Bodrum Bisiklet Grubu

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
Bodrum da yaşayıp bisiklet sevdası içinde olan herkes bir çatı altında toplansa, bu başlık altında kendilerini tanıtsa, Bodrum da bu hobiye yeni başlayacakların yada yolu Bodrum a düşenlerin ilk noktası olsa, buluşma günleri kararlaştırılsa, aktivitelerde çekilen video-resimler paylaşılsa, hoş sohbetler ile günün stresi atılsa güzel olur mu acaba ? :)

Forumda yeni olduğum için belki böyle bir başlık daha önceden açılmış olabilir. Kusura bakmayın.

Scudo

muho

Üye
Tepki
6
Sana katılıyorum Emrah böyle bir organizasyon olursa seve seve eşlik ederim

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikleti kullanan var mı hiç Bodrum'da?

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
Muho Bey,
Ben bu bisiklet olayında henüz emekleme safhasındayım. Bodrum da böyle bir gurup kurma fikri geldi aklıma. Bu maksatla Bodrum da bisiklete sevdalı arkadaşlar bir çatı altında toplanıp, Muğla Bisiklet Derneği ile organize aktiviteler düzenlenebilir gibime geliyor.
Geçen haftalar içinde hiç bir ticari amaç içinde olmayan ve ilerleyen zamanlarda da olmayacağını garanti edeceğim amatörce bir web sayfası hazırladım kendi cabam ile. Forumda adres yasağı nedeniyle link ini veremiyorum ama Google da "bodrum bisiklet" diye arama yaparsanız bu siteye ilk sırada ulaşabilirsiniz.
Bu site üzerinde Bisiklete yeni başlayanların merak ettiklerini öğreneceği, Bodrum daki bisikletçilerin üyeliklerini yapabileceği, üyelerimizin tanıtımı, aktivitelerimizde çektiğimiz video ve resimler, aktivitelerimiz hakkında duyurular, bisiklet hakkında linklerin yer aldığı düğmeleri sayfa üstünde göreceksiniz. Bu site bir forum mahiyetinde olmayacak.
Buluşma günlerini üye olan arkadaşın mail adresine ve cep telefonuna gelen SMS bilgilendirme mesajı ile yapmayı planlıyorum.
Bu sistemi 1 sene önce yine başka bir hobim olan (link) ile yaptım ve sayımız şu anda 10lara ulaştı diyebilirim.

Muho bey sizde bu sayfa aracılığı ile üyelik işleminizi yaparsanız organizasyonlarda sizi görmekten mutluluk duyarız.

@muho

Tuonela Bey,
Umarım kısa zamanda bu sorunuza ben bir cevap verebilirim.:)

@Tuonela

utkuozgur

Aktif Üye
Tepki
72
Emrah biz pazar günleri dağ bisikletleri ile Bitez üzerinden adaboğazına gidiyoruz yol yeni bisikletçiler için biraz zor ama çok güzel önüzdeki pazar günü sizi de alalım.

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
utku
pazar günü kalkış noktası neresi ? saat kaçta buluşuyorsunuz ? güzergah kaç km. ? yanımıza neler alabiliriz ?
bunları soruyorum çünkü bodrum bisiklet sayfasında duyurular altına yazmak isterim.

dediğin gibi benim için zor olur tahminen, çok hamım ben :) ama seve seve katılırım. olmadı yanıma bir halat alırım :D zorlanırsam çekersiniz beni

utkuozgur

Aktif Üye
Tepki
72
O kısa olan tur aslında bir de Yalıçiftlik parkurlarımız var onlar daha uzun.

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
ben dün itibari ile ufakta olsa turlara başladım. :D
(link)
1 km sonunda ayarsız vites ve kırık bir pedal ile soluğu ofiste aldım :)

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
son 13 gündür ev-ofis / ofis-ev ulaşımımı bisikletim ile sağlıyorum.
Aslında bir nevi 15 senelik pasımı atıyorum diyebilirim. fren ve vites ayarlarımda bir sorun kalmadı. 2-3 günde bir gözden geçiriyorum sadece.

