16 Ağustos Pazar - Büyükada

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Selamun Aleyküm Bisiklet Forum ailesi..

-16 Ağustos Pazar günü için Büyükada'ya gezi yapmayı düşünüyoruz..

Ana Buluşma Yeri: Kabataş İskelesi
Buluşma Saati: En geç 10:30 ( Vapur 10:45 )

Alternatif Buluşma Noktaları
1.Buluşma Yeri: GOP Merkez Cami Önü (Ön kapı tarafı) Saat: 09:30
2.Buluşma Yeri: Eyüp Feshane Önü (Gidiş yolu) - Saat: 09:40
3.Buluşma Yeri: Eminönü Meydan - Saat: 10:00
4.Buluşma Yeri: Ortaköy Camisi - Saat: 09:30
Buluşma Tarihi: 16 Ağustos 2009 Pazar

-Gelecek arkadaşlar kendilerine en yakın olan buluşma noktasına,buluşma noktası için verilen saatten 15 dk önce gelirlerse Kabataş'a nizami şekilde gidilmiş olur.

-Gelecek olan arkadaşlar hangi buluşma noktasından katılacaklarını haber verirlerse daha kolay bir şekilde toplanırız.

-Alternatif buluşma noktaları,gelecek arkadaşların birlikte gelmelerini sağlamak içindir.Saatlere uyulursa bir problem yaşanmaz.

-Bütün İstanbuldaki bisikletçiler davetlidir..

-Kesin gelemeyek arkadaşlar lütfen adını yazdırmasın.Yazdıran arkadaşlarda ekmesin lütfen ;)

-Buluşma saatlerinde ek bekleme yapılmayacaktır.Mağdur olmamak için geç kalmayın..

-Saat değişikliği,buluşma noktası değişikliği,ilaveler vs. gibi önerilerde bulunmak isteyen arkadaşlar paylaşsınlar.

-Yanınızda sırt çantası mutlaka bulundurun.Bunun haricinde pompa,alyan takımı,yama takımı,iç lastik vs bulundurmanızda fayda var.

-Offroad'tan abur cubura,balık tutmaktan süper manzaralara her türlü faaliyeti gerçekleştirebiliriz.O yüzden yanınızda gerekli teçhizatı getirin :)

-Kask ve eldiven zorunludur..( Olmayan arkadaşlar bana özel mesaj göndersinler )

-İsimler cumartesi gününe kadar yazdırılırsa organizasyonu daha iyi yapmış oluruz.

Aşağıda gezi ile ilgili ayrıntıları inceleyebilirsiniz.(sonradan aa param çıkmadı aa saati kaçırdım yok :) )

-
- (Bisiklet ücreti dahil değildir.Bisiklet ücretini öğrendiğimde aktaracağım)
-
-Açılmayan link olursa (link) den saatlere ve ücretlere bakabilirsiniz.

İletişim: Mehmet Akif MALKOÇ
Tel: **** *******

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
dostum
bisikletten vapurlarda ücret alınmamaktadır trenlerden bisiklet başına 5 ytl alınmaktadır yük vagonlarının kaldırılması ile bisikletle tur gezilerine tcdd tarafından darbe vurulmuştur

:Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@kudu

Kudret abi ido müşteri hizmetlerini aradımda alıyoruz dedi o yüzden kesin birşey yazmadım..Fiyatıda iskeledeki vatandaşlar belirliyormuş :D nasıl bir iş ise..Neyse onu kesinleştireceğim :)

Xipetotec

Üye
Tepki
16
%80 katılıyorum haftaya tekirdağ rakı fabrikalarına ziyarete gidicektik xD arkadaşlarla ama akşamına giderim =) özel mesaj atmam gerekirmi bilmem ama hala kask yok =/ 1 hafta var elimdeki para bitmezse alamaya çalışırım

ps:w.a.s.

