

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
"iSKOC" ??? hııım :rolleyes: kimdi ? çıkarmadım ama. bu bir esprimi acaba ? :)

@KER-EM

merhaba
bodrumda 1-2 yer var motokros pisti olarak kullanılan. bodrum a gelmeniz halinde bize ulaşırsanız size yardımcı oluruz.

@cagan0403

adnan abi merhaba
pazar günü olursa bizde varız.
teknolojiye daha yatkın olup tarihsel yönüm biraz sayıf olsada sanat tarihçi eşim ile birlikte ören yeri turları çok hoşumuza gider.
detayları sanırsam Yahoo Group tan geçersiniz.
teşekkürler...

@purplesky

Adnan63

Aktif Üye
Tepki
4
@utkuozgur

Arkadaşlar bu turun ayrıntılarını belirlemek için Yücel'le tekrar görüşmek istiyorum. yahoo/groups/bisikletmugla ya da taşıyarak planı oluşturalım.
Adnan Cangir
(link)

utkuozgur

Aktif Üye
Tepki
72
Haber bekliyoruz. İzne çıkınca haberleşelim abi pazarları bizim turu Mumcular civarına alırız.

elsk

Üye
Tepki
77
Bodrum' da yaşayan arkadaşlara selamlar!
Bugün Gümüşlük' te kollarımda bir koli, içinde küçük bir yavru kediyle yalıdaki dolmuş duraklarına doğru yürürken yanımdan güzel bisikletli bir gurup arkadaş geçti ve kim bu ekip diye dikkatimi çekti...Uzun süredir aksatmadan tek başıma turlar yapıyorum ve yolda böyle tam ekipman bisikletlilere rastlamam .. Bunun üzerine uzun süredir ziyaret etmediğim bisikletforum'a bir gireyim dedim ve bu başlığı gördüm. Acaba o grup siz miydiniz bilemiyorum..Bodrum'da böyle bir ekip oluşturulduysa sevindim...

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
evrim merhaba
ben henüz acemiyim :) ufaktan 6-7 km lik günlük turlara çıkıyorum. en uzun turum geçen hafta 15 km lik Adaboğazı idi.
Bodrum - Gümüşlük turuna henüz cesaretim yok doğrusu ama yakındır diyebilirim.
bende gün içindeki turlarımda tam ekipmanlı kişiler ile rastgeliyorum yolda. merhabalı yaklaşımlarıma pek sıcak bakmıyorlar nedense :rolleyes:

bodrum da utku ların bir ekibi var. devamlı turlara çıkıyorlar diye biliyorum. bende yaz sonuna doğru kendilerine eşlik edeceğim.

@evrimsel

• Beğen
Tepkiler: utkuozgur

utkuozgur

Aktif Üye
Tepki
72
Emrah sonbaharı bekleme hemen katıl.Bazı otellerin yabancı müsterileri dağ bisikleti rehberleri eşliğinde tur yapıyorlar kaliteli ekipmanları var belki Evrim onlardan birine rastlamıştır.

• Beğen
Tepkiler: Emrah TEZER
Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
utku
dediğim gibi hafta içi sabahları katılamam zor ancak akşamları 19:00 dan sonra uygun oluyorum. birde nadir olsada pazarları sıkıştırabilirim.

doğru geçenlerde kızılağaç a servise gittim, araba ile :)
koyun sürüsü gibi bisikletliler vardı. sea garden ın bahsetttiğin aktivitesimiş. bisikletler ve malzemeler muhteşemdi.

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
(link) mesajımda geçen Adaboğazı turundan video kaydı

(link)

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
utku selam...
bu pazar sabahtan bir tur ayarlayalım mı ? bodrum dışından gelenlerde var irtibatta olduğum. burada benim tanıdıklarımada haber veririm.
buluşma yeri, rota ve saati sen karar ver.

yoldas7

Forum Demirbaşı
Tepki
53
selamlar...
dun itibariyle ben ve esim kisa turlar ile pedallamaya basladik.
ilk turumuz kipa- ortakent sahil- kipa olarak gerceklestirdik.
turumuz toplam 11 km
ort. hiz 10.35 km
max hiz 33.50 km

emrah hocam bizde senin gibi acemi sayiliriz. paslarimizi sokmeye calisiyoruz...
turlariniza zamanimiz elverdigince katilmak isteriz...
gorusmek uzere...

yoldas7

Forum Demirbaşı
Tepki
53
bugunku guzergahimiz kipa ortakent bitez gumbet emo23 bilgisayar(emrah hocam aksam 6:30 civari esimle birlikte seninle tanisalim diye ugradik bulamadik) konacik bitez ve kipa oldu.
toplam mesafe 14 km
ilk gun 10 km idi. 2. gun 14 km oldu. giderek artiracaz 50 ye kadar cikariz bir aya kadar herhalde:)
gokova gezisine bizde mi katilsak ne :)
emrah hocam yalniz degilsin bizde de kilo sorunu var. ama bu azimle 2 aya veririz herhalde.

