Lara Kum Heykeller gezimiz

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
18-06-2006 tarihinde BSD nin öncülüğünde, Akdeniz Üniversitesi ,Olbia Çarşısı,simitçi kafe önünde Sabah 8.00 de buluştuk.Bizden önce gelenler sohbete başlamışlardı bile. Tanışmadıklarımızla tanışıp programı yaptık . Ben bugün 2 kızım ve eşimle katılıyorum.Tüm katılan arkadaşlara buradan sevgiler ve selamlar dilerim. :)
Lara Antalya nın doğusunda olan bir semt.Şehiri boydan boya kat ediyoruz. Hava bayağı sıcak.
(link)

ilk bekleme yerimiz Gençlik parkı

(link)

(link)

bizim mutlu aile tablomuz.kızlar yorulmuş ama belli etmiyorlar.
(link)

Ertan Hocam arslanlar gibi bisikletinin üstünde.

(link)

Turistleri gezdirdikleri Develeride unutmayalım

(link)

şimdi yokuş inerek Kundu kum heykellere geldik

(link)

Bisikletlere bakım yapıyoruz ve içeri girip gezmeyi istiyoruz. Ama sıkı pazarlıktan sonra grup indirimini Ertan Hocam alıyor.

(link)

(link)

Şimdi affınıza sığınarak . bu resimleri gösterip veya silerek bana yardımcı olmanızı istiyorum. Ben hayatımda ilk defa kumdan heykel gördüm.ve çok ilginç geldi. Bayağı bi resim çektim.Bunları buraya atıyorum.Ama forum yöneticilerimize,kaldırıp kaldırmamalarını kendilerine bırakıyorum. Çünkü bu heykellerin bisikletle pek ilgileri yok.
Bu kumdan heykeller Antalyada kumu ile meşhur Lara plajlarında denize sıfır gibi.Kum su ve sıkıştırma ile dış ülkelerden gelen kişiler tarafından yapıldı. İlk yağmur yağışında yok olacaklar.isterseniz bu bölümü silebilirsiniz.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Daha okadar çok varki ama artık yeter diyeyim .İnşallah beyenmişsinizdir.

(link)

Bizim büyük kız mızıldanmaya başladı .Antreman yok tabi, yola devam dahada batıya Topkapı otele doğru.
(link)

Ve burada bizim büyük kızımız iflas etti .Ama haklı 28. Km.de onu ordaki tanıdıkların evine bıraktık.Ekip gene devam

(link)

Topkapı oteli geçtik sahile kadar gidip geri dönüşe başladık sıcak bayağı bastırdı.Bu çekim tekniği İronman -Mesut kardeşimden kopyadır.Başka türlü insan kendini görüntülemiyor.

(link)

Ekip bize yetişmeye çalışıyor.he he hee. :D

(link)

ve yetiştiler yol verdik üzülmesinler diye. :) :D

(link)

Ercanım Kronuyla geçerken :)

(link)

Bisikletçide yorulur .Tabikide dinlenir.Mahmut bey ertan ve diğer arkadaşlar:)

(link)
(link)

Sevgili eşimde bi gölge bulmuş dinleniyor. :p :)

(link)

buda son resmimizdi.Tabi kızları soracak olursanız.küçükte , dönüşte su koydu yaklaşık 30 -35 Km lerde büyük ve küçük kızım bisikletlerini arabaya atıp eve döndüler.Ben ve eşim sonuna kadar dayandık. Eve geldiğimizde 65 Km bitmişti.

İnşallah sizleri sıkmamışımdır.

Hepinize sağlıklı,günler bol pedallar dilerim. :) :)

(link)

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Ender bey,

İlk mesajı ben yazayım.
Antalya güneşli gün sayısı bakımından tam bir bisiklet cenneti olabilir(di).
Grubunuz ve gezdiğiniz yer ( kum heykeller ) çok güzel. Biz şimdilik eşimle iki ayrı bisiklet kullanıyoruz. Ancak tandeminde ayrı bir zevki ve heyecanı olsa gerek.
Fotoğraflar harika. Bence varsa fazlasınıda yüklemelisiniz.
Ben en çok, Mustafa Kemal Atatürk ve birbirine dokunan el heykellerini sevdim.

