Sele ve gidon ağrı yapıyor.

Scudo

Muratb1

Üye
Tepki
3
İsim
Murat
Bisiklet
Giant
İyi günler, pedli bisiklet taytı aldım shimano'nun ,pedi 3d yazıyordu yaklaşık 100kmlik bir turda kullandım sele acımı azalttı ama tam olarak bir çözüm olmadı. Aldığım tayt'ın kalitesi ile ilgili bir durum mu ?

Aldığım tayt'ın ve ped'inin fotoğrafları,

• Beğen
Tepkiler: historiyst

Okaancet

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Cannondale
Merhabalar yol bisikletine yeni gectim sayılır yaklaşık 2000 km kullandım ama kollarımda ve popo da agrı bitmedi , sele ve gidon pozisyon nasıl olmalı ,

tolosa

Üye
Tepki
2
İsim
kazim KOLÇAK
Bisiklet
Scott
pedli tayt işe yarayabilir

Okaancet

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Cannondale
@Punctum
Okudum gidon ayarı ile oynadım daha azaldı gibi

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
@Okaancet fotograf varsa daha iyi yorum yapabiliriz, ya bisikletin ya da bisiklete binerken sizin

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@Muratb1 Ben de alidayıdan birkaç tane farklı tayt/şort aldım padli jelli vs hepsi tam bi çözüm sağlamadı ... :(

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
şu gidon ağrısından ben de muzdaribim sanırım gidonu tutarken bileklerim kıvrıldıgından oluyor

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.988
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Desert Fox
Bende de uyuşma oluyordu, gidonu genişletip selenin açısını düzeltince sorunlarım sona erdi. Şu konuda gidon değişim sürecini ve tecrübelerimi aktardım. (link) (2.sayfadan itibaren) ek olarak uzanma mesafesi de önem arz ediyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Okaancet sele bana biraz alçakta gibi geldi , yan tarafınızdan çekilen bir resim gerekiyor kollarınızın açısını görmek için

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
@Desert Fox tutuştan ve bilek acisindan kaynakli bu agri ileride bilekte sinir sıkışmasi yapabilir bu konuda dikkatli olun bu popo agrisi gibi iki ayaga kalkayim mabadim nefes alsin olayi degil ciddi bence

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
@Okaancet

E301A63A-35D1-447C-9E30-4124633D8EE6.jpeg

Bisiklet size biraz küçük olduğundan üzerinde çok dik duruyorsunuz. Vücudunuzun belki de %95 ağırlını sele alıyor. Ayrıca seleniz size göre alçak,(diz pozisyonunuzdan belli ediyor) bu da seleye binen yükü arttıran etkenlerden. Dirsekleriniz çok katı ve gergin. Örneğin 2 saatlik bir sürüşte çok ağrıyor olmalılar.
Bisikletin küçüklüğü asıl sorun değil, aşırı küçük değil sonuçta. Asıl sorun kollarınızın çok gergin ve dümdüz duruşu. Bu hem daha dik olmanıza sebep verip seleye daha çok yük demek, hem de sürüş boyunca kaskatı duran kollar demek. Gidon boğazını çok az büyütüp, kolları biraz kırık tutsanız iyi gelebilir. İş sizde bitiyor diyebilirim o_O

road(1).jpg

Yol bisikletinde o kadar dik duruyor olmamanız lazım :naslyany:

Bakın buradaki arkadaşa da kadro küçük geldiği için dizlerini tam açamıyor ve kolları çok gergin :eek::eek:
VäikeRatas-254x300.jpg

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
514
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben salcan xrs 060 kullanıyorum boyum 1.83
Kilom 85 bisikletin üzerinde 17 kadro yazıyor ve benim için tam boyuna uygun ama nedense 30 km üzeri turlarda belim çok ağrıyor buna bir çare varmı acaba