Sele ve gidon ağrı yapıyor.

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Merhaba arkadaşlar,

kron xc250 aldım ve şehiriçinde akşamları düşük viteste enerji harcamak için biniyorum. ilk gün pek bir ağrı ve şikayetim olmadı hiçbirşey anlamadım fakat dün akşam bindiğimde bacak aramda inanılmaz bir acı ve ağrı vardı birtürlü oturamadım seleye. 10-15dk uğraştım yolda ilerlerken ve bi şekilde oturdum fakat busefer ellerimin içi ve bileklerimde ağrılar başladı :( ne yapmalıyım, nerede yanlış yapıyorum.

Scudo

mustafa-38

Forum Demirbaşı
Tepki
187
En basta bi elceklerini kaliteli bir elcekle degiş, ikinci olarakta seleni degiş illaki bi fark olacaktır..

• Beğen
Tepkiler: H.ibrahim Erdemir

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
daha tam ısınamadıgın içinde olabilir ama mustafa arkadasımızın dedigi gibi elcek ve sele rahatsızsa ondanda ağrı yapmıs olabilir bence 1 hafta falan kullan ondan sonra gerekirse değiştir onları

• Beğen

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Seleyi bisikleti alırken satın aldığım yerde değiştirdiler, yani ben hiçbir ücret ödemedim. İlk bisiklet üzerindeki sele resmen beton gibi birşeydi, şimdi yumuşak bir sele verdiler ama gene aynı gene aynı.

Elcikler çok sert gerçekten, iyi bir elcik almalıyım.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Eğer bisikletinizi yeni aldıysanız uzun süredir binmemişseniz bu tür ağrıların olması normal, selenizin açısıda önemli düz olmalı öne eğik olursa bileklerinize daha çok yük binicektir, rahat etmeniz açısından diğer bir tavsiyemde; eldiven ve pedli tayt kullanmanız.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Seleye zamanla alışırsınız veya pedli tayt alabilirsiniz, elcek konusunda da ağrı yapmışsa değiştirmeniz tavsiye edilir. :)

• Beğen

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
@ mustafa şükrü yıldırım
en son 2002-2003 yıllarında binmiştim, uzun yıllar oldu. yeni yeni binmeye başladığım için oluyor olabilirmi acaba. inşallah bu ağrılar geçicidir, evde bile oturamıyorum...

@ Harun Sayı
pedli tayt biraz ters bana :) yani bulunduğum semtte pedli işler ters işler :)

@ özcan parlakoğlu
tavsiyen için teşekkür ederim, deneyerek elime hangisi rahat gelirse onu almayı düşünüyorum. Bisikleti kullanırken avuçlarımda yanma oluyor.

Serhat Aktas

Aktif Üye
Tepki
37
Elazığ(okul)/Karabük(ev)/Eskişehir(memleket) :))
Bisiklet
Sedona
Pedli taytı eşofman altında da giyebilirsiniz:) bence kimse de anlamaz :D bu arada eldiven kulanmak çok fark eder. Ve ellerinizde yanma soyulma ağrı gibi problemler olmaz ;)

Raif Korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.080
@H.ibrahim Erdemir

:D :D :D Kardeş bende aynen senin gibi düşünüyordum ama ilk uzun turumda 100 km yapıp bir hafta kıçımın üstüne oturamayınca hemen gidip bir pedli tayt aldım, bu işin başka çaresi yok, üstelik üzerine şort giyince hiç belli olmuyor merak etme :D

emre evgin

Aktif Üye
Tepki
87
uzun süre bisiklete binmeyince ve birden seleye oturup yol yapınca gerçekten oturamıyosunuz.Eldiven elleri rahatlatır ama pedli tayt çok faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Tepki
32
benim size tavsiyem varder bir sele almanız gerçekten çok kullanışlı oluyor çok rahat selede ağrı yapabilir ellerdeki ağrıya gelince yumuşak elcik + jelli eldiven + barend oldukça rahat sürüş sağlar ama tabi bisiklete alışmak daha önemli bindikçe azalır yavaş yavaş sürüş mesafesini arttırırsanız daha iyi olur

• Beğen

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
@Raif Korkmaz; bende uzun yol yapmayı düşünüyorum, galiba pedli tayt bize şart oldu. Bisiklet aksesuarlarının satışını yapan iyi bir mağaza tavsiyesine ihtiyacım var.

@emre evgin; inşallah eldivenler bu işi çözer, çok fazla yanma ve sızlama yapıyor.

@volkan koç; kron xc250 üzerinde varder kolktuk vardı fakat rahat değildi, bisikletçim sağolsun çok uğraştı birsürü sele denedi ve sonunda çok konforlu bir sele verdi bana, içi pedli yumuşak ama nedense bende ağrı yaptı.

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
bence alışverişe girişmeden önce 2-3 gün bekle, ardından tekrar bin bisiklete, yine aynı sorunlar olursa o zaman alırsın.. ilk zamanlar olur böyle zorluklar, ilk spor yaptığın günün ardından tüm vücudunun ağrıması gibi vs.

• Beğen

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
Hangi sele olursa olsun pedli tayt bence şart. Vücut elbet alışır ama acı çekmeye ne hacet? pantolon/eşofmanın altından bence iyi oluyor. benim eski elceklerim çok sertti eldiven kullanmama rağmen avuçlarımın nasır tuttuğunu bilirim. Şimdiki kullandığım elcekte eldivebe bile gerek duymuyorum.

Kamil Kamil

Daimi Üye
Tepki
106
Bisiklet
Kron
Tabi ki sele ve elciğin faydası var ama kaliteli sele ve elcik almaya kalkarsan bisikleten fazla para tutabilir. bu ağrılar genel olarak alışmaya bakar, bir kaç gün sonra ağrılarının yok olduğunu ve normale döndüğünü göreceksin...

• Beğen

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
uzun ara vermenden kaynaklandığı gibi sele ayarı ilede alakalı olabilir. sele ucu ile arkası düz olsun veya seleyi çok hafif yarım santim kadar öne doğru eğ.

• Beğen