bisikletimizin çalınmaması için bence....

Scudo

Hüseyin Demirel

Daimi Üye
Tepki
80
titanyumdan bisiklet kilidi yapılsa bence işe yarar ama maliyeti çok yüksek olur kesilmesi zor bir madde çünkü

Tepki
10
arkadaşlar benim bisiketimi açılmaz diye iddaa ettiği kilidi nasıl açtıklarının hala anlamadığım şekilde evin önünden doğalgaz borusundan çıkarıp çaldılar ben kaderci biri değilim ama olacakla öleceğe malesef çare yok
bisikletimi çalan süperler buralara üye değillerdirki hepsinini kalaylayım
sinlerim bozuldu kusura bakmayın gitti gül gibi makinam

Gültekin ATALIK

Aktif Üye
Tepki
68
aslında bir yerde haklısınız. sonuçta daha yeni aldım bisikletimi ve öğrenciyim borcunu 6 ay ödeyeceğim :) içim gidiyor ya bir şey olursa diye. evde yerim olmadığı için binada korunaklı bir kömürlük var oraya koydum ama kapıda kaç tane kilit var :) ayrıca kömürlükte de olsa bisikletime duvar askısı da aldım. İnşallah kimsenin bisikleti çalınmaz. Eğer başka bisiklet almam her yere giderim diyorsanız bence bir kaç tane kilidiniz olsun. internette özel alarmlı bisiklet kilitleri var darbe ve açmaya karşı 80 db lik ses veriyo onlardan edinin hiç olmazsa.

ayhan b

Aktif Üye
Tepki
61
bence çalan kişi büyük ihtimalle bisikletten anlamayan kişiler olabilir bu yüzden bizikletin cok kaliteli yada düşük kalite hırsız açısından bişi fark etmez bu sadece çaldıran kişinin kaybına olur,markete yada kısa binişler için bisikleti güvenilir bi yerlere iyi kilitle kitlemek mantıklı ama yinede ben olsam 2000 tl lik bisikleti çaldırma riskine karşılık hiç bi yerde bıurakmazdım markete de girsem yanımda girdirirdim ki zaten öylede yapıyorum her ne kadar ınsanlar elimde cicili bicili bisikleti görü tuhaf tuhaf baksalarda yada bi kısmı sen bisikletmi satıosun desede :) onun için bence en mantıklı en garanti yoldur ikinci bir bisiklet mantıklı fakat onunda çalınma riski var,bence bu konu tamamen risk ve tercih meselesi yanı üst düzey bşi bisikleti sağda solda bırakırsanız yanı eline takımı alan hırsız 230 dolarlık xtr setiniz almıs size sadece kitlemiş oldugunuz çıplak kadro kala bilir o yuzden bence arkadasın dediği mantıklı,tesekkur edıyorum

hakano

Forum Demirbaşı
Tepki
359
İsim
Hakan
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Muhammed Emin Akkaya

Muhammed kardes, basligi acan arkadas yaptiginiz yorumu en bastan engellemek icin her turlu dilbilimsel onlemi almis, ozur beyan eden uslubu sonuna kadar zorlamis, onceden hissetmis gibi yoneticilere isterseniz konuyu kaldirin demis, ama siz yine de dayanamamissiniz. Konuyu bir de ben ozetlemis olayim. Eger ust duzey donanimli pahali bir bisikletiniz varsa, ona gozunuz gibi bakin, tek basina birakmayin. Boyle bir bisiklete verecek paraniz varsa, o paranin onda birine ucuz bir bisiklet daha alin, alisveris merkezinin onune onu birakin, cikip da calindigini gorurseniz fazla uzulmeyesiniz diye. (Dikkat ettiyseniz hepsi sartli cumleler.)

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Toros

Burak/

Daimi Üye
Tepki
52
İsim
Burak P.
Bisiklet
Sedona
U-kilitler de mi işe yaramıyor hırsızlığa karşı?

Yunus YILMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
604
önerileriniz çok güzel
yararlı bilgiler
çalınma olaylarını düşürecek uygulamalar olabilir.

Eren Üye

Üye
Tepki
9
Bende boyle yaparim buyuk ihtimal. Eskisehir gibi bir yerde bisikletin uzerinden inmemek gerekir. Kilide asla guven olmaz.

Gasp olayinda ise ; Eger kalabalik bir yerdeysek mutlaka yardima kosan olacaktir. Issız yerlerde ise eger karsimizdaki gucsuz ve tek kisiyse kaskla dalmak. Yok eger kalabaliksa pedallara abanmak.

Ah ah carsıda böyle bir hirsiz gorsek de meydan dayagi atsak