NG101-XC3000-4500-EXPERT Karşılaştırma...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Merhaba Arkadaşlar. Sizce aşağıdakilerden hangisi performans ve fiyat bakımından en iyi bisiklettir.
Oylarınıza sunuyorum.

A) SALCANO NG101
Fiyatı: 945 YTL
(link)

B) KRON XC3000
Fiyatı: 930 YTL
(link)

C) TREK 4500
Fiyatı: 990 YTL
(link)

D) CORRATEC X-VERT EXPERT
Fiyatı: 1200 YTL
(link)

E) HİÇBİRİ

Not:Fiyatlar Peşin Fiyatlarıdır. Kur Euro:1,90 Dolar:1,45 Alınmıştır.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: smhcnr
Scudo

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Bence yorumlar Trek ve Kron üzerinde yoğunlaşacak ve Kron'lar genel olarak daha çok tutulmasından dolayıda bu 4 bisiklet arasından sıyrılacaktır.Benim şahsi oyum hem isminin diğerleri yanında daha baskın durması hemde kullandığım marka olduğundan dolayı Trek'ten yana.Birde o sele çok ama çok rahat:).Senin gibi uzun yol yapan birisi için minik ama önemli bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum.Şaka bir yana senin kullanım profilini bilen usta arkadaşlar uygun olan en mantıklı seçeneği sunacaklardır.Benim şahsen şuan düşündüğüm daha başka birşey var ;galiba bisikletine kavuşma vakti geldi ve bu harika bir haber .Hayırlısı neyse o olur inşallah.Allah gönlüne göre versin kardeşim,kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
yazacağım yorum tamamen şahsi kanaatim olup, gerek bilnelerimizden teyit gerekse farklı bir yaklaşım olması içindir...

kron xc3000, corratec x-vert expert, salcano ng101..bunlardan xc3000 ile corratec'in x-vert alivio modelini denedim.bu üç bisiklet de birbiri ile aynı sınıfta sayılabilir.kadro açıları itibari ile arazi kullanımı için çok uygun bisikletler olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim.yılan gibi kıvrak yani.dogaci24'ün kullandığı zeminin çoğunlukla asfalt yollar olduğunu gözönüne alarak ben üçünü de amaca uygun olarak görmüyoruım.

trek 4500 için de söyleyeceğim, trek alınacaksa 6500den aşağı olmamalıdır. zaten üzerindeki bileşenlere bakılarak aynı fiyat aralığında bulunduğu muadilleri gibi olmadığını söyleyebilirim. -artık bi şeyler değişti mi yoksa-

sözün özü,
kullanım amacına uygun bisiklet almak bazen sıkıntılı bir süreç olabiliyor..kolay gelsin.

powered

Üye
Tepki
17
Benim şahsi düşüncem başta salcanoyu tercih etmemen.yani salcanoyu kötülemiyorum ama bence ng 101 modeli bu bisikletlerle aynı sınıfta değil.eğer zaten görme şansınız olduysa ng 101 i resimdeki gibi değil.resmiyle kendisi arasında farklar var. bu 4 bisikletin bence kuşkusuz en kalitelisi x vert expert.yaklaşık 200 ytl pahalı ama üzerindeki donanımıyla ve kadro yapısıyla fiyatının hakkını verebilecek bir model. ama experti tercih etmezsen 2. olarak trek 4500 derim.

• Beğen

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Bence Ng 101 dışında kalan Trek Kron ve Corratec aynı sınıfa girebilir.Kron piyasaya kısa bir süre önce çıkmış olmasına rağmen kalitesini kanıtlamış ve güven verici bir marka haline gelmişdir.Trek ve Corratec zaten herkesin bildiği ve dünyaca ünlü markalardır ve kalitelerinden ödün vericeklerini zannetmiyorum.Bu 3 kadro da arazi ve şehir yollarında rahatlıkla kullanılabilecek ve performans alınabilecek kadrolardır.Tabiki sonuç kişinin bisikletden ne istediğine ve ne amaçla kullanacağına bağlı olarak değişir.Yani kısacası ne ekersen onu biçersin gibi bişey bence.

• Beğen

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Ng 101 i kesinlikle önermiyorum onun yerine ng 255 i düşünmelisin ve üzerinde kafadan değişmesi gereken parçalar olacaktır.HA birde gidip bir bisikletçiden almanda fayda var eğer spariş ettirirsen bazı parçalar daha kaliteli veya daha kalitesiz gelme olasılıgı var.Onun dışında bence ya corratec olur yada trek olur gibime geliyor.Neden kron xc 3000 değil derseniz full deore kompenent değil.Göbekler altus fren bacakları alivio fln gibi modellerden.Sadece arka attırıcı ve vites-fren kolalrı deore diye hatırlıyorum.(belki bi kaç parça daha deore olabilir hatırlayamıyorum) Trek ve corrateci bilmiyorum üzerinde nasıl bir kompenent oldugunu o yüzden yazdıkalrımın doğruluk payı düşük olabilir.Ama şundan eminim salcano hariç diger seceneklerin kadroları yeterince kaliteli.Salcano biraz geride kalır diye düşünbüyorum.Birde amortisör olarak suntour yerine j serisini tercih ederim ne kadar özelligi olmasadaa j1 in daha sağlam ve daha güzel yaylandıgını söylemem gerek (xc 3000 ile trek üzerindeki maortisörleri karşılaştırıyordum)

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Sevgili Arkadaşlar. Verdiğiniz cevaplar için çok çok teşekkür ederim. Nihayet zorlu bir süreci geride bıraktık. Sonunda seçebildim. Bisikletimi seçmemde yardımcı olan forum arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Fiyat ve Performans olarak en iyisi bu sanırım.
Ufak bir nokta: Erzincan'ın ilk Kron'u bende...:D :D

KRON XC3000

(link)

XC 3000
Özellikler :27 vites Deore
7005 alm kadro
suntour lock out maşa
rigida çift kat jant
paslanmaz jant telleri
zoom gidon ve boğaz
setlaz elcik ve sele
Fuul donanım Shımano

Sevgiler...

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
Hayırlı olsun abicim. Dediğin gibi bütçeye ve performansa uyan bisiklet budur. Ama sende bu azim oldukça sana ne yollar dayanır nede en adi bisiklet bile senin gezmene mani olabilir. Allah izin verirse biraz kendimi toparlayınca Erzincan'a 2. kron'u ben getiririm. Yada ilk Trek' i. İnşallah...:dua:

• Beğen

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
setlaz elcikler en dandikleri, çünkü sökmek istediğinde kesmek zorundasın ve mecburen çöpe atıyorsun ama bu sadece bir detay tabi :)
hayırlı olsun kardeşim,
artık daha uzun mesafelere imza atman dileğimle.

• Beğen

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
güle güle kullan serkancıgım düzgün bir secim olmus mutlu ve bol resımlı turlar senı bekliyor sanma sen cıplak gozle gorsende bızlerde senın sayende bu ekran aracılıgı ile seyredecegız,tekrar hayırlı olsun

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@athletic

Elciğin kenarından içeri minik bir hortum, içecek kamışı vs sokulur. Oluşan aracıktan içeri bolca su dökülür. Elcik biraz gaz verirmiş gibi oynatılır sonra çekilmeye başlanır :). Elcik kolayca çıkar.
Bir başka alternatif de şırıngaya su doldururulur, elciğe saplanır ve içeri su enjekte edilir (Gidon-elcik arasına). Elcik mutlu mutlu sökülür, tekrar tekrar kullanılır ;).

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
Serkan hayırlı olsun, çok sevindim... sende benim gibi yeni kron 3000 sahibi oldun...

Bana eski bisikletimden sonra canavar gibi geldi,insan performansını katlıyor.tek sorunum sele!!! seleye bir türlü alışamadım heralde değiştiricem...

Tekrar hayırlı olsun...

• Beğen

Erhan Can

Aktif Üye
Tepki
54
Hayırlı uğurlu olsun kardeşim,çok iyi seçim. Artık gezi menzilini arttırıp Palandöken falan yapıverirsin:D :D :D
Bu arada eski emektarı ne yapıcaksın???

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@gudumen
Çok teşekkür ederim arkadaşlar hepinize. Önümüzdeki hafta içi geliyo bisikletim. Sorunları hallettim.
Eski bisikletimi ise satmayı düşünmüyorum şimdilik. İşe gidip gelmede kullanıcam.

Sevgiler...

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
@mazhar

(link) Bunu tavsiye ederim çok rahat bu seleler.

• Beğen
Tepkiler: mazhar