Trafikte Güvenlik

Scudo

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.429
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cam filmi yasağı geldi 3 gün kameraların önünde ceza yazdılar...

Araçta telefon ile konuşma yasağı geldi 3 gün kameraların önünde ceza yazdılar...

Sigara yasağı geldi 3 gün kameraların önünde ceza yazdılar...

Türkiye burası hersey göstermelik

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.738
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Cam filmi yasağı geldi 3 gün kameraların önünde ceza yazdılar...

Araçta telefon ile konuşma yasağı geldi 3 gün kameraların önünde ceza yazdılar...

Sigara yasağı geldi 3 gün kameraların önünde ceza yazdılar...

Türkiye burası hersey göstermelik
Göstermelik ama bisiklet yolunda yürüyen yayaya dokunuruz, şikayetçi olur, "reflektörü yoktu, göremedim" der, yasa hatırlanır, suçlu oluruz.

ugur3458

Üye
Tepki
83
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Ürün linki var mı?
Düzeltme : (link)
ben (link) almıştım biraz pahalı ama daha çabuk elime ulaştı diğer yelekler gibi komple vucudu kapatıp havasız bırakmıyor ayar yerleri sayesinde boyutu rahat ayarlanıyor ama giymesi bazen can sıkıcı olabiliyor

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.429
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Göstermelik ama bisiklet yolunda yürüyen yayaya dokunuruz, şikayetçi olur, "reflektörü yoktu, göremedim" der, yasa hatırlanır, suçlu oluruz.
Haklıyı haksızı Yüce Türk adaleti sağlayacaksa hiç gerek yok haksız olmak daha iyi

Bu işin altından reflektörlü yelek yandaş stokcuları bile çıkabilir😀

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.163
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Biraz önce bir duyuru geldi başka gruptan. Otobanda vs araba arızalandı lastik patladı durumlarında da reflektörlü yelek zorunlu olmuş. Hemde tüm araçtan inenler için. Pandemi başında maske olayında olduğu gibi fiyatlar acayip artacak, "şimdiden ucuza alın" diye yazıyordu arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

monder33

Daimi Üye
Tepki
829
İsim
Murat Önder Boyluoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Araçlar ile ilgili genel kapsamda bir düzenleme ise denildiği şekilde, sadece bisikletçileri kaza da haksız çıkarma uygulaması diyenler için şu an üzüldüm.

noyanyan

Aktif Üye
Tepki
359
İsim
noyanyan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
-Bisikletliler de çok dayanıksızlar, hemencecik ölüveriyorlar.
-Kalın giyinsinler.
-Roger that.

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.593
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Biraz önce bir duyuru geldi başka gruptan. Otobanda vs araba arızalandı lastik patladı durumlarında da reflektörlü yelek zorunlu olmuş. Hemde tüm araçtan inenler için. Pandemi başında maske olayında olduğu gibi fiyatlar acayip artacak, "şimdiden ucuza alın" diye yazıyordu arkadaşlar.
Yaşasın algı operasyonu. Sanki zorunlu olan her şey araçta varmışta bir o eksik kalmış puahaha.

lrfan

Cyclist
Tepki
8.504
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kask konusunda sanırım bir düzenleme olacak. Elçiye zeval olmaz

Konularla yakından ilgili bir arkadaşım şunu paylaştı:

Kask zorunluluğu diye bir düzenleme yok, yapılan düzenlemede sehven bisiklet kelimesi eklenmiş iptal edilecek.
Ana madde 150. Maddede kask zorunluluğunda bahsi geçen regülasyonda R-22 motosiklet kaskıdır

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.738
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Kask konusunda sanırım bir düzenleme olacak. Elçiye zeval olmaz

Konularla yakından ilgili bir arkadaşım şunu paylaştı:

Kask zorunluluğu diye bir düzenleme yok, yapılan düzenlemede sehven bisiklet kelimesi eklenmiş iptal edilecek.
Ana madde 150. Maddede kask zorunluluğunda bahsi geçen regülasyonda R-22 motosiklet kaskıdır
Hep "sehven".

