07 ağu. 2007 salı başlangıçlı edirne-hopa sahil şeridi ve doğu karadeniz gezimiz...

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
Merhaba bisiklet dostlari. Bir suredir siteye girmiyordum. Baktim ki mesajlar almis basini yurumus. Hangi birine goz atacagimi sasirdim. Ve ben de son zamanlarda bisiklet hususunda kayda deger bir sey yapmadigimi farkettim. En son sevgili tarik demir ve timur tunca ile bolu cevresi gezisi yapmistim. Ama bu uzun yol surme bagimliligi insana bir kere zerk oldu mu fazlasini istiyor insan. En azindan kendime adima konusursam boyle:) 5-6 gunluk geziler kesmez oluyor.

Tam bu esnada surekli irtibatta oldugum ve gecen sene belli bir guzergahi birlikte paylasip guzel anilari birlikte yasadigimiz sevgili can dede ile uzun suredir aklimizda olan karadeniz gezisini yapmaya karar verdik. Son zamanlarda takip etmeyi bosladigimiz bu guzel sitemizde bu duygumuzu bisiklet severlerle paylasalim dedik. İnanin her uzun yolcu gibi su an cok coskuluyum.

Gecen sene can dede ile edirne’de gezimizi noktalamistik. Simdi de edirne’den start alarak kendimize jest yapmak istiyoruz. Oncelikle trenle edirne’ye gidecegiz. Edirne’den kirklareli uzeri istanbul’a gelecegiz. Bu kisim biraz sembolik bir surus olacak. Yani direkt ist.dan da baslanabilirdi. Ama sevgili can’ın degimiyle trakya’yi dislamayalim. Arayi tamamlamazsak icimizde ukte kalacak. İstanbul’dan sonra bati karadeniz dogru yola koyulup tum karadeniz sahil seridini geride birakmayi dusunuyoruz. Hopa’ya vardiktan sonra kalan gun sayisina gore dogu karadenizin guneyine dogru kivrilip ic karadeniz guzergahina devam edecegiz. En az 30 gun en fazla 45 gun surecek bu gezi uzunlugu acisindan benim icin bir ilk olacak.

Bir aksilik olmamasi durumunda 06 agustos 2007 p.tesi gunu sabahtan edirneye bir tren yolculugu yapip sali sabah da sevgili yoldaslarimiz bisiklerimizle yola koyulmayi dusunuyoruz.

Ayrıca bir baska uzun yol sevdalisi olan sevgili rahman karatas ile herhangi bir uzun yolda pedallamayi belli bir sure oncesinde en az rahman ve can kadar kafama koymustum. Yani kisacasi o guzel an bu gezimizde gerceklesecek. Onceleri sadece trakya icinde ist.a gelene kadar bize eslik edebilecegini belirtmisti rahman. Az olacaginin farkindaydik ve imkani elvermedigi icin boyle olacagini soyluyordu ki biraz evvel konustugumda bizimle hopa’ya kadar gelecegini berlirtti ve essiz bir sevinc yasadim. İnaniyorum ki cok keyif alacagimiz bir gezi bizi bekliyor. Ayrica sevgili abimiz süleyman şatır’ın da bize katilma ihtimalinin oldugunu belirteyim.

Oldukca zevkli gececegini dusundugum bir gezi olacak. Bakalim yollar bizlere daha neler gosterecek, ogretecek. İcten insalarin ruhu, duygulari bizle beraber olacak, biliyorum. Tipki bizim ruhumuzu da tasiyan diger uzun yolcular gibi... Sevgiyle...

Scudo

nadir

Aktif Üye
Tepki
54
Çok güzel bir gezi olacğına inanıyorum. Sizinle gelmeyi çok isteridm ama vakit sınırlı. Resimlerinizi bekliyoruz.