• Beğen
Tepkiler: Umut AL

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Xipetotec

valla Tolga kardeşim Cumartesine kadar kesinleştirip dönersen adını ekleyeceğim..Ayrıca tekirdağ rakı fabrikasında fazla takılma..Yolda yampiri giden bir bisikletli düşünemiyorum :D

Xipetotec

Üye
Tepki
16
@YARGISIZ_INFAZ

ziyaret sonrası ertesigünü kapsama alanı dışında oluyorum zaten xD :D yarın kararlaştırırız o olayı ama katılmak isterim bu seferkine geçen emirgan olayı çok koymuştu sabahın köründe kalkıp yollara düştüm yetişemedim :boese157: saati müsait bu sefer :eek:

• Beğen
Tepkiler: Umut AL

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@YARGISIZ_INFAZ

fletcher arkadaşın dediği doğrudur
deniz otobüsleri ve feribotlardan bisiklet başına 4 ytl alınmaktadır aslında bu bisiklet kullananlara hakarettir

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Spor düşmanlığı demişken aklıma geldi. Sarıyer'den Beşiktaş'a gelirken bir olay yaşadım. Beni gerçekten şok etti. En sağ şeritteyim ve uygun biçimde sürüyorum bisikleti. Yeşil bir belediye otobüsü geldi, anormal bir biçimde sağ sol yaptı direksiyonunu. Önüme kırdı sıkıştırdı beni. Daracık bir üçgen alan kaldı bana bisikleti sürmek için. Önüm kapalı ve hızlıyım. Adamın bunu bilinçli yaptığını farketmek zor değildi.

Biraz sonra Vural beni solladı. Önümde gidiyor. Ve o belediye otobüsü aynı şeyi Vural'a da yaptı. Tıpkısının aynısı. Ani manevra ile sağ sol yaptı ve sıkıştırdı. Biz şok olduk Vuralla. Yetişebilseydim , pedallarım üstünde ayağa kalkıp bir laf edecektim ve hatta yüzüne tükürecektim ama gazladı gitti.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Arkadaşlar pazar günü 10:30 da kalkan şehirhatları vapuruna da binebiliriz.O yüzden 10:30 da mutlaka kabataşta olunması lazım.

Not:Şehirhatları vapuru tam akbil 2,50 , ind. 1,70 , jeton 3,00 lira..Bisiklet için ücret almıyorlarmış.

Vural UZUN

Forum Demirbaşı
Tepki
886
@G. Akpınar

O da bişey mi.... Sabah bakırköyden BJK'ya giderken yanımdan bi araba geçti ve içindeki 4 magandadan biri camdan sarkıp "bööööööö" diye kendince komik bir korkutma efekti yapıp gazlayıp geçti.. Doğan görünümlü şahin aracın içindeki bu 2 ayaklı hayvanları yukarıya havale ediyoruz...

malazivore

Aktif Üye
Tepki
195
Arkadaşlar merhaba,
Bence bir önceki vapura binmenizde yarar var. Hafta sonları vapurlar acaip kalabalık oluyorlar. Eğer yetişebilirseniz 9.00 vapuru var. Daha az kalabalık oluyor. Bir de Büyükada'da olacağım isterseniz size rehberlik yapabilirim...

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@Vural UZUN

Hakikaten ya bunu da anlamam. Gelir kulağının dibinde eşek gibi anırırlar. Bir de bayan olunca daha sık başına geliyor insanın. İlk başlarda çok korkuyordum bu seslerden ve gidona hakim olamıyordum. Sendeliyordu bisiklet. Ama artık ya mp3 dinliyorum ya da duymazlıktan geliyorum. O anda düşsem kafayı gözü yarsam hesabını kim verecek acaba? Aynı biçimde gülmeye devam edeceklerinden şüphem yok. Kimse kusura bakmasın ama Türk toplumu bozdu kendini.

oğuz tüm

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
BEN BİR ŞEY DEMİYORUM YİNE KATILAMAMA GİBİ BİR DURUMUM OLURSA EKMİŞ OLMAMAK İÇİN :d

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Eyw Hasan kardeşim bizi hiç yalnız bırakmıyorsun..

Katılanlar
1.YARGISIZ_INFAZ
2.Hasan Topcan