0'dan 1700 Metreye 7 gün 700 Km (Mersin-Boğsak-Aydıncık-Anamur-Abanoz Yaylası-Ermenek-Mut-Silifke)

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
@Raşit S

O zaman sizin önerilerinizi dikkate alıp, buraları hallaç pamuğu gibi attırmadan gitmek var, dönmek yok :) Teşekkür ederim, tur boyunca yaptığınız güzel yorumlarınız için.

@Veliuyar

Teşekkür ederim, sağlıklı olduğumuz sürece turlar tabi ki devam edecek. Turu yaparken sadece, gördüğün yerlerden keyif almaktan ziyade sorgulamayıda iyi yapabilmeliyiz. Sorguladıkça; eksik ve yanlışları görüp, bu yanlışların düzeltilmesi adına mücadele verebiliriz.

@Cüneyt HOCAOĞLU

Sizin rotanızda bir hayli zorlu olmuştur eminim. Bu rotayla ilgili her hangi bir günce oluşturdunuz mu? Bizimle paylaşırsanız sevinirim. Keşke zamanımız ve ekonomik koşullar el versede bisiklet ile her bölge ve her yeri gezebilme, gezerken öğrenebilme imkanı yakalasak... Teşekkür ederim yorumunuz için. Iyi ve sağlıklı günlerde pedallamalar...

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt HOCAOĞLU
Scudo

akinomatata

Aktif Üye
Tepki
30
İsim
akin
Bisiklet
Mosso
Merhaba,
İş yerinde olduğum için yazının tamamını değil ama büyük bölümünü parça parça da olsa büyük keyifle okudum.
Eğer daha önce bahsettiysen beni affet ama ekipmanlarını sormak istedim. Özellikle heybe, bagaj, kamp çadırı bilgilerini vermeni rica edeceğim.
Yolun açık olsun.

• Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@cagdascaneroglu
Tura çıkacak kafa dengi arkadaş bulmak kolay değil, doğru ama mümkünse yalnız çıkmamak lazım. Sadece güvenlik ve acil durumlar için değil, gördüğün güzellikleri ve ilginç anları anında paylaşmak için. Hani bazen süper bir manzara görürüz ve fotoğraflarız ama fotoda aynı duyguyu vermez ya işte öyle.

Cüneyt abinin dediği gibi fotoğraf çekmek için durmaktan ben de çok muzdaribim. Sanırım iyi kaliteli bir aksiyon kamerası lazım, hem foto hem video için. Giderken çat diye çeksin.

Ermenek e geldin, "batırma" yemeden gittin, saymayız, yine bekleriz.

Daha önce bahsettiğim Ermenek-Sarıveliler üzerinden Alanya ve Ermenek ten Teke Çatı üzerinden direk Karaman turları yapmayı çok istediğim turlar. Kardeşim de var, ekipman hazır, tek eksik ZAMAN. (gaste değil)

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
@akinomatata

TUR EKİPMANLARI:

1.Çadır:

Klasik olarak Decathlon'da bir çok turcunun kullandığı " Arpenaz 2 " çift tenteli çadır. Önceleri aynı markanın " Arpenaz 2 xl " ını düşünüyordum ama ağırlığından dolayı bunu seçtim.

Kg: 2,4
Fiyat: 89 TL

11806000_10153552302604181_1517323855_n.jpg

2.Mat:

Decathlon'un en ucuz matını kullandım.

Fiyat: 10 TL

3.Uyku Tulumu:

Decathlon 20 derecelik uyku tulumunu tercih ettim. Tamamen yaz kullanımı veya çok serin olmadığı sürece ilkbahar kullanımı'da olabilir.

11802017_10153552302694181_1073825046_n.jpg

4.Bisiklet Arka Port Bagaj:

İsmini bile bilmediğim, ikinci el bir bisikletten çıkartıp demirlerini eğerek kendi bisikletime uygun hale getirdiğim 2. sınıf bir bagaj. Ama bana mısın demedi...