Bu 13 gün içindeki gözlemlerimi paylaşmak istiyorum.

Harita şu şekilde ve kırmızı noktalardaki yoğunluk yokuşun eğimini gösteriyor.
(link)
resime tıklayarak büyütebilirsiniz.

şimdi ilk günkü istatisklerimi vereyim ;

Ev-Ofis - Sabah 08:00
1,73km
Zaman : 08:34 sn
Ort. Hız : 13,30km/sa
Max. Hız : 36,60 km/sa

Ofis-Ev - A.Üzeri 20:30
1,75km
Zaman : 34:66 sn
Ort. Hız : 6,65km/sa
Max. Hız : 20,96 km/sa

* akşam eve dönerken (yokuş çıkıyorum) 12 noktada 2-3dk lık aralıklarla durdum ve nefes aldım. terden adete sucuk gibi olmuştum, nefes alacak halim bile yoktu, dilim 2 karış dışarıda idi. balgam (afedersiniz) tükürmekten hebak olmuştum ve işte o anda karar verdim. sigaraya

------------------------

6. gün sonunda ;

1,76km
Zaman : 05:45 sn
Ort. Hız : 18,80km/sa
Max. Hız : 40,50 km/sa

1,77km
Zaman : 22:36 sn
Ort. Hız : 9,50km/sa
Max. Hız : 30,96 km/sa

* akşam eve dönerken (yokuş çıkıyorum) 4 noktada 30 sn lik mola. pedal basmalarım düzenli ve nefesimi kontrollü kullanıyordum. dilim dışarıda değildi ve balgam (afedersiniz) çıkarmıyordum.

------------------------

13. gün sonuda (bugün)

1,74km
Zaman : 04:14 sn
Ort. Hız : 25,00km/sa
Max. Hız : 52,30 km/sa

1,79km
Zaman : 8:26 sn
Ort. Hız : 14,65km/sa
Max. Hız : 42,96 km/sa

* akşam eve dönerken (yokuş çıkıyorum) 1 noktada 30 sn lik mola verdim. evi kapısına geldiğimde nefessiz değildim, aşırı bir terleme yoktu. pedal basışlarımı aşırı eğimli yerlerde en düşük viteste kullanıyor, devam edebiliyordum.
13 gündür sigaradan uzağım ve bir gıdım bile arzu hissetmedim ki gün içinde defalarca iş ortamında çok sinirli olduğum anlar oldu, aklıma bile gelmedi.

Yol güzergahımın video ları :
Ev-Ofis = (link)
Ofis-Ev = (link)

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Emrahcim bende bu sabahki turumun verilerini yaziyim dedim;

Basladigimda hava sicakligi 25 dereceydi, turum bittiginde yani 42.5 mil sonra (68 km) 29 derece, ortalama hizim 16.5 mil (26.4 km/h) bu surede yaklasik 1,6 litre Gatorade ictim ve bir kere 10 dakikalik mola verdim, bisikletim yaklasik 11.6 kilogram. 2 saat 33 dakika surdu 42.5 mil.

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
mert merhaba
burada var. :)
utkuozgur, bodrum da bisklet konusunda tecrübeli arkadaşlarımızdan. ben ise şu an yeni olduğum için kilo ve kondisyon savaşı veyiroum. umarım en kısa sürede pazar sabahları turlara katılabilirim. birde bodrum da yaz ayları iş yoğunluğu nedeniyle 7 gün çalıştığımız haftalar oluyor. umarım yaz sonu ve kışa doğru hep beraber daha güzel organizasyonlarda bulunabiliriz.

@rower mert

özgür kardeşim
sen bu işte tecrübelisin. dediğim gibi kilo sorunlarım devam ediyor. 180cm e 94 kg ım şu anda ve sigarayıda bırakalı 1 ay oldu nerede ise. 70 km bana şu an için biraz uzak mesafe gibi geliyor ama 24-29 Ekim 2009 (link) GPA 3 turunda Akyaka - Bodrum - Datça etabına katılacağım.