Sümer

Forum Demirbaşı
Tepki
66
kardeşim iyi yolculuklar ikinize de
kendinize çok çok dikkat edin, irtibatta kalalım senle

bol bol resim çekin :)
iyi pedallamalar kazasız belasız

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Çağrı pedalınıza kuvvet. Buradan çıkmadan önce Can ile görüşmemizde tüm resimlerinizi internette yayınlama sözüm var. Bir yolunu bulup gönderebilirseniz hepsini yayınlayabilirim. gurol (at) mavigemi.com adresime dilediin kadar resim yollayabilirsin.

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
Sevgili Çağrı, Candede, Rahman ve bi ihtimal Süleyman abi,
Bu güzel yolculukta, yolunuzun açık olmasını dilerim.

Sümer in dediği gibi bol bol fotoğraf çekin.

Eğer misafir kabul ederseniz, karadeniz sahilinde 2-3 günlüğüne size eşlikde ederim belki. :)

Kendinize iyi bakın...

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Sevgili Çağrı merhaba,

Neden sesinin ve soluğunun çıkmadığını şimdi anladım.Çok güzel arkadaşlarımızla yola çıkıyorsun harika bir yolculuk olacağı şimdiden belli.Bu güzel gezide sizlere başarılar diliyorum.Yolunuz ve bahtınız hep açık olsun...

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Sevgili Çağrı, Sahilden Karadeniz Turu güzel bir düşünce..

3 Eylül 2004 Tarihinde İstanbul, Hopa, Sarp Turunu yapmıştık,çokta güzel geçmiş büyük zevk almıştık..Güzel ülkemizin güzelliklerini buralarda göreceksiniz

Yol hakkında yardıma ihtiyacınız olursa beni arayın. Süleyman beyle dün konuştuk sizinle geleceğini Edirne'ye gelemiyeceğini bidirdi..

Yolunuz açık,sağlığınız daim, rüzgarlarınız arkadan, yağışsız,kazasız, bol pedallı günler sizlerin olsun..S e v g i l e r i m l e..

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Neşenizin ve azminizin hep Edirne'deki gibi olması dileklerimle hayırlı yolculuklar diliyorum. Kendinize dikkat edin.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Teşekkür ediyorum siz güzel İnsanlara.Yüreğiniz bizlerle olsun.Geçikme sebebimniz malum,İlk gün 104 Km. İkinci gün ise 184 Km yaparak Edirne İstanbul arasını katettik.Birazda hamlığımızın etkisi ile 09 Ağ. 22.30 itibari ile İstanbuldayız.
Tur fotoğraflarımızın büyük bir kısmını Sevgili Gürol Çaydaş arkadaşımın da yardımlarıyla (link) dan takip edebilirsiniz.(En kısa zamanda.)
Sevgili Çağrı ve can arkadaşımız Rahmanın da sizlere sıcak selamlarını gönderiyorum.

Yüreğim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
oldukca gec satte internet cafede mesajlara goz atalim dedik. mesaja cevap veren herkese ayri ayri tesekkurelimi sunuyorum. rahmanin da herkese selami var. su ana kadar sorunsuz gidiyoruz. umarim sonrasi da bu sekilde devam eder. sevgiyle...

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Çağrı denk gelebilirsek Hopa'da siz güzel insanlarla görüşmek dileğiyle...

Umarım telefonlarımız çeker de haberleşme imkanımız olur... Kendinize iyi bakın.

Herkese selamlar, sorunsuz yolculuklar...

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
İlk yazı ve fotograflar geldi. Ama Can biraz tembellik edip kısa yazmış. Daha uzunlarını bekliyoruz Can.

