Hangi Türde Bisiklet Seçmeliyim ?

denizdeniz

Üye
Tepki
8
MERHABA ARKADAŞLAR

BİSİKLET ALICAM VE HANGİ TÜRDE BİSİKLET KULLANMALIYIM KARARSIZ KALDIM ...
YILLARCA ŞEHİRDE DAĞ BİSİKLETİ KULLANMIŞ BİRİSİYİM...

-----------BİSİKLETTE ARADAĞIM ŞEYLER & BEKLENTİLERİM----------

*GENELLİKLE ŞEHİR İÇİNDE BİNMEK İSTİYORUM. (TÜRKİYE YOLLARI MALUM İNİŞ-ÇIKIŞ-ENGEBE-DELİK DEŞİK)
*HIZ YAPMAK BENİM İÇİN ÖNEMLİ :)
*BAZEN YOKUŞ ÇIKICAM
*İYİ BİR PERFORMANSLA 50-60KM VE ÜZERİ UZUN YOL(BENİM İÇİN ŞİMDİLİK UZUN YOL) YAPABİLMELİYİM
*BAZI YOLLAR TAŞ DÖŞELİ(SEVGİ YOLU TARZIvs) BURALARDA DA KULLANICAM
*NADİREN ARAZİ-DAĞ KULLANIMI YAPABİLİRİM

ŞUAN İÇİN ARADIĞIM KRİTERLER BUNLAR...
BAŞKA NELER ARAMALIYIM :)

-->EĞER TERCİHİM MTB DEN YANA OLURSA, ASFALT LASTİĞİ TAKARSAM, TUR BİSİKLETİ ÖZELLİĞİ VE PERFORMANSINI ALABİLİR MİYİM ?
--> KİTLEMELİ MAŞA-SÜSPANSİYON(SADE ÖN SÜSPANSİYONLU DÜŞÜNÜYORUM) BU BANA DÜZ YOLDA TUR, ENGEBELİ YOLDA DAĞ BİSİKLETİ ÖZELLİĞİNİ KATAR MI, EĞER KATARSA NE DERECE KATAR ?
-->TUR BİSİKLETİNDE JANT BOYU YÜKSEK BU BENİ NASIL ETKİLER İYİ VEYA KÖTÜ ? MTB İSE 26" ... ?
-->ÇIKABİLECEĞİM EN YÜKSEK FİYAT 1.300TL...
-->HANGİ TÜRÜ SEÇMELİYİM VE MODEL OLARAK BİSİKLET ÖNERİLERİNİZ ?

İLK BAŞTA BİSİKLET SEÇİMİ İÇİN AÇTIĞIM KONULAR ŞUNLAR EĞER BAKMAK İSTERSENİZ ;
(link)

(link)

ŞİMDİDEN İLGİ VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER :)

Scudo

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Kafanda hız yapmak olduğuna göre şimdi tur bisikleti alsan bile ileride eninde sonunda birtanede yol bisikleti alacaksın.Ben senin yerinde olsam şimdiden bir tane yol bisikleti alırım ve sadece kullandığım yollara biraz daha dikkat ederim okadar.Bisiklet zarar görür mantığıyla kendinizi yol bisikletinin zevkinden mahrum etmeyin.Bisiklette sonunda cansız bir eşyadır ve insanlar için yapılmıştır,lastiği ve bisikletin kendisi bile zarar görse tamir ettirirsiniz olur biter.İnsanında yaşayabileceği sadece tek hayatı vardır bu yüzden bence alın bir yol bisikleti hazır yaşıyorken bu tek hayatınızda bisiklete zarar vereceğinizden korkmadan doya doya binin.

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Selam,

Sana transformers vari bir bisiklet lazım , aynı anda herşey olabilen :D

şaka bir yana all in one bir bike yok tabi yoksa o kadar çeşit üretimi markalar kimlere satıcak :)

bana göre ön amortisörü kitlemeli , üzerine silik lastik takılmış , V fren sistemli bir MTB senin işini görür.!!!

sağlıkla kal,

• Beğen
Tepkiler: denizdeniz

denizdeniz

Üye
Tepki
8
@serkkan

v fren den bıktım aslına bakarsan hidrolik iyi olur diye düşünüyorum :)
ıslandığında tutmuyor zaten :D

denizdeniz

Üye
Tepki
8
@bislet

aslında öyle bir şey istiyorum ama ben sert kullanıyorum atlıyorum zıplıyorum bisikletle :)
ileride bir tane yol bisikleti istiyorum aslında ama ilk önce böyle birşeye ihtiyacım var diye düşünüyorum :)

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@denizdeniz

O zaman MTB, çok düşünmeye gerek yok. bir de yol lastigi tamamdır...

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
aynen katılıyorum bende ole yapıcam onumuzdekı gunlerde yol lastıgı arastırmaya baslayabılırım forumda:) jant almama gerek yok heralde.

denizdeniz

Üye
Tepki
8
döndüm dolaştım MTB :D (Y) taş gibi bisiklet :D

1.300tl bütçem var
MERİDA TFS 200 D alıcam nasıl sizce daha iyisi bu fiyata var mıdır ?

Frédéric Lapointe

Forum Demirbaşı
Tepki
1.356
Ben bislet gibi dusunuyorum.
Daha once mtb (yol lastikle)vardi.çalindi.Yol bisiklet aldim.Hem daha hafif,hem randimani ve hiz daha yuksek.Sonuçta daha az yorularak daha fazla kilometre.
Bana SUPER oldu.

• Beğen
Tepki
27
Genelde şehir içinde kullanacaksanız bence tur bisikleti alın.Ama tur bisikletiyle dağa nasıl çıkarsınız onu bilmiyorum :)

Karma bisiklet modellerine de bakın derim.

• Beğen

denizdeniz

Üye
Tepki
8
@Frédéric LAPOİNTE

aslında asfalt yolda çok iyi olur ama bisikleti sert kullanan biriyim onun için yol bisikletini ileride düşünmem gerek belki param olupta 2.bir bisiklet alabilirisem :)

denizdeniz

Üye
Tepki
8
@T0LGA

o zaman tur bisikleti bakınıyım ama yani merida 200 d düşünüyordum 1.300 tl bütçem var ne alabilirim ki öyle güzel olarak :S ?

denizdeniz

Üye
Tepki
8
@T0LGA

şimdi bisiklet derneğine gidiyorum bakalım onlara da danışıcam ordan da mağazaya bakıcam :) ilk başta 27-28" jant düşünüyordum zaten boy 1.82 kilo73 anca yeter :D

Tepki
27
@denizdeniz

Biraz daha kalın lastik ve amortisörlü şehir tipi bisikletler.Fakat bisikletin ağırlığı da buna göre artıyor tabi.

Trek,Specialized,Whistle,Sedona... modellere bakıp içinize sinenleri buraya yazın bence :)

• Beğen

denizdeniz

Üye
Tepki
8
anldım ki istediklerimi MTB vericek daha sportif birşey düşünüyorum
MERİDA TFS 200-D istiyorum :) içime en yatan bu oldu ...