Brooks Cambium C17 - Acıtmayan Sele

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
cambiumlar b serisi ile aynı randımanı vermez hafif ve bakımı kolay olmaları avantaj bir de tabii deri değil yani ölü hayvana oturmuyorsunuz ama rahat olsun istiyorsanız direkt derisine abanın
onun da bakımı uğraştırıyor

Scudo

Ersin savaş

Forum Demirbaşı
Tepki
638
Bisiklet
Diğer
@Türko
(link) Burada ilk sürüşe ait kayıt var.

Ben de çok sele değiştim. aldım sattım, emanet alıp denedim. İyi ya da kötü nitelikte tayt denedim. 50-60 km de acı başlıyordu. Deri sele denemedim. Gerekli özen ve bakımı ihmal ederim, alışamam ağır vb. diyerek hiç deri sele almadım. Cambium hakkında da yerli tecrübeye pek rastlamadım. Yabancı sürücüler ve videolar vb. çok okudum ve seyrettim. Uygun fiyata C17 Carved modelini de bulunca aldım. Çok az cilt acım oldu. O da zaten her türlü olabilecek bir şeydi. Yeni sele, yeni açı ve genişlik. Taytsız sürdüm ve memnunum. Fakat, 100 KM+ turlarda nasıl olur, tüm gün sele üzerinde olmak gereken sürüşlerde nasıl olur, bozuk arazi de ne sonuç verir bilemem. ilk 70 km için söyleyebileceğim bir sıkıntı yok. Sürüşüme adını da #taytason verdim :) daha sonra ki sürüşlerde de deneyeceğiz bakalım. Tabii, sele diğer arkadaşlarında bahsettiği üzere çok kişisel bir parça. Denemek lazım..

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.155
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tepki
84
İsim
ulaş depeli
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yurtdışı forumlarda genellikle cambium selenin klasik tabak deri kadar rahat olmadığı yazıyor.Buna istinaden ben klasikten şaşmayarak b17 modelini aldım ve aldığım ilk günden bu yana hiç acısız kullanıyorum. Bakımı abartılacak kadar zor değil bence. Hatta seviyorsanız keyif dahi alırsınız. Fakat şöyle bir şey deneyimledim kendimce. Brookstan evvel sporttourer sele kullanıyordum. Selenin ayarını doğru yaptığımı düşündüğüm hale bacaklarımın seleye fazlaca sürttüğünü hissediyordum.Malzeme farklılığından olsa gerek Brooksa oturduğunuzda biraz daha yanlara doğru açılma yapmasına rağmen aynı hissiyatı yaşamadım.

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Deri olanlar da renk atıyor kıyafetleri boyuyor günlük giyimle Brooks Sele kullanımı olmuyor ben banka çalışanıyım hergün takım elbise giyiyor bisiklete biniyorum. Maalesef brooks sele kullanamıyorum yeni aldığım Brooks selemi satıyorum boyuyor. 5 yıllık selemde aynı yeni selem de aynı ikiside boyuyor

Tepki
5
İsim
Ahmet Mete Kolluoğlu
Bisiklet
Carraro
@Ersin savaş Ersin hocam merhaba, bende geçen hafta c15 aldım. Fakat gıcırdama sorunu vardı alttaki vidalardan sıktım geçti gibi oldu. Yani alacaklar bunu da göz önünde bulundursun

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Brooks Cambium C17 için baya bir araştırma yapmıştım ama atıyorum 10 kişi iyi dediyse 8 kişi pişmanlığından bahsetmiş, bende o yorumları okuyunca vazgeçip Sportourer Sele Garda Man almıştım, oldukça iyi tatlı tatlı yumuşak ama jel olmasından ötürü bu sefer acı yerini uyuşmaya bırakıyor.. Popo kemiğine uygun sele seçip alışma sürecini tamamlamadan pek rahat yok sanırım..

Bu arada konu formda baya konuşulmuştu, sele seçimi yapmadan önce ölçünüzü çıkartıp tercihinizi o şekilde yapmakta fayda var

Şu video da referans olacaktır;

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sele konusunda gelen stok seleler hariç (Giant, Cube gibi) Astute, Brooks C17 ve PRO Stealth kullandım. En memnun kaldığım Pro Stealth. Brooks'u katlanırda kullanıyorum zaten işe git gel maksimum 30km olduğu için taytsız rahatsız etmiyor. Pro Stealth ise kesinlikle çok rahat. Önünün kesik olması vs hem MTB hem de özellikle Yarış bisikletinde çok rahat ettirdi. Tavsiyem Pro Stealth. Bu arada ProLogo Dimension'ı kardeşim kullanıyor çelik raylısını o da çok memnun.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
  • Beğen
Tepkiler: yavuzkosar

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.155
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.300
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
brooks b17 kullanıyorum. ikinci el aldığım bir Trek'in üzerinde geldi. arkadaş bisiklet ile uzun turlar yapmış, herhalde bundan dolayı ben seleye ilk bindiğimden itibaren çok rahat ettim ve hiç alışma süreci yaşamadım.
tayt artık kullanmıyorum. evde bir sürü tayt kalakaldı öylesine. ki yol bisikleti bile alsam ağırlıkmış, rijitlikmiş, hiçbirine takılmadan hemen takarım brooks selemi. böyle bir rahatlık yok. keşke en başından beri brooks kullansaymışım diyorum.

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.617
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ikinci el aldığım bir Trek'in üzerinde geldi. arkadaş bisiklet ile uzun turlar yapmış,
Hocam 2. El brooks sele almak mantıklı mı konuya tam hakim değilim ama okuduğum kadarıyla kullandıkça poponun şeklini alan bir sele türü herkesin poposu farklı olduğuna göre 2.el brooks selede sifirinda ki gibi konfor olur mu

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Bunu almıstım 180 tl ye. Fena değil şimdi belkı ıkıncı bı sele alırım bu fıyatlarda neler alınabilir.

(link)

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
C17 kullanıyorum. taytsız 40-50 km ye kadar tamam ama sonrasında hafiften başlıyor uyuşma ve ağrı. Tayt olunca 90-100 km ye kadar sorunsuz fakat Sonrası yine sıkıntıya giriyor. Keşke b17 alsaydım diyorum. Ama iş işten geçti.

Not: 95 kiloyum.