@Ozzgurr

utkuozgur

Aktif Üye
Tepki
72
Emrah bizim turlar haftada üç güne çıktı .Salı ve perşembe de saat 7 'de çıkıyoruz ,ben 9:30 da işe yetişebiliyorum seni ve diğer bisiklet severleri de bekleriz.

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
utku bir gün gelecek muhakkak katılacağım size :)
ama bizde mesai 8 de başlıyor. ofistede duş alacak ortam yok.
kaytarayım diyecem ama kriz nedeniyle eleman eksilymesi yaptık :(
turlarımı ancak sabahları evden çıkıp bitez üzerinden 7-8 km civarı yolu uzatarak ofise, akşamlarıda 10-15 km değişik rotolarda turlar ile yapıyorum. pazar günleride malum ailecek mi desem, biraz uyayım mı desem, model grubu ile mi desem, deniz falan ne yapacağımı şaşırıyorum.

Tepki
41
Bisiklet
Claud Butler
bugün akşam üzeri 19:00 civarı erken paydos ile kaçtım.
Rota, Bodrum un en güzel ve bakir olan koyu Adaboğazı idi. Dönüştede Bitez ve Gümbet turu ile tekrar ofise döndüm.

Önce rota, resimler ve teknik bilgileri paylaşmak istiyorum. 1-2 gün içinde ise gidon kamerası ile çekilen bu görülmeye değer doğa harikası yerleri video olarak sizlerle paylaşacağım.

(link)

15,31 km pedal çevirmişim
01:28 saat teker dönmüş
10,36 km/sa ortalama hız
44,36 km/sa maz hız
02:04 saat tur süresi

(link) (link) (link) (link)
(link)

Bugüne kadar Geotech Ascent bisikletimi hep asvaltta sürmüştüm. Bugün bir ilkti. MTB nin adeta hakkını verdim diyebilirim :) Benim için ise çok büyük tecrübe oldu ve gerek bu forumda gerekse diğer forumlarda okuduğum sürüş tekniklerini uyguladım. Herşey muhteşemdi :) Çok yoruldum ama buna rağmen yolun bitmemesi için dua ettim :p

Patika yol zemini sert ve keskin kayalardan oluşuyordu. Lastiğin snakebite (umarım doğru tabirdir) olmaması benim için şanslı bir durumdu. Bazı noktalarda iniş eğimi oldukça fazla idi. Çok fazla riske girmeyip, yürüyerek indiğim noktalarda oldu. Vücudumu sele arkasına alarak ağırlığı mümkün mertebe arkaya alıp, gidonuda sağlam bir şekilde kontrol ettiğim zaman inişlerde zorlanmadım. Pedli tayt ın şart olduğu kanısına vardım :D
EXUSTAR E-PM 812 TEK TARAFI KİLİTLİ DAĞ BİSİKLETİ PEDALI kullanıyorum. Şu an için kilitli ayakkabım yok. Bu pedallarda sorunum pedal ayağımdan kaçınca tırtıklı kenarın yukarı gelmesi için adeta savaşıyorum. Heleki yokuş çıkış anında bu durum can sıkabiliyor. Kilitli ayakkabı bu tip turlarda muazzam işe yarayacaktır ama benim gibi amatör birisi için biraz erken diyorum.

Zor arazi şartlarında yaptığım tur sonunda Geotech Ascent te hiç bir ayar kaçma sorunu yoktu. Frenler, vites, lastikler herşey tam takır ve beni üzmedi.

Bugünkü turdan aklıma gelen izlenimler bu kadar.

Vakit ayırıp okuyan herkese çok teşekkür ederim.

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
temmuzda bodruma bende gelicem
belki arada katılabilirim size
bodrumda rampa çıkabileceğim parkurlar var mı 400-500 rakımlı
bodrumun biraz dışına da çıkabilirim yeter ki rampa olsun:)
şimdiden teşekkürler