thule taşıyıcı almaya değer mi?

Tepki
69
Arkadaşlar merhaba,
Araba için bisiklet taşıyıcı aparatı aldım, ucuz olanlardan, kayışlı ancak hiç memnun kalmadım. Özellikle iki bisiklet bir arada olunca birbirinden ayırmak çok güç ve de yolda devamlı gözünüz arkada oluyor. Thule taşıyıcılar bildiğim kadarıyla hayli kaliteli. Ancak bir o kadar da pahalı. Neredeyse bazı arkadaşların bisikletlerine verdikleri para kadar. Peki sizce çok büyük bir konfor farkı oluşuyor mu? Thule ya da benzer kaliteli taşıyıcı kullanan arkadaşlar fikirlerini belirtirlerse çok sevinirim.
Teşekkür ederim şimdiden

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu konudan bende muzdaripim açıkçası. Önerebileceğiniz kaliteli taşıyıcılar varsa onlarıda eklerseniz çok memnun olurum. Kadroyu çizmeyecek kaliteli ve çok pahalı olmayan bir taşıyıcı arıyorum, tek bisiklet taşıması yeterli.

Konunuza biraz salça olmuş gibi oldum ama kusura bakmayın :) Görmüşken bende yazayım dedim, konuyu takip ediyor olucam :)

Tepki
69
Yok önemli değil ne demek salça olmak. Ben biraz araştırdım ve thule nin express modeli, çeki demirine bağlanan hoşuma gitti. Fiyatlar hayli tuzlu bildiğim kadarıyla. 300 civarından başlayıp yukarılara doğru seyrediyor. Ancak tek bisiklet için araç üstü olanlara bakabilirsiniz. Onların fiyatları daha makul.

• Beğen
Tepkiler: Erdinç5252

Kemal Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Specialized
çeki demirine takılanları ben de epey aramış ancak bulamamıştım. arkadaşımın verdiği pek iyi olmayan bir taşıma aparatını kullandım uzun süre. biziklet çizinmesin diye orasına burasına sünger sarıyordum. çeki demirine monte edilen türkiye de nerede satılıyor acaba ?

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kemal Çetinkaya

Çeki demirine monte edilen modeller Delta Bisiklette var. Bkz;

(link)
(link)
(link)

Bende araba üstü modellere baktımda onlarda mantıklı gözüküyor fakat ne kadar güvenli oluyorlar ona güvenemiyorum. Bisiklet düşmez yani değil mi? Kullanan arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Thule çok iyidir.. Ben de kullanıyorum. Gözünüz arkada kalmaz :) Kesinlikle verdiğiniz paraya değiyor. İmkanınız parsa araç üstü olanını tercih edin. Daha maliyetli oluyor ama kullanımı inanılmaz rahat ve güvenli.

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
Mümkünse araç üstü taşıyıcı kullanmanızı tavsiye ederim... Yeni Mont Blanc Barracuda taktırdım ve gerçekten memnunum. Araç üstüne bisikleti kaldırmanın kilitlemenin çok zor olacağını düşünüyordum ama oldukşa kulay oluyor.

Daha maliyetli ama kesinlikle daha güvenli olduğunu düşünüyorum. Araç arkasında taşıdığınızda bir kaza anında hem araç hem bisiklet ciddi hasar alacaktır diye tahmin ediyorum.

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
her iki sistemi de tavan üstü ve araç arkası olarak thule kullanıyorum. bilhassa çinlilere kıyasla çok daha derece kaliteli ve güvenilirler. bu tip masrafları bir kere yapıyorsunuz, bu nedenle bisiklet, araç ve çevre güvenliği için sadece ( thule olmasa bile ) kaliteli ürünlerini seçmenizi öneriyorum.

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
bende tavan üstü sistemden yanayım ancak arkadaşlar MTB bisikletine sahip olup 10 kg üzerinde bisiklete sahip olan arkadaşlar için bu sistem çok uygun olmayacak gibi! bisikleti kaldırabilmek ayrı bir yana ağır bisikleti elinizden kaçırıp arabaya çarpma riski doğacaktır. Araç üstü taşıyıcı sistemi daha çok yol bisikleti kullanıcılarının düşünmesi daha mantıklı..

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Thule marka taşıyıcılar bir numaradır kesinlikle alınır ve yıllarca sorunsuzca kullanılır....

• Beğen
Tepkiler: Ahmet F.ELBİR