17 Eylül Beykoz - Polonezköy - Beykoz Turu

Tepki
53
Herkese Selamlar,

Boğazın Yargıçları bisiklet grubu olarak 17 Eylül sabahında Kavacık üzerinde Polonezköy yapıyoruz. Beykoz da oturanlar için buluşma yerimiz Beykoz merkez çevre ilçedeki katılımcılar için Kavacık düşünüyoruz.

Kask, içlastik, pompa gibi donanımlarınızı kendi iyiliğiniz için getirmenizde fayda vardır

Katılımcılar :

Ercan
Mesut
Aydın

Scudo

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Etkinliği içeriği tam olarak nedir? Örneğin hedeflenen varış saati ve dönüş saati kaçtır? Polonezköy'deki yürüyüş ve bisikletler yolları gezilecek midir? Ayrıca Beykoz merkezden gidiş kaç km. öngördünüz?

Sevgiler, saygılar...

• Beğen
Tepkiler: harictengazel
Tepki
15
@Salih Dinçer

İçerik olarak Polonezköyün içerisindeki bmx parkurunda bir süre takıldıktan sonra bisiklet yoluna dalmak daha sonra Polonezköyün içerisinde biraz vakit geçirmek..Beykozdan gidiş ortalama 1-1.5 saat sürer tabi bu sürüş hızı yavaş olduğunda ve yollardaki molaları katmadan...Geri dönüşümüzde orada min. 3-4 saat geçireceğimizden çıkış saatine göre bir zaman belirlenir..Fikriniz ve öneriniz var ise paylaşabilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: harictengazel
Tepki
53
Saat ve rota konusunda esnek davrabiliriz önemli olan tanışmak güzel vakit geçirmek...

Katılım sağlayacak kişiler fikirlerini belirtirse ona göre ortak bir yol ve rota çizeriz

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Ben Dudullu tarafındayım ve mekan olarak Polonezköy'e yakın olmak ile birlikte başlangıç yeri açısından biraz alakasız kalıyor gibiyim ama Beykoz'u çok severim. Keza gideceğiniz yerde Beykoz sınırları içerisinde değil mi...:)

En son Kudret Ağabey ile gitmiştim ve hiç bir tat alamamıştım. Çünkü bir Ramazan günüydü ve öğle sıcağında dönülmüştü. Zannedersem meydandaki kahvede 1 saat kadar çay molası vermiştik. Oysa hiç durmadan, 1 saati 75.Yıl caddesinden gidip yürüyüş yoluna girerek ve hatta gölgede güzelim orman içinde 5 km. hiç yorucu olmayan bir şekilde yükselerek BMX parkuruna geçebilirdik. O yüzden artık bu tür performans turlarına katılmıyorum ya...

Aslında önerim Şile Yolu'ndan gitmeniz ve Çekmeköy Sapağı'na sapmanız olabilir ama dediğim gibi Beykoz'dan gelenler için kelalaka olacak. Maksat Anadolu yakasından mümkün olduğunca fazla insan toplamak. Sonuçta ta Samandıra'dan çıkıp Üsküdar'a gelen ve oradan Polonezköy'e sizin yoldan gidenlerde oluyor. Belki daha çok katılım olursa (benim için güzergah değiştirmeyin) bahsettiğim yoldan gidebilirsiniz.

Bu arada Cumhuriyet caddesinden ineceksiniz değil mi? Gerçi Kavacık'a çıkarken 1, Cumhuriyet'de ilerken 2, herhalde oradan da Çengeldere'yi çıkacaksınız ki Polonezköy sapağına kadar 3 adet sıkı yokuşa gireceksiniz. Gerçi Cumhuriyet caddesi kolay sayılır, çoğunluğu iniş. Ama Polonezköy'de en az bir sıkı yokuş sizi bekliyor olacak...:)

Başarılar...

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Aslında en kısa yol Beykoz'dan Yeni Riva Yolu'na sapmak ama viyadükten gitmek ne kadar mantıklı bilmiyorum. Toplam 13,9 km. imiş: (link)

Tabi Üsküdar ve Ümraniye katılımcıları olursa şu bahsettiğim uzun ama çok yorucu olmayan yol da fena değil. Toplam 41,1 km. imiş: (link)

Tepki
53
Eğer katılımcılar olursa hep beraber bir rota ayarlarız önemli olan güzel vakit geçirmek

(link)
Yukarıdaki link bizim muhtemel rotamız beykoz pedalcılar için haritanında altında elevation kısmından yokuşlara bakılabilir ki pek aman aman birşey gözükmüyor

(link)
Kavacık - Çavuşbaşı üzerinden diğer bir rota biz bu rotayı uygulamamız için kavacığa çıkmamız gerekir ki bu yaklaşık 4 km yolu çıkmak yerine katılımcılar 4 km iniş yapsa daha mantıklı geliyor :)

yine de çok fark etmez oturur konuşulur

Tepki
53
Sabah 9 - 9.30 civarı Beykozdan yol almış oluruz. Kavacık katıımcıları da 9.30-10.00 arası buluşulabilir esnek saatleri yazıyorum çünkü katılımcılara göre ayarlarız

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@Ercan Topalak
Her iki güzergah da gerçekten kısa ve kolaylıkla Polonezköy'ün altını üstüne getirebiliriz. Zannedersem biz, geçen ay saat 10'da Üsküdar'dan ayrılmış ve 12 sularında çok iyi bir derece ile Adampol Meydanı'na varmıştık. Dolayısıyla öğle sıcakları başlamadan kendimizi gölgelik bir yere atabiliriz. Bu durumda ben de Kavacık'a gelirim ve sizlere dahil olurum inşaallah.

Son olarak Yeni Riva Yolu'nda viyadükten bahsetmiştim. Aslında daha beriden çıkıldığını yeni farkettim. Bahsettiğim 14 km.'lik güzergah yukarıdaki ilk bağlantı. Yani bu yol da çok mantıklı görünüyormuş. Tabi Beykoz'da oturanlar için. Üstelik bu 14 km.'ye ormanlık girişine kadar olan yol da dahil.

Sevgiler, saygılar...