bisikletimizin çalınmaması için bence....

Tepki
19
valla henuz almadım ama daha oncekıler gıbı bunuda 4. kata kadar cıkartacagım..
sorun alısverıs merkezınde calısıyorum.yanı sabah parkedıp aksam alacagım.orada bır sıkıntı olabılır endısesı var ıcımde .
ordada avm guvenlık amırı arkadasım oldugu ıcın herhangı bır problem olursa bısıkletımle ılgılı elımden kurtulamaz:))

• Beğen
Tepkiler: timurdigital
Scudo

eyup ensar

Aktif Üye
Tepki
114
benim aklımdan hep ihtiyarlara yer yok filmindeki gibi bir radyo verici almak gecer. atarsın kadronun içine, çalındı mı bulması hiç de zor olmaz.

metin06

Üye
Tepki
12
selam ..üzülerek yazıyorum bende bir kaç ay önce özenerek topladığım cannondale marka mtb bisikletimi çaldırmıştım..insanın başına gelmeyince uzaktan acısı hissedilmiyor..o kadar emek veriyorsun sonra bir bakıyorsun bir kaç dakikanın içinde yok olmuş..ben hırsızı yakalattım ama mahkemede benden yüzlü çıktı şahıs ama peşini bırakmıyorum..konu dagılmasın neyse..kısaca bisikletinizin kalitesi fiyatı hiç önemli degil arkadaşlar önemli olan bu insanların nasıl bir ruh hali taşıdıkları..kilit vs. hiçbir işe yaramıyor sadece gözdağı oluyor..kesinlikle dikkatli olmak lazım yanlız olsanız bile bir gözünüzü ondan ayırmayın.herkese saygılar iyi pedallar dilerim..

• Beğen

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Bende bundan iki yıl önce 10 Yıllık yadigarım Piro'yu (lakabı) çaldırmıştım. Onunla geçirdiğim vaktin ve maceranın tadı başkaydı. Geçtiğimiz hafta Whistle 1052 V aldım. Şuan çalışma odamda tutuyorum. dışarı çıktığım da bakkala bile girerken kilitliyor gözümü ayırmadan alacağımı alıyorum. Dikkat çok önemli önem göstermeliyiz. Şuan forumdaki arkadaşlarımın çoğunun bisikleti dışarıda dikkat çeken türden modeller. Çalınma riski kuvvetli. Mesela piro yu çalıdıklarında yanında 10 bisiklet daha vardı ve hırsız piroyu tercih etmişti. Özen göstermeliyiz. Sonuçta onlar bizim bir parçamız.
Herkese selamlar.

• Beğen

Emre Binme

Üye
Tepki
44
Bede ikinci bisiklet kullanıyorum, birinciye iyi bir parça takarsam çıkanı ikincide değerlendiriyorum, bu da bir alternatif.
İkinci bisikleti en çok kullandığım alan ise birçok arkadaşıma gel beraber sahilde turalayalım spor olur dediğimde bisikletim yok cevabını ortadan kaldırıyorum:D
Misal, bu haftasonu iki arkadaşıma zehiri verdim:D birisi annesinin evinden getirip bakımlarını yaptıracak, diğeri yeni birşey alacak:D
Kısaca bu haftasonu aramıza iki kişiyi daha kattım sayılır:)

Hırsızlıklara üzüldüğüm kadar başka birşey yok zaten:(

• Beğen

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
evede hırsız girebilir çelik kasa yaptırmak lazım. allah aşkına çözümmü bunlar neden birtakım konularda kendinizi harab ediyorsunuzda birlik olup başkalarının önlem almasını sağlamıyorsunuz? bir konu açtım rica ettim forumdaşlardan 1er mail atın diye 4. gün 12 kişi ilgi gösterdi.

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
gerçektende forumda kien can sıkıcı bölümlerden biri ama hepimiz bu korkuyu yaşıyoruz 2.bisiklet bencede doğru bir seçim olabilir fakat benim düşüncem birz çalındıktn sonrası için tabi tedbir çalınmadan önce alınmalı mesala sadece o bisiklete olan çizikler veya darbeler veya o bisikleti diğerlerinden ayıracak herhangi bir şeyinin fotografını çekersek bulunması kolay olur diye düşünüyorum en azından bir arkadaşımızın mahkemede düştüğü duruma düşmez.

• Beğen
Tepkiler: 42FY

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
@sadık özer

Kesinlikle.
En ufak ayrıntı bile işe yarar.