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
utku
fikir benden geldi :D ama bende pazar günü müsait olamadım.
bu pazar uyar.
erken olursa sevinirim. buluşma yeri ve saati sen ver. bana herşey uyar.
birde Adnan abi derki Çine ören yeri gezisi 9 Tem. / Pazar sabahı çine den başlıyor. detayları bulunca konuşalım.

@utkuozgur

merhaba sevgili yoldas7 ve eşi :p
evet :) haberinizi aldım. keske bir cep falan bıraksaydınız. bizim elemanlarda almamış :(
hafta içi oldukça yoğun oluyorum. bir a.üzerileri 19:30 dan sonra ve pazar günlerim var. bazı pazarlarımıda (link) la geçiriyorum :eek:

utkudan gelecek habere göre sizde bu pazar katılın. tanışmış oluruz ve Çine gezisinin detaylarını hep beraber görüşürüz.

bu arada (link) dan haber gurubumuza üye olursanız hızlı bir iletişim ve tur programları hakkında haberleşebiliriz.

görüşmek üzere

@yoldas7

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
Bodrum - Datça Turu (feribot geçişli)

Datça, Ege ile Akdeniz'in birleştiği noktada kurulmuş, kumu, güneşi, doğası ile eşsiz güzellikte bir beldemiz. Çam ormanları, doğal güzellikleri ile Datça Türkiye'nin nem oranı en düşük ve oksijeni en yoğun olan turistik merkezi. Datça, Bodrum'un güneyinde bulunmaktadır. Bodrum daki gibi betonlaşmaya burada rastlamak mümkün değil. Datça geçmişten günümüze doğallığını ve bakirliğini koruyabilmiş bir belde. ''Tanrı yarattığı kulun uzun ömürlü olasını istiyorsa Datça Yarımadasına bırakır' demiş ünlü tarihçi Strabon. Gerçekten Datça'da kumu, güneşi, doğayı ve sağlığı bulacaksınız. Yolunuz güneye düşerse cennet Datça'ya uğramadan geçmeyin sakın...

Bodrum merkezden Tepecik Cami yanından kalkan arabalı feribot seferleri ile Datça yarımadası kuzeyinde bulunan Körmen limanına ulaşmak mümkündür. 35km / 19 deniz mili deniz yolculuğu 1 saat 45 dakika sürmektedir. Kişi başı gidiş-geliş feribot ücreti 40 TL dir. Bisiklet için ayrıca ücret talep edilmemektedir. Feribot, hergün Bodrum ve Datça'dan sabah 09:30, Datça dan 17:30 da hareket etmektedir.

(link) (link)

Feribot, Körmen iskelesine ulaştıktan sonra 9 km lik pedallama mesafesi ile Datça merkeze ulaşılabiliyor.

(link)

Datça'nın doğu tarafında, 19 km lik sahil şeridinde görülmeye değer koylar, sahil şeridi mevcuttur.

(link)

Datça Merkez Planı
(link) (link)

Bodrum - Datça Feribot İşletmeleri Broşürü
(link) (link)

"Datça Yarımadası Tarihi ve Gezilecek Yerleri" resimli broşürü için (link)

Datça'dan Manzaralar
(link) (link) (link) (link)

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
Merhaba Bodrum lu bisikletsever dostlar,

Aşağıdaki mail trafiğinde göreceğiniz üzere Mugla Bisiklet Derneğininin 18-19 Temmuz 2009 C.tesi-Pazar günü organize ettiği Gerge Antik kenti gezisine Bodrum Bisiklet Gurubu olarak katılma önerim var.

Gerge Antik kenti hakkında detayları (link) adresinden temin edebilirsiniz.

Ben şahsen 18 Tem. - C.tesi günü işim nedeniyle katılamam.
Benim önerim 19 Temmuz 2009 / Pazar sabahı erken saatte Bodrum dan hareket ve Çine de kendilerine katılmak, hepberaber pedalladıktan sonra akşamüzeri Bodrum a doğru geri dönmek yönünde olacaktır.

Öneri ve fikri olanlar bildirebilirler.

Teşekkürler.....

