Brooks Cambium C17 - Acıtmayan Sele

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
İnşallah ünlü Türk ozanı Yaşar'ın tarif ettiği gibi "Batıyor ama acıtmıyor" dur Brooks. önümüzdeki hafta ben de gidip bir totoyu ölçtüreyim diyorum.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 schwalbe maraton, arkaya 28 öne sığmadığı için 25...rahat oldu..224606 dosyayı görüntüle
Ağabey, biraz işine karışacağım kusuruma bakma.
Spacerlardan birazını çıkar, dropları biraz havaya kaldır.Bu şekilde hoodlar da havaya kalkar. Böylelikle hoodlardan daha fazla destek alırsın. Bileklerin daha az ağrır. Spacerlardan kurtulacağın için rüzgara karşı aero pozisyonun iyileşir, bisikletin dengesi artar,ortalama hızın yükselir, daha az efor harcarsın. Ayrıca Brooks bence daha dengeli patrona adapte olur.
Benim bisikletteki dropların ve hoodların pozisyonuna bir bak istersen. Aslında sana önerim doğru değil ancak benim vücut da çok esnek olmadığı için uyguladığım bir yöntem. Yine de faydasını göreceğini düşünüyorum.
Bu benim bisiklet
IMG_20190818_165907.jpg

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ağabey, biraz işine karışacağım kusuruma bakma.
Spacerlardan birazını çıkar, dropları biraz havaya kaldır.Bu şekilde hoodlar da havaya kalkar. Böylelikle hoodlardan daha fazla destek alırsın. Bileklerin daha az ağrır. Spacerlardan kurtulacağın için rüzgara karşı aero pozisyonun iyileşir, bisikletin dengesi artar,ortalama hızın yükselir, daha az efor harcarsın. Ayrıca Brooks bence daha dengeli patrona adapte olur.
Benim bisikletteki dropların ve hoodların pozisyonuna bir bak istersen. Aslında sana önerim doğru değil ancak benim vücut da çok esnek olmadığı için uyguladığım bir yöntem. Yine de faydasını göreceğini düşünüyorum.
Bu benim bisiklet
224607 dosyayı görüntüle
Selen ile tahta sütçü beygiri eğeri takas

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selen ile tahta sütçü beygiri eğeri takas
Gerçekten mi? Bana bu iyiliği yapacak mısın?

Edit büdüt:Ben takastan vazgeçtim. Şu mübarek gün, din kardeşimi kandırmış olmak istemem.Allah çarpa.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.757
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer

tasdelen

Üye
Tepki
26
İsim
mustafa
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba ikinci el brooks c17 buldum makul sayılacak bir fiyata. Zararsız satarım diye düşündüm ama derler ki piyasa çok kötü kimse bir şey almıyor. Sizce böyle bir durum söz konusu mu ?

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba ikinci el brooks c17 buldum makul sayılacak bir fiyata. Zararsız satarım diye düşündüm ama derler ki piyasa çok kötü kimse bir şey almıyor. Sizce böyle bir durum söz konusu mu ?
Makul derken? Kaça buldunuz.

Kasım ayında 700-1100 aradı idi 2. El fiyatları. Geçen gün bakmıştım 1600 ler 1700 ler havada uçuyor.

1700 e alırsanız bence ya son kullanıcı olursunuz ya da zararına elden çıkartırsınız. Yatırımlık bir malzeme olacağını sanmıyorum..

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve tasdelen

TeAk

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Tevfik
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gravel G2 içinde acıtmayacak bir sele önerir misiniz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Evet alım satım ikinci elde epey zorlaştı. Sıfır fiyatlar çok arttığı için makul kavramı da değişti sanki biraz. Son zamanlarda iyi bir sele alıp kendi sıfır ayarında iyi bir selemi sattım. İkisi de yaklaşık sıfırının yarı fiyatına. Mağazalar nasıl satış yapıyor bilemiyorum.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.777
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Gravel G2 içinde acıtmayacak bir sele önerir misiniz?
Acıtmayan sele yoktur, seleye alışmamış oturma organı vardır. Herkesin oturma organı kendine has olduğu için de genel geçer bir öneri yapmak mümkün değildir.
Ben yol bisikletimde kullandığım Pro Stealth seleyi gravel'a geçirdim, memnunum. Aynı sele bir başka arkadaşımda çivili tahta etkisi yaptı örneğin.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir soru, pelvik açıklığım bike fitte 122 mm çıktı. Bildiğim kadarıyla +20 mm eklemek gerekiyor. Ama sanki yarım kilo alsam (biliyorum tam böyle değil ama) 142 mm seleler yetersiz gelicek.
143 veya 145 mm (selle italialar) mı baksam.
Bu kadar uçta olup alan oldu mu🙂

TeAk

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Tevfik
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Acıtmayan sele yoktur, seleye alışmamış oturma organı vardır. Herkesin oturma organı kendine has olduğu için de genel geçer bir öneri yapmak mümkün değildir.
Ben yol bisikletimde kullandığım Pro Stealth seleyi gravel'a geçirdim, memnunum. Aynı sele bir başka arkadaşımda çivili tahta etkisi yaptı örneğin.
Aslında henüz binmedim bisiklete, 052 bayağı alışmıştım iki yıl önce buna da alışırım sanırım. Teşekkür ederim

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.520
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de Giant orginal selesi var. Ben o sele mi, bu sele mi karışıklığına son vermek için sadece Giant seleler ile uyumlu arka ışık ve ass saver aldım. Her acaba sele mi değiştirsem diye düşündüğüm de yaptığım masraf aklıma geliyor vazgeçiyorum. Seleyle aramda fena değil ama. 160-170 km de sıkıntı çıkartmadı pek.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de Giant orginal selesi var. Ben o sele mi, bu sele mi karışıklığına son vermek için sadece Giant seleler ile uyumlu arka ışık ve ass saver aldım. Her acaba sele mi değiştirsem diye düşündüğüm de yaptığım masraf aklıma geliyor vazgeçiyorum. Seleyle aramda fena değil ama. 160-170 km de sıkıntı çıkartmadı pek.
Giantın yeni seleleri var abi onlara bak 😀

(link) hatta linki de ekte

Son düzenleme:

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.017
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biraz ısrar ediniz. Bir süre sonra (bu bir kaç sürüşten fazla) hala acıtıyorsa, o zaman değiştirmeyi düşünebilirsiniz.
Şimdi durduk yere hemen masrafa bence gerek yok. :)

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

areklim

Daimi Üye
Tepki
4.103
İsim
fuat d
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
c 17nin gıcırdama sorununu çözen oldu mu ? sele resmen gırç gırç ses çıkartıyor

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

tasdelen

Üye
Tepki
26
İsim
mustafa
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
c17 nin açısının yere tam olarak paralel takılması mı gerekir? Paralel takılacaksa bu öndeki düz kısmın paralel olması şeklinde mi anlaşılmalıdır? Yoksa sele üstüne kitap gibi bir cisim koyarak onu mu paralel hale getirmeliyiz? Teşekkürler.