Benim at :)

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
7-8 ay kadar bile olmadı galiba, benim emektar canavar Scott'u yengeniz benim elimden kapınca kendime gidip son yılların favori rengi beyaz bir bisiklet aldım, Sedona 781. Gerçi bunun resimlerini biliyorsunuz daha önce eklemiştim buraya. Velakin huylu huyundan vazgeçmez misali :D olay bisikleti almakla bitmedi.

İlk aldığımda böyle bişeydi, 2007 ve 2008 XT parçalarla.

http://www.takipnet.com/sedona/sedona4.JPG

İlk olarak jant değişti, değişmek zorunda kaldı aslında. Ufak bir ses geliyordu. Göbek, ruble vs derken sorunun jantdaki bir fabrikasyon hatadan kaynaklandığını anladık. Tabi benim canıma minnet yengeden izni alınca :D Amerika'dan arka teker için Dt Competition, önler için DT Revolution teller ve kırmızı tel başları siparişi verdim, ve buradan aldığım Dt 4.2d jantlarla ve bisikletin üzerindeki 2008 XT göbeklerle yeni teker setim oluştu. İtiraf etmelim Erdoğanlar bisiklet de jantlarımı ören Muammer abi gerçekten mükemmel bir iