Salcano İgman mi Bianchi Toledo mu ?

Bianchi Toledo mu? Salcano İgman mi?

• Toplam katılım
    28

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
Merhaba arkadaşlar

dünkü arastirmalarim sonunda Bianchi Toledoda karar kılmıştım. Ancak bugun biraz daha arastirma yaptim ve ayni fiyata Salcano İgmani buldum.

Salcano hidrolik disk frenleriyle öne cikiyor ayrica agirlik olarak toledodan yaklasik 1.5 kilo daha hafif. Ancak ben parçalardan pek anlamadigim icin Salcanonun üzerindeki parçalarin kalitesi ( sanirim kadro deniyor ) ne kadar kaliteli bilmiyorum. bu noktada beni bilgilendirip ankete katilirsaniz cok yardimci olursunuz

Ek olarak Salcanonun arka dişlisinin sorunlu oldugunu duydum saniyorum sonradan 50 TL karsiliginda o sorun da hallediliyormus.

Not: Salcano İgmanin amötisörünün kilitlendigini biliyorum ancak Toledonun amörtisörü konusunda actigim konuda kilitlenebilgidini ogrendigim halde bazi yerlerde kilitlenme ozelligi olmadigini gordum. Bu konuda da aydinlatirsaniz sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler

(link)

(link)

Scudo

THE ROCK

Üye
Tepki
23
Yorum yapmaya gerek yok bence BİANCHİ 680 TL , SALCANO 660 TL , BİANCHİ mekanik disk(bunun yerine V fren daha mantıklı),SALCANO hidrolik disc , SALCANO Michelin country lastik veriyor , BİANCHİ 24 VİTES ,SALCANO 21 vites (bence hiç fark yok 21 ile 24 vites arasında)
Sonuçta mantık SALCANO diyor.
Kadrolar 6061 aliminyum ikisindede,SALCANO ayna kol shimano veriyor BİANCHİ de bu belirtilmemiş . Ben olsam SALCANO alırım.

• Beğen
Tepkiler: Sadık Öz

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
evet haklısın sanirim yalniz kadro kalitesi konusunda hangisi daha üstün dedigim gibi ben pek anlamiyorum kusura bakma.

Teşekkürler

THE ROCK

Üye
Tepki
23
Kadro ikisinin arasında fark yok (malzeme ve kalite olarak) ikiside 6061 aliminyum kullanıyor . Bence sizin boyunuza uygun bir kadro ile SALCANO almanızı öneririm.

• Beğen

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
Sanırım her yonüyle haklısınızbenim icin 3 vites farkı sorun degil zaten. yalniz bu kadar ucuz fiyata hidrolik disk fren bulmak imkansiz gibiydi. Frenlerin kalitesi konusun da bi yorumunuz olacak mi? Yani sürekli bozulan bi model degildir umarim

Teşekkürler

İlker Özdemir

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Salcano
Şu ana kadar bozulan olmadı hatta ben kendim bir igmn kullanıcısıyım tekerlerin ikisinide söküp taktım vs pek bir sorun oluşturmadı inşallah yarın bisikleti köyde test edeceğim...Bence BULABİLİRSENİZ igman alın...

• Beğen

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
teşekkürler size bi soru daha sormak istiyorum salcano igmanin amörtisörünün sertlik ayari var mi? Salcano igmana karar verdim gibi bu arada

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
Çok Teşekkürler . Özelikle salcano igman sahibi biriyle gorusmem gerekiodu. yorumlariniz icin teşekürler. Ayrica Salcano İgman tam aradigim bisikletmiş. Haftaya bi terslik cikmazsa alacagim inşallah.

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
Arkadaşlar başka yerlerde de araştırma yapmaya devam ettim ve şöyle bir bilgiye ulaştım bu konuda fikriniz nedir?

oledo Acera Aynakol : 26 Euro
İgman Altus Aynakol: 19 Euro
Toledo Acera Arka aktarıcı: 18 Euro
İgman Tourney Arka Aktarıcı: 19 TL
Toledo Acera Ruble: 17 Euro
İgman Tourney Ruble: 7 Euro
Toledo Acera Zincir: 13 Euro
İgman Zincir Belirsiz
Toledo Acera Vites-Fren kolu: 36 Euro
İgman Fren Vites Kolu: 17 Euro
Toledo Acera ön aktarıcı: 12 Euro
İgman CT92 4 Euro
Toledo XCM Maşa: 65 Dolar
İgman XCT Maşa: 72 TL
Toledo Gidon boynu ve Sele Borusu byte kuşkusuz zoomdan daha iyi
Toledo Jantlar tricime kuşkusuz Salcano janttan daha iyi

ben hala kararimi degistirmedim ama yinede yorumlarinizi almak istedim.

Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: FaToFiTo

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
Arkadaşlar yorumlariniz icin hepinize Çok Teşekkürler.
En sonunda Salcano İgmanda karar kaldim inşallah haftaya alacağım

Tepki
6
salcano igmanıma 1 ay once kavustum... ve harikalar yarattıgını gördüm... bence sende bir denemelisin... bir de cağ atlamak lazım;bianki cocuklakta kaldı artık...

• Beğen
Tepki
6
bence dahada heyecanlanman lazım. pazar gününü ipleçekiom... kapaklı - çerkezköy - halaşlı - çayırdere - beyciler ( 62 km ) yolumu igmanımla gezmeye sabırsızlanıyorum

• Beğen

Sadık Öz

Üye
Tepki
10
gün sayiyorum ben de son 5 gün :) yalniz size bi sorum olacak :

arka 7li rublen den sikayetçi olanlar var siz bu parçayi degistirdiniz mi?

Not : Merak etmeyin olumlu ya da olumsuz cevabiniz kararimi asla degistirmicek :) :)

Tepki
6
valla 1 aydan beri kullaniom sorun çıkarmadı... igman görünüş olarak da iyi bir bisiklet... her ne kadar ileride sorun çıkarsada değiştiririm olur biter...saygılarımla...

• Beğen