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Açıkçası kask takmayan biri ile binmek de (genelde olmuyor yani hep kask takanlar oluyor hiç takmayana denk gelmedim) bana sanki suç ortağı oluyormuşun gibi geliyor. Yani yolda yürüyen birisinin üzerine araba geliyor da engelleme şansım varken uyarmayıp arabanın altında kalmasına göz yumuyormuşum gibi geliyor. Düşüp kafasını kırsa suçluluk hissedecekmişim gibi geliyor. Neyse. Herkes ne isterse onu yapmakta özgür tabi. Bana göre uzun biniş ya da bakkal aynı şey. Allah ya da ne derseniz deyin onunla kısa yolda düşüp kafamı kırmam diye bir sözleşme imzalamadım sonuçta. Nerede düşüleceği hiç belli olmaz, hele ki bakkal market gibi salt kaldırım ve asfalt gibi düşünce beyni pekmeze bağlatacak yollar için daha da lazım bence.

Köy ya da sahillerde amcalar ne yapar kim kask giydirir benim derdim değil. Bence imkanı olan herkes takmalı.

Geçen gün bir çalışanım Beşiktaşta duran trafikte frene basıp aracı kaydığı için 30km/h ile önceki araca arkadan çarptı. Duran araca. Emniyet kemeri takılı olmayan hanım efendi 2 gün travmatoloji servisinde yatırıldı. Kemeri takılı olmadığı için kafa travması yaşaması sebebi ile çalışanımı gece yarısına kadar 6-7 saat boyunca karakolda tuttular. Kemeri takılı olsa idi hiç biri olmayacaktı.

Kask da tam böyle bir şey.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.738
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Tepki
47
İsim
Emrullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Bu yasa 1 kişiyi bile kask takmaya itse olumludur. Haters gonna hate! Kask takmayan takmasın ki takmanın önemini anlayalım :)

Motor kullanırken benim de takmam diyen arkadaşlarım vardı. 1-2 kaza görünce hemen taktılar. Eğitimde de böyledir ya - kimi kolay kimi zor öğrenir.

lrfan

Cyclist
Tepki
8.504
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kasksız bir sürüşüm olmamıştır diyeyim, sadece 1 istisna. Kışın kafama ince bir bere takıyorum, kaskın altına. Bir gün bereyi takınca kaskı unutmuşum üstüne koymayı :) evden uzakta elimi kafama atınca epey bir paniklemiştim.

40 yılda 2 kazam olmuştur, ikisinde de kaskım kırıldı, kafa sağlam

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.300
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kask zaten ufak düşmelerde etkili, hızla gelip çarpan araçtan koruyacak bir şey değil ki kask?

Hayatında bisiklete binmemiş adamlar bir masa etrafında toplanıp kanun kural yapmışlar işte, ne bekliyorsun ki bu ülkeden? Hep aynı şey.
Biz her zaman kaderimizle baş başayız maalesef. Hep ölüm riskiyle yaşıyoruz. Her şey hikaye.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.792
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kask, bisiklet sürücüsünü koruyan bir güvenlik ekipmanı. Bisiklet sürücüsü genel anlamda kask takmalı(Bilhassa sportif odaklı ve şehir dışı sürüşlerde).

Ancak reflektörlü yelek vs. zorunluluğunu desteklemiyorum. Yeterli bisikler ışığı ve açık renkli formalar görünür olmak için yeterli olacaktır.

İş araç sürücülerinde bitiyor. Denyo şoför her yerde denyodur, reflektörlü yelek de giysen Allah korusun gelir arkadan, yandan çarpar.

Önlemimizi elbette alacağız lakin iş yalnızca bizim önlem almamızla bitmiyor. Araç sürücülerini eğitmek, bisiklet için güvenli sürüş yolları yapmak ve en önemlisi bisikleti ulaşım aracı sayıp bisikletçiyi önemsemek, değer vermekten geçiyor iş.

Son düzenleme:

FRKEMRE

Üye
Tepki
128
İsim
FARUK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bura da önemli olan bisikletin motorlu taşıtların gittiği yolda giden ve ulaşım ve spor amaçlı kullanılan bir taşıt olduğunu sağır sultan bile duyurup her daim de gündemde tutacak tanıtım filmleri reklamların vs. zorunlu tutulmasıdır. bununla birlikte bisikletliyi koruyan bir yasa yada yönetmelik çıkarmaları gereklidir. özellikle e5 ve tem otoyoların da her köprünün reklam panolarında olmalıdır.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut