Bıktım artık bisiklet tamircilerinden, kitap siparişi verdim!

Scudo

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) var sıkıntı yok :harika::harika:
Hocam iyi yapmışsın elinin altında bir kaynak olması fikri çok mantıklı :harika:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Hüseyinsuna

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Carraro
Bisikletin yapamadığım 2 yeri var. Birisi akord ayarı diğeri ise orta göbek bakımı.Bunlar dışında aklınıza ne geliyorsa vites-fren ayarı,maşa bakımı,göbeklerin bakımı vs. her şeyi yapıyorum.Hatta Pazar günü birisi bisikletimi yere düşürdü ve fren vites kolunu(dual control)yamulttu.Dün söktüm,efendi efendi yaptım.

Biraz uğraşmak gerekiyor.Bisikletçiye gitmekten tiksiniyorum,iğreniyorum açık ve net.Enayi yerine koyup gönderiyorlar sinir oluyorum :(

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Biz arkadaşlarla birleşerek tüm malzemeyi aldık. 10 arkadaş adam başı 30 lira civarına tüm aletler tamamlandı. Buna piyasadaki tüm markalara uyumlu hidrolik değişim kiti de dahil. Bir tek pressfit söküp takma anahtarımız eksik. O da lazım olduğunda alınacak.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
@BF Okuru sizin anlatımlarınızla gaza gelip bir adet tamir seti aldım. Sadece arka vites ayarını yapamadım. Onun sebebi de dış kablonun stoperi düşmüş teli sıkıyordu gerilince. Bisikletçi arkadaş farketti de yaptık. Artık herşeyi söküp kendim yapıyorum desem yeridir.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konu ile ilgili çok ağır şeyler yazarım da neyse... Tamir edemezsen sahibi değilsindir diye çok güzel bir yazı paylaşmıştı burada birisi. Sonuna kadar hak veriyorum bu cümleyi yazan kişiye. Herkes malının sahibi olmalı. İnternette bu kadar çok bilgi varken, tamircileri zengin etmek doğru değil.

etemete

Üye
Tepki
5
İsim
Volkan
Bisiklet
Salcano
çok haklısınız, bende vites ayarını yaptırdıktan 1 hafta sonra bozuldu.