Bodrum Bisiklet Grubu
Emrah TEZER
Kibris Sehitleri Cd. (Vergi D. karsisi - CarefourSA Ustu) Tuncer Ersoy Carsisi No 22/A Bodrum-MUGLA
tel. 0252 317 1005 faks 0252 317 2211 cep 0533 4388311
Web : (link) e-mail : emrah@bodrumbisiklet.com
MSN Messenger : emrahtezer@hotmail.com ( sadece MSN Messenger 'da kullanilir. Bu adrese mail atmayiniz. )
GTalk : etezer@gmail.com

---------------------------------------------------------------------------

Kimden: Adnan Cangir
Konu: RE: Yan: [bisikletmugla] Çine Madran güzergahı
Kime: bisikletmugla@yahoogroups.com
Tarihi: 23 Haziran 2009 Salı, 14:43

Yücel, bu yemek detayları tek kelimeyle harika görünüyor.
Turun süresi konusunu esnek tutmak durumundayız. Bodrum grubu günübirlik katılabilecek, malum. Onları uğurlayıp biz bir gece daha kalabiliriz.Veya başka bir çözüm bulunursa onu uygularız.

Adnan CANGIR
Muğla Bisiklet Derneği
(link)

Kimden: YÜCEL YILMAZ
Konu: RE: Yan: [bisikletmugla] Çine Madran güzergahı
Kime: bisikletmugla@yahoogroups.com
Tarihi: 23 Haziran 2009 Salı, 13:02

(link)

Bulma kolaylığı için tamamını yazayım.Ayrıca 2.adreste de Gerga konusunda yeterli bilgi var.Ayrıca,George E.Bean'in kitaplarını tavsiye ederim.

Yol inişli çıkışlı,bol virajlı ve iki şeritli asfalt.Sakar rampasını şıp diye çıkan arkadaşlar için kolay gelebilir.
Bana Eskiçine'ye arabayı parkedip köye pedallamak uyar.Bu arada,oraya gittiğimde Alabayır'dan Mehmet (Fotoğraflarda var.)
bisikletlilere yemek konusunda yardımcı olabileceğini söyledi.Köy lokantası gibi bir uygulama yaptırabileceğiz.Hem de bölgenin kaynak sularıyla büyümüş yerel ürünlerden oluşan tadına doyulmaz bir ziyafete dönüşeceğini tahmin ediyorum.
Karışık tahıl ekmeği de olmazsa olmazı bu turun.İki günlük konaklamalı yapabilirsek çok yerinde olur,yoksa birşeylerin yarım kaldığını hissederiz hep.Selamlar,sevgiler.
Yücel Yılmaz

3 Haziran 2009 09:52 tarihinde Adnan Cangir yazdı:

Yücel bu güzel anlatım için çok teşekkürler; ama ben baharı beklemek istemiyorum.
Temmuz ayı içinde bu bölgede pedal basalım.
Bodrum'dan Utku ve Emrah şimdiden gelebileceklerini söylediler.
19 temmuz bana uygun gözüküyor.
Ben 18 temmuz Cumartesi Muğla'dan Çine'ye pedal basmayı düşünüyorum. Akşam Çine'de kamp kuralım derim. Bu sayede sabah erkenden yola düşeriz. Yücel'in dediğine göre sıkı rampalar varmış. Hatta bu yüzden araç takviyesinin gerekeceğini söylüyor. Bu işi Çine'den bir kamyonet kiralayarak çözebiliriz sanırım.

Adnan CANGIR
Muğla Bisiklet Derneği
(link). org

Kimden: YÜCEL YILMAZ
Konu: [bisikletmugla] Çine Madran güzergahı
Kime: bisikletmugla@ yahoogroups. com
Tarihi: 23 Haziran 2009 Salı, 4:12

Geçtiğimiz haftalarda Muğla'dan İzmir'e dönerken eskiden bildiğim fakat yakın zamanlarda gitmediğim bir yola girdim.Yol bol iniş çıkışlı asfalt.Manzara özellikle Kırsakallar köyünden sonra güzel.Alabayır köyü tek kelimeyle harika.Ayrıca insanları da misafirperver.Çine'li taş ustalarının sanatını eski evlerde görüp köyden 20-30 dakikalık yürüyüşle Gerga antik kentine indiğinizde de onların MÖ yaşamış atalarının kaba taşlardan yaptıkları eserleri büyük bir hayranlıkla,nefesini zi tutarak izlersiniz.Alabayı r'dan Topçam köyüne giderken bir dereye varılıyor sularında balık bulunan.Özellikle eski köprünün görüntüsü ve sağlamlığı göz alıcı.Bölge devasa kayalarla çevrili.Özellikle bahar turu yapmak için iyi bir rota.

Fotoğraflar aşağıdaki linkte.
(link)

Yücel Yılmaz