(link)

Bu da günün resmi;
http://www.30speed.com/images/2007/08/can/11.JPG

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
merhaba bisiklet dostlari su an amasra'dayiz. su an inisin coskusunu yasiyoruz. bartindan sonra sıkı bir tirmanisin ardindan inis ve nihayet amasradayiz. bu gece burda kalacagiz. bulent abi bize yolda katilmisti. ist.da isleri ciktigindan dun onu ist.a yolcu etmek zorunda kaldik. islerini ayarlar ise tekrar bize bi yerlerde katilabilir. bu sabah da rahman islerinin yakinda baslamasi sebebiyle az zamani kaldigindan biraz daha hizli gitmek istedigini soyledi. ve sabah erkenden ayrildi. oglenki mesajina gore amasradaydi. inanilmaz hizli ve azimli biri rahman:) sonuc itibariyle can ve ben kaldik. rahman onden devam ediyor. mesajlarla bize bilgi verecegini saniyorum. durumlar simdilik boyle. oldukca iyi bir parkur sectigimize karar verdim, anladim. umarim devami da aksilik olmadan gelir. sevgiler..

Tarık DUMAN

Daimi Üye
Tepki
251
selam,

vayy vayy çağrı ve can kardeşlerime bakınnnn....
neler neler planlıyolarda haber vermiyolar dermişimmmm... şaka şaka sağolsun çağrı ve bülent abi bu geziden bahsetmişlerdi ama askerden yeni geldiğimden dolayı maddi sıkıntı içinde olduğumdam çok istediğim bu tura katılamadım... umarım bende ileriki zamanalrda bu tura benzer bir tur yapacağım... :p

bülent abinin ayrılmasına çok üzüldüm.. oda çok istiyodu turun sonuna kadar gitmeyi... umarım işlerini ayarlarda ilerki zamanlarda tekrar biyerde buluşup birlikte devam edebilirsiniz..:)

can sanırım tüm türkiyeyi gezmiş olacak bu geziyle birlikte... ege, akdeniz, marmara gezilerini biliyorum.. sanırım anadoluda da bi çok yere gitmişti.. doğuyu bilmiyorum, karadenizide bitirince sanırım tüm türkiye bitmiş olacak.. :) :p

rahmanın hızına ayak uyduramadınız sanırım... kısa zamanda ne kadar çok yer görülürse o kadar kardır.. rahmanda kısa zamanda çok yer gezmek istiyor sanırım... :p :) :cool:

netice itibariyler.. Allah hepinizin yardımcısı olsun.. umarı kazasız belasız bu turu bitirirsiniz... fiziksel olarak olamasakta ruhumuz sizlerle... banada ön ayak olacak resileride bekliyoruz..

haa unutmadan... orta karadenize vardığınızda bizim oraya Amasya'ya uğramayı da unutmayın.. şehzadeler şehrine uğramadan geçmek olmaz dimi :p :) yanlız tek sorun.. sahile 120 km civarı uzaklıkta... rotanızın dışında extradan 200 km civarı bi yol yapmanız gerekecek :p :cool:

bol eğlenceler..
sevgiler
tarık

• Beğen
Tepkiler: candede

baki01

Üye
Tepki
0
merhaba cagri,
dostum cok istedigin tura baslamis olmana sevindim gercekten. bisiklet tutkunu degilimdir ama sayende sevmeye basladim:) bugun yasadigini bugun yaz yarin yazarsan ani bugun yazarsan gunluk olur unutma:) merakla turunuzun nasil gectigini bekliyorum.. daha fazla fotograf ve daha fazla yazi iyi olur sanirim. sizlere basarilar diliyorum...
arkadaslarina da selamlar
baki

abraxass

Üye
Tepki
1
turunuza ufak bi dusunce hatasiyla katilmadim rahmanı l.burgazdan tanıyorum onunla beraber size katılmak isterdim ama o cok hızlı nasıl o kadar gidiyo anlayamıyorum:D bi gun beraber tur yapmak dilegiyle iyi yolculuklar...

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
selam seyyahlar..
zamanım kısıtlı oldugundan dolayı
böyle bir karar aldım şuan gerzeden
yazıyorum abanadan sinop gerze 181 km
harika bir yere cadır kurdum
can cagrı mutlak kurmalısınız limanda
ama inişlere dikkat benim fren papucları bitmek üzere
süleyman abimin söylemesine göre yarın 14 km bir