Teşekkürler - Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu
T

Tuğrul

Misafir
Ender Bey,

Sayenizde Antalya ya gidemesekte kum heykelleri görmüş oluyoruz.Dua edelimde yağmur yağmayıp bu güzel sanat eserlerini daha fazla kişi görsün.
Bu güzel geziyi gerçekleştirip de bize kumdan heykelleri gösteren başta siz,sonra eşinize ve ekip arkadaşlarınıza çok teşekkür ederim.

Selamlar

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Lara'yı hep bulmacalardan bilirdim. "Antalya'da bir plaj"ın cevabı olarak. İnanın çok güzel bir yer Antalya. Sıcağıyla ve doğal güzelliğiyle tam anlamıyla bir cennet. Kum heykeller ise bir harika. Hayran kalmamak elde değil. Sizin ve ailenizin sayesinde Antalya'yı karış karış geziyoruz. Kum heykeller ise bence süper.. Çok çok teşekkürler.
Sevgiler...

• Beğen

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Çok güzel bir gezi, güzel organizasyon, güzel fotoğraflama, güzel paylaşım vs vs vs

Abi, eğer bir bisiklet gezisinin içinde bir kamp olayı, yada bir doğal yada tarihi güzelliğin veyahutta bir sosyal yada sanatsal etkinliğin paylaşımı sözkonusu ise bence sanki geziye bir vurgu yapmış gibi geliyor ve çok hoşa gidiyor. Antalyaya ve Lara plajına çok gittim ama bu kumdan heykelleri görmek hiç kısmet olmamıştı.
Bu anlamda çok çok teşekkürler ederim.

otofoto yani kendi kendininin fotosunu çekme tekniğinin tandem versiyonu sizin müseccel markanızdır. Arz ederim. Bu konuda içiniz rahat olsun. :)

Bence saygıdeğer eşiniz ve tandeminizle gittiğiniz her gezinizi, sizin bir mühür yada imzanız niyetiyle tandem fotosuyla bitiriniz. Tandemi o gezinin anlamını vurgulayan bir mekandayken resimleyip albümünüzün en sonuna fotosunu koyunuz. Tabi bu benim fikrim. Yani ben olsaydım öyle yapardım. Zira umarım yakın zamanda MTB ciler şemsiyesi altında Tandemci aileler grubu oluşturacağız. Liderimiz de siz olacaksınız.. ;) :)

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Lara Kumdan Heykeller gezimize cevap yazan , okuyan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Benim gördüğüm halde çok ilgimi çeken bu kum heykelleri beğeni ile izlemenize çok sevindim. :p

İronman Mesut kardeşimin tavsiyelerine hakikaten uymak lazım. gezi anında sadece bisikletli arkadaşlar değil , çevreninde gözönüne alınması gerekliliği hakikaten çok doğru. Ben buradayım ama çoğu arkadaşlarımızın bunları görme şansı hakikaten çok az. ( nasıl benim Konya ve çevresini görme şansım çok az olduğu vsireler gibi.) Tavsiyeleriniz benim için değerlidir. Çok teşekkür ederim. :)

Sadece Kumdan heykellerin, devamı fotoları görmek isterseniz ve forum yöneticilerimiz izin verirse, görmediğiniz resimleride foruma atabilirim.
İzninizi bekliyorum.

Bol pedallı sağlık ve sıhhatli günler dilerim. :)

T

Tuğrul

Misafir

Ne demek Ender Bey şeref duyarız....Bu konunun altına yada Cafe bölümüne ayrıca bir konu açarak resimleri yayınlayabilirsiniz.

Selamlar & Saygılar & Sevgiler

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923

Cevabınıza teşekkürler. Bu Kumdan heykeller hakikaten çok ilginç. Görmek isteyenler hiç olmazsa meraklarını giderir. Akşam İlk fırsatta atacağım.İlginize teşekkürler.
İyi günler dilerim. Görüşmek üzere

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Kumdan heykellerin Devamı Fotoğrafları Forum Cafe bölümünde Lara Kum heykeller adı altında görebilirsiniz.:)
İlginize şimdiden teşekkür ederim.:p