Baran Özkan

Daimi Üye
Tepki
158
bende dışarıda bi yere gittiğimde market vb. arka tekeri kadroyla birlikte bir demire kilitliyorum ön tekerede ayrı bir kilit takıyorum.. çokta yararlı oluyor:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
3 seneden beri bisikletime kilit takmam, çalacak adam kilidi kırıpda çalar, birde kilit parasınamı üzülücem :) ben bisikleti ulaşım amacıyla değil tamamen spor amaçlı kullandığım için pek inmem bisikletten, o nedenle çalınma riski 0. sürüşüm bittikten sonrada, odama kadar sokar orda tutarım.

bakkala, markete vb. yerlere bisikletle gitmeyi hiç anlamamışımdır zaten, bu kadar endişe edeceğinize yürüyüverin gideceğiniz yere. şu çalıntı ilanlarına bakıyorum ya bodrumdan-apartman içinden çalınmış ya da bi yerde kilidi kırılıp çalınmış, yüzlerce liraya aldığınız bisikletlerinizi 5-6 liralık kilitlere emanet ediyorsanız söyleyecek bişey kalmıyor. ben seyahate çıkarken evin içinde kilitlediğim bisikletin anahtarını kaybedince tek çekiç darbesiyle kırıp atmıştım kilidi, o günden sonrada bi daha ne kilit aldım nede kullandım.

Osman Şen

Daimi Üye
Tepki
32
assında bir bakımda haklısın ama birde kendini hırsızın yenine kendini koy mesela bir markete gittin bisikleti malum dışarda bıraktın ve kilitlemedin ozaman hırsız baktıki kolay lokma hemen alır ve tınnn..:eek: :eek: . ama bir yere kilitlersen (malum marketin önü kalabalıktır) hiç yoktan ozamanhırsız bakarki kilit li bişi yapamadan uzaklaşır yani havasını alır:D :D :D :D

• Beğen
Tepkiler: Bedreddin
Tepki
17
Bisiklet
Merida
Ben evdekiler hoşlanmasada en azından geceleri içeri alıyorum hemen kapının dibine.sabah çıkarken tekrar merdivene bağlıyorum.kimseyede rahatsızlık vermiyor.ayrıca 5 liralık kilit yerine 20 liraya sağlam bişi alırsanız okdarda sorun olmaz.yanlız çalmak istedikten sonra illa çalınıyor.kilit sadece sizi hırsızın seçenekerlinin sonuna itiyor.son olarak ben bizim kömürlüğün kapısının pervazı ile beraber çalındığını gördükten sonra hiç bir kilite itimadım kalmadı.

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
bazı arkadaslar 2.bisiklete parası yetmeyecek durum fılen dıyorlarda yapacağınız 75-150 tl arası 2.el bisiklet alıp şehiriçi işlerinzde kullanmanızı önerdi 900tl lık bisikletin çalınmasındansa bu daha iyi bir şey bence.

• Beğen

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Benim aklıma birşey geldi ama hırsız olan kişiler de bu bölümü okuyordur diye yazmamıştım ama yazayım artık. Reklam gibi olmasın turkcell'in çıkarttığı kol saati şeklinde bir cihaz var. Mesela bunu çocuğunuzun koluna takıyorsunuz ve nerede olduğunu, hangi yörede olduğunu bilgisini veriyor. Eğer zorla çıkarılırsa onu da bilgi olarak son konumunu size bildiriyor. Tabi bunun da bir ücreti var. Şimdi şöyle düşündüm. Bunu alıp selenin hemen altına, sele borusuna monteleyip en azından bisikletimizin konumu hakkında bilgis ahibi olabiliriz diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: S26

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
(link)

Linkteki haberde güvenlik önlemleri adı altında bir başlık var. Bisikletleri takip için GPS sistemi oluşturmuşlar. Kaça malolur bilmiyorum ama bisikletin görülemeyecek bir yerine takılabilir.

Bahsettiğiniz Turkcell kol saatleri de aklıma yatmıyor değil. Bir araştıralım bakalım fiyatı nasıl ve fatura gibi bir aylık ücreti var mıymış...

(Fiyatına baktım da... 24 ay taahhüt ile aylık 40 Lira vereceğime 2. bir bisiklet alırım)

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@Serden Us

Linkteki haberi önceden okumuştum. Bu aletin fiyatını bilmiyordum söylediğiniz iyi oldu. Aynı paraya 2. bisikletimizi alabiliriz fakat kullanım kolaylığı ve tasarım açısından bisikletle uyumlu diye düşünüyorum. Hem fazla ağır da değil :)