Bisikletin frenleri ses çıkarıyor

sglm

Üye
Tepki
0
Bisiklette biryerden kayarken vs frene bastığımda hem hemen durmuyo hemde iğrenç bi ses çıkartıyo bu durumdan nasıl kurtulabilirim hangi ayarları yapmam lazım bu ses sorunundan kurtulmak için?

Scudo

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
Jantlarını iyice temizle ve fren pabuçlarını ince zımpara ile zımparala. Olmazsa yeni pabuç al.3 renkli Baradine önerimdir (4'ü 30 tl)

• Beğen
Tepkiler: oğuz tüm

oğuz tüm

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
benim böyle bi sorunum yok ma tesekkürler yaminkutlu bu bilgin için bilmediğim cok şey war bu konularda zamanla öğrenirim
inş.

ozan ulutaş

Aktif Üye
Tepki
27
Benim frenlerden de iğrenç bir ses geliyordu. Nasıl olduysa pabucun arasına taş kaçmış, taşı çıkardım ses kesildi. Belkide tesadüftür.

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
jantı güzel bir temizle olmadı defalarca yka kurula pabuçlarıda bir sill ses mes kalmaz o zaman nerden biliyorsun diye sorarsan kendimden biliyorum:)

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
jant kenarlarını temizledikten sonra birde kolonyalı pamuk ile üzerinden geç.. sonra tekrar sıcak köpüklü su ile yıka..
Bazı jant kenarları zamanla siyah benekli hale geliyor yıpranmaktan.. bunların içi kirli kalıyor,bundan da oluyor.. tüm bunlarla çözüme ulaşamazsan pabuçları değiştir.

özgürakbuz

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Canyon
0 numara zımpara ile papuçları 1 kere zımpara papuçların janta sürten yerlewrinden 1 kere zımpara ile geç kesin sorun gider

skyline_gt

Üye
Tepki
33
v frenler icin bir yontem vardi ama jantlari cizme ihtimali oldugu icin tavsiye etmiyorum son çare olarak deniyebilirsin. fren papuçlarina bir avuç kum doktugunde sorun ortadan kalkıyor.

Tepki
26
aşağıda yazılı temizleme-zımparalama- dışında pabuçları değiştir sağı sola solu sağa tak ayrıca takarken pabuçları janta 90 derecelik açıyla basacak şekilde ayarla birde ince bi konu bu frenin kavrama va daha iyi tutmasını da sağlar pabuçları tekerlek yönünde ilk önce önü janta değsin 1mm arkasında boşluk bırak frene bastığında önce pabucun önü değeek sonrada sertleştikçe tamamen kapanacak bu aynı zamanda frenlerine kolay ve etkili bir fren kabiliyeti verecek

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
janta yağ bulaşınca oluyor o ses genelde... jantı iyice temizle, wd 40 kullanırsan kesin çözüm olur sonra suyla durula...
starwarstaki chewbacca gibi ses çıkartıyosa janta yağ bulaşmıştır. : )

not: ses aşağı yukarı şöyle bişey olmalı : "EEEÖĞĞWWEEEEÖÖĞĞĞWWWWK"

Hakan Durmuş

Daimi Üye
Tepki
219
jantınızın kenarlarını(papuçların değdiği yeri) temizleyip pabuçları hafif zımparalamanız ama bunun yerine değiştirmeniz yeterlidir

• Beğen
Tepkiler: erekarteks

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Yeni baradine 3renk pabuç var ona rağmen ses çıkarıyor. Hem jantı hem pabucu ıslak mendil ile sildim ona rağmen ses çıkarıyor.
Resmen korna gibi ötüyor... ZAARTT! diye..
Tekrar temizleyecegim, olmadı yerlerini değiştireceğim. Frenlemede sorun yok

BarkinD

Yola bakan,lastik yakan :)
Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 bağlantı vidalarını kontrol edin gevşeklik var büyük ihtimal

BarkinD

Yola bakan,lastik yakan :)
Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tutuşunda problem varmı? Balatalar janta önce ön kısmı veya arka kısmı mı değiyor yoksa aynı anda mı temas ediyorlar.

(link) bu konuya isterseniz bakın

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 Yağmurlu hava'da, fren kısmına çamur dokunması durumunda benim bisikletim de çok fena çığlık atıyor.Dediğiniz gibi kirden olması çok büyük ihtimal.Ayrıca papuç yüzeyine saplanmış ve kalmış bir şey olması da mümkün.Papuçları çıkarıp incelemenizi öneririm.