11846417_10153552302889181_1266519205_n.jpg

5. Heybe:

Roswheel adında aliexspress ürünüdür. Gayet iyi bir satıcısı var ve 15 gün içerisinde elinizde oluyor. Linki aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

(link)

Fiyat: 28 dolar. (Yaklaşık 78 TL bugünün kuruna göre... Türkiye'de ki muadillerine göre kaliteli ve uygun.) İçerisinde sertleştirilmiş tabaka mevcut ve bağlanma detayları sağlamlığıyla güven veriyor.

11756438_10153552302679181_1478853873_n.jpg

Bu fotoğraf arka yüzü... Ve bağlantı detayları.

6.Gidon Çantası:

Gidon çantası hayat kurtarır demişlerdi, turda anladım...

Decathlon Btwin'in ürünü. İki model var dikkat etmenizi öneririm. Benimki gidona sabitleme abaratı sayesinde klipsli bir şekilde istenildiğinde gidondan sökülebiliyor. Diğer modeli ise cırt cırtlı kancaları var...

Fiyat: 69 TL
3.5 LT
Not: Daha büyük olması ilerisi için daha avantajlı olabilir.

11824090_10153552302629181_1035946665_n.jpg

7. Klonometre ve Hız Göstergesi: (Yol Bilgisayarı Diyelim çünkü bir çok şeyde size yardımcı oluyor)

Aliexspress'ten aldığım bir parça. Linki aşağıdadır.

(link)

11830837_10153552302799181_19722052_n.jpg

Fiyat: 7 dolar ( Fena uygun ve işe yarıyor ama güneşi başına yedi mi bir süre gölgede bekleyene kadar renkleri karışıyor yani profesyonel işi değil ama iş görür...)

8. Telefon Sabitleyici... (Benim en çok işime yarayan gözüm aletlerden birtanesi...Bir garminimiz yok ama akıllı telefonda çoğu zaman gidonda sabitlenince çok işe yarıyor)

Aliexspress ürünü... Link aşağıdadır. Telefonum note 2 yani telefon tutucu her genişlikte telefonu tutabilir. İnanılmaz güven veriyor. 60-70 km hızlarda indiğim yokuşlarda bile bir an olsun telefonu yuvadan çıkartmadım. Çok sağlam materyal kullanılmış

(link)

Fiyat: 6 Dolar ( Türkiye'de bisikletçilerde bu kalitede olanını 60 TL'ye satıyorlar, enayiliğin lüzumu yok... )

11823918_10153552302744181_2054133723_n.jpg

Şimdilik önemli bir şekilde aklıma gelen ekipmanlarım bukadar... Bunun yanında size bir tavsiye kesinlikle bir güç kaynağı alın yanınıza (Powerbank)(Bkz:Xianomi 10400) Hayat kurtarıyor...

Teşekkürler herkese, iyi günler...

@sabitkamera

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sevgili dostum, bize yeni ufuklar açtın tur bisikletçiliğinin bakir alanlarından biri olan taşeli platosuna senin foto ve yazılarınla aşık olduk. bu toprakların karacoğlanı yetiştirmiş olmasının boş olmadığını öğrenmiş olduk. Bu dingin coğrafyayı bir ruh temizliği bir rehabilitasyon için turlama isteğini yazmış bulunuyorum. Sözü fotoğrafların eşliğinde mutlu karacoğlana bırakmak istiyorum.

Şu yalan dünyaya geldim geleli
Tas tas içtim ağuları sağ iken
Kahpe felek vermez benim muradım
Viran oldum mor sümbüllü bağ iken

Aradılar bir tenhada buldular
Yaslandılar şıvgalarım kırdılar
Yaz bahar ayında bir od verdiler
Yandım gittim ala karlı dağ iken

Farımaz da deli gönlüm farımaz
Akar gözlerimin yaşı kurumaz
Şimden geri benim hükmüm yürümez
Azil oldum güzellere bey iken

Karac'oğlan der ki bakın geline
Ömrümün yarısı gitti talana
Sual eylen bizden evvel gelene
Kim var imiş biz burada yoğ iken

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
@mehmetsunu karacaoğlanın en sevdiğim eserlerinden biridir notaya dökülmüş hali de çok güzeldir koro da severek seslendirmiştik

• Beğen

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@Raşit S
Raşit bey gerçekten resim zaman kaybı heleki yanlız yolculuk yapıyorsanız. Fakat resimde olmadan tur olmuyor. Tek çözüm aksiyon kamerası alıp kaska veya gidona monte edip otomatik olarak zamanlayıp resim çekmek gün sonunda veya tur sonunda resimler seçim yapmak.

[x

• Beğen

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
@mehmetsunu

Bu güzel şiiri bizlerle paylaştınız, harikasınız... Taşeli platosunda her yeri siz güzel insanlarla paylaşmaya kararlıyım artık. Bu bölgede bu konuyla ilgili ciddi bir eksik olduğunu fark ettim... Gerçi buraların kurdu da Ahmet Salih Özenir'dir. Kendisi Mersin ve bölgesinin bisiklet konusunda en yetkin kişilerinden birisidir. Mehmet Abi gibi o da sitenin "onursal üye"lerinden biridir. Bu bölge ile ilgili kaliteli tur yazıları ilginizi çekiyorsa, Ahmet Salih Abi'nin yazılarına da bir göz atmanızı şiddetle öneririm... @Raşit S Abi'ninde güzel baskıları sonucu kesinlikle taşeli platosunu hallaç pamuğu gibi attırmaya karar verdim :)

Saygılar, sevgiler...

akinomatata

Aktif Üye
Tepki
30
İsim
akin
Bisiklet
Mosso
@cagdascaneroglu Ben de bu heybeyi bir süredir inceliyordum. Kullanan birinden tavsiye almak çok iyi oldu. Açıkçası içinde sertleştirilmiş tabaka olup olmadığından emin değildim. Ayrıca bağlantı aparatlarının sağlamlığı konusunda şüphelerim vardı. Uzun turlara dayanıklılık ve fiyat/performans olarak sizden geçer not aldıysa satın alınabilir.
Teşekkürler.

• Beğen

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
@mehmetsunu @Raşit S @ziyainal @hemrefb @Cüneyt HOCAOĞLU @SBF @erendiz çetiner

Bu tur yazım boyunca beni takip eden, destek veren, yeri geldiğinde moral veren güzel abilerim, arkadaşlarım...

Bilginiz olsun ki; tur yaptıkça forumda yazı yazmaya devam etmek ile birlikte kendime açtığım blog adresinde de artık yazılarımı ve gezilerimi paylaşacağım... Blog adresimi aşağıda sizler ile paylaşıyorum... Ilk defa blog deneyimini tadan biri olarak, şuan amatör olarak olsa da, umarım ilerleyen zamanlarda siteyi geliştirebileceğimi düşünüyorum. Yorum, öneri ve eleştirilerinizi merak ile bekliyorum. Blog deneyimine sahip olan arkadaşların tecrübelerine ihtiyacım olacak...

(link)

Sevgiler, saygılar...

ÇAĞDAŞ CAN EROĞLU

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
blogun hayırlı olsun çağdaşcım artık seni takip edebileceğim ikinci bir adres oldu. yeni turlar yeni yazılar yeni fotoğraflar.
@cagdascaneroglu

• Beğen

muhyt

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
muhittin
Bisiklet
Salcano
@cagdascaneroglu yaptığınız tur için tebrik ederim bütün yazıyı soluksuz okudum gerçekten çok güzel. ben de geçen hafta 70 km lik bir tur yaptım ve yolda ciddi bir rampa vardı sizin rampa da hissettiklerinizin aynısını hissettim gerçekten rampa çıkma işi çok psikolojik bir durum, o an da mücadeleyi bırakmadan devam etmek gerekiyor.
bende kullandığınız ekipmanı soracaktım ama ben sormadan önce sorulmuş zaten onun için de teşşekkür ederim. bazı ekipmanlarımız benzer zaten ancak heybe hoşuma gitti bende almayı düşünüyorum şuan. mattan memnun kaldınız mı? bana biraz ince gelmişti ve almaktan vazgeçmiştim eğer memnun kaldıysanız onu da almak isterim. tekrar tebrik ederim ilerde daha iyi turlar dileğiyle. . .

• Beğen

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
@ziyainal İnşallah turlara çıkabilirsem tabi ki yazı yazmaya devam... Teşekkür ederim.

@muhyt Kesinlikle incelemesini yaptığım ürünleri alırkende kullanırkende güvenebilirsiniz. Başlangıç sevyesi olarak fiyat/kalite oranının yüksek olduğunu düşünüyorum. Tabi ki biliyorsunuz rahatın da rahatı vardır. Bu liste uzar gider :) Teşekkür ederim.

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.635
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Sayfanın sonuna ulaştım sanırım. Fotoğraflar yorumlar bitmeyecek sandım))) Şaka bir yana, rota mükemmel, bol yokuşlu ama bol manzaralı harika bir tur olmuş. Bu yolculuk için ve paylaşımın için seni tebrik ediyorum. Hayatta herşey istediğin gibi olsun. Ayakların dert görmesin.

• Beğen

bdemirkiran

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Sedona
@cagdascaneroglu Tebrik ederim soluksuz okudum. Umarım bir gün ben de bu tür bir tur yapabilirim. Peki tek kişi tura çıkmak sizin tercihiniz miydi yoksa birisi mi denk gelmedi?

• Beğen

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
@Cüneyt HOCAOĞLU

Teşekkür ederim ilginize... Sağlıklı ve keyiflo pedallamalar...

@recep24ank

Teşekkürler, daha iyisi hepimize olsun...

@bdemirkiran

Kesinlikle tek kişi tura çıkmak kendi bireysel tercihim. Bundan sonra yapacağım turlarıda genellikle bireysel olarak planlıyorum. Tabi ki çoklu tur yapmanında ayrı bir keyifi vardır eminim ama tek yapmanın avantajlarını size kendimce kısaca açıklayayım: (kendimce diyorum çünkü herkesin farkli bir çıkarımı vardır eminim...)

- insanin kendisini tanımasının en iyi yolu kendisiyle başbaşa kalabilmesiymiş bence. Bu hayat düzeni içinde benim kendimle başbaşa kalabildiğim, kendimi dinlediğim an olmuyor... Inanın tek başınıza yokuş çıkarken veya kampta karanlıkta tek başınıza yıldızları seyrederken dünyanin daha bir farklı döndüğünü hissediyorsunuz. Aklınızda ki birikmiş ama sizin dile dahi dökemediğiniz ya da sorun teşkil ettiğini bile düşünmediğiniz şeylerin birer birer masaya yatırılıp sorgulandığına ve çözüldüğüne tanık oluyorsunuz. Sınırlarınızı keşfediyorsunuz. Ve hep " evet sanırım sınırım bu " dediğiniz anda o çizgininde aşıldığını görünce insanın sınırının olmadığını anlıyorsunuz. Sınır dediğimiz herşeyin aslında beyinde ki ön yargılar olduğu gerçeğini vücudunuzun her köşesiyle hissediyorsunuz. Ve tek bir duyguyu yanlız yaşıyorsunuz; özgürlük... Üstelik iliklerinize kadar. Terazi gibi düşünün turda birlikte olduğunuz kişi sayısı ne kadar artar ise aldığınız deneyim o derece azalarak, bölüşülecektir...

• Beğen
Tepkiler: akinomatata

kronik

Aktif Üye
Tepki
56
İsim
volkan
Bisiklet
Mosso
her satırını okudum süperdi, emeğine yüreğine sağlık. Bende Mersin/Gözne yaylasından(suan yayla yapıyorum) bir gece Narlıkuyuda konaklayarak, Aydıncık/Büyükeceliye kadar gitmeyi düşünüyorum. Büyükeceli benim bugüne kadar gördüğüm en mükemmel denizi olan yerdir, oranın fotoğrafını görmek bile beni heycanlandırdı.

Ayrıca acaba 2 günde gidemezmiyim, endişemide geride bıraktım sayende.

tekrar teşekkürler.

• Beğen