07 ağu. 2007 salı başlangıçlı edirne-hopa sahil şeridi ve doğu karadeniz gezimiz...

TerraNova

Üye
Tepki
4
Evet Can'in da belirttigi ve bugun Cagri'dan aldigim bilgilere gore ekip Uzungol'den sonra Firtina Deresi'ne giderek bugün rafting yapmis. Rafting icin en uygun zaman ilkbahar zamani oldugu icin 2 derece arkadaslara hafif gelmis:)Biriktirdikleri adrenalini atmalarini saglamamis yani. Iste simdi bunu kiskandim ben yaaaaa.Tamam Cagri'cim baharda bekle beraber gidip 5 te yapariz.
Bu arada balik corbasi icmisler. Ohh afiyet olsun.1 kase de bana getirseniz, ben onu isitir icerim ya.
Su anda Rize Findikli'dalar.Yarin Arhavi'den sonra Kazim Koyuncu'nun mezarina ugrayacaklarmis. Daha sonraki rotalari da Sarp Sinir Kapisi.

Iyi eglenceler,keyifli surusler...

Scudo

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Evet aynen ben de dün Can ile konuştum. Rafting pek kesmedi dedi. Dedim siz bizim hayallerimizi nasıl çalarsınız. Biz de orada rafting yapmak istiyorduk zaman yetmedi.

Kazım Koyuncu'nun mezarına biz de gittik. Arhavi'de Yeşilköy diye bir yer. Hakikaten yemyeşil. Hoş Artvin'de çıplak dağ bulmak zor ama olsun. Anıtını da tamamlamışlar. Fatiha'mızı okuyup ayrıldık yanıbaşından...

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Selam arkadaşlar biraz önce Can'dan msj geldi...

Dış lastik sorununu Arhavi'de halletmişler neyse ki...

Bugün Sarp Sınır Kapısı'na kadar gidip dönmüşler şimdi de Kazım Koyuncu'nun mezarı başında tulumlarını açıp yatmışlar. Şarkılar söyleyip yad etmişler rahmetliyi. Kazım'ın abisi Hüseyin Abi ile tanışmışlar. Tüm bisikletçilere selamı varmış... Hatta orada bizi görenler de bahsetmiş, 3 bisikletçi daha buraya geldi diye... Herkese çok selamları var...

Ben de arayıp içlerine kurt düşürdüm. O mezer sembolik değil rahmetli altında yatıyor. Dikkat edin de gece çarpılmayın hah diye. Yaw Kevser sen ne diyorsun ağzını hayra aç diyorlar hahahahha...Bu korku onlara yeter huaaa... :)

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
@KevSerSeri

selam
evet her şey harikaydı
hayadımdaki en güzel
uykuydu tam baş ucundaydım
can ve cagrı arkadaşlarımızdan
bügün ayrılmak zorunda kaldım
karadeniz karadeniz turum 2600km son
buldu yaklaşık 1 ay gibi bir zaman gecirdik
acısıyla tatlısıyla her anı güzeldi
turda pedalladıgım
a.bülent yamaner
can dede
çagrı tosyalı
teşekkürler ..
yolunuz acık olsun .....

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Tüm dostlarımıza meraba.
Uzun meşakkatli ve bir o kadar da tatlı yorgunluğun ardından Artvin hopa Sarp sınır kapısına vardık.
Sınırdan sonra rahmetli Kazım koyuncunun kabri başında yıldızlar ve Ay ışığı altında bizi saran yeşil bitki örtüsünün eşliğinde şarkılarımızı söyleyerek yarenlenip yatmak bizi daha da dinç ve kuvvetli kıldı.
Çok istememize rağmen Borçkanın karagöl ve sonrasındaki Macahel'e giremedik.
Bugün Artvindeyiz.Yolumuz Ardahan.Ardahandan sonra Çıldır gölünün kenarında Kars'a girmek.Daha sonra izin durumumla alakalı yeterse eğer Erzurum 'a girip ordan turumuzu sonlandırmak.
Seneye organizasyon aşamasında olan Doğu ve Güney Doğu turumuzun bir kısmını da ardan çıkırmaş olduk.
Ardahan da görüşmek üzere.

Yüreğim ve Sevgimle...

coolrap

Üye
Tepki
3
Hepinize iyi günler dilerim süteyi uzun zamandır takip ediyorum şimdi siteyi karışıtırırken farkettim beni hatırlarsınız belki kandıra yada gitmeden akçaova kasabasında tanışmıştık fazla uzun bir sohbet olmamıştı ama yakın arkadaşım için ömür boyutu unutulmayacak bir bisikletsürüş deneyimi yaşatmıştınız o arkadaşım orda yaşıyor ben ise yazlık amaçlı gidiyorum oraya orda iki amatör bisikletlerle uğrşaıyoruz arkadaşımla. hatırladınızmı beni ? hani şu sarı turkısh underground t-shırt ü olan. nedenmi bunları yazıdım? tek amacım dostuma akılda kalıcak bir anı yaşattığınız için teşekkür etmek istemem sağsağlım olduğunuza sevindim hayırlı yolculuklar dilerim...

TerraNova

Üye
Tepki
4
Sevgili Rahman,
turunun guzel gecmis olmasina ve memnun ve mutlu ayrilmis olman cok sevindim. Cagri'dan aldigim bilgiler gore de gercekten cok guzel bir turu birlikte paylasmissiniz.
Sevgili Can,
umarim rotanizi istediginiz guzergahlar uzerinde tamamlar ve seneye daha az bir kismi birakmis olursunuz.Bendeniz doga ve macera asigi bir insan olarak gecirdiginiz guzel zamanlar adina cok sevindim ve bir o kadar da imrendim acikcasi. Keske ben de iyi bir bisiklet surucusu olabilsem ve katilabilseydim.
Umarim seneye ayni ekibinize farkli nefesleri de katarak Turkiye'yi kesfinize devam edersiniz. Gonlu bu yolda olan herkesin yolu mutlaka bir gun birileriyle kesisir.

Sevgiler herkese...

• Beğen
Tepkiler: rahmankarataş

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@TerraNova

Güzel İnsanlar herkese meraba.
Bugün Ardahandayız.Şafşat da inanılmaz güzel günler geçirdik.Borçka daki Karagöle ve Macahele gidemedik belki ama,Şafşat daki Meşeli Karagöle gitmenin yolarını arama adına kendimize fırsat yarattık.
Doğa harikası yerler.Keşfedilmeyi bekliyen o kadar çok yer varki.Abartmadan söylemeliyim her il'e bir ay zaman vermek gerekiyor.
Bugün burada Ardahan da konaklıyacağız.Yarın çıldır gölü kenarı üzerinden Kars!a varmayı hedefliyoruz.

Katkılarını ve sıcak yüreklerini bizlerden esirgemeyen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum.

Yüreğim ve Sevgimle....

• Beğen
Tepkiler: A.Bülent Yamaner

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
@TerraNova
evet rafting inanilmaz iyi geldi. degisik bi aksiyona imza atmis olduk:) ablamin da belirttigi gibi adrenalin tasan insanlar olarak simdiki rafting hafif kaldi. debisi yukseldigi zaman yapmak gerekiyor. mayis ya da haziranda yine gitmemiz gerek. ayrica balik corbasi da lezizdi.

@KevSerSeri
slm kevser. rafting yapamadiginiza uzuldum. ama dedigim gibi siz de mayista yapin. bu mevsimde yapsaydiniz inan sizi de kesmezdi:)

@KevSerSeri
can'ın ve benim arka dis lastik sorunumuz oldu. ist'dan veya ank'dan isteyelim derken arhavi'deki bir bisikletci imdadimiza yetisti. ondan aldigimiz lastiklerle yola devam ettik.

rahmetli koyuncu'nun mezarinda sadece tulumlar yetti. ozellikle kendi adima soylemem gerekirse oldukca huzurlu yattim. sabah da huzurlu kalktim. ama kevser'in dedigi gibi kurt can'in icine bir ara dustu:):)

@rahmankarataş
ben de tşk ederim rahman iyi bak kendine. iyi oldu gezimiz. yollara devam ...

• Beğen
Tepkiler: Metin_S

Metin_S

Gezgin
Tepki
138
İsim
Metin S
Bisiklet
Diğer
Vay be ! O zamanların yeni turcuları.Şimdi hepsi saygın,duayen turcu.
Hortlatayim,bisiklet turcululugun yeni yeni yeşermeye başladığı yıllar.

samedal

Üye
Tepki
7
İsim
Samet B.
Merhabalar bende katılmak istiyorum ama lutfen whatsapp dan bana ulasirmisin.?
0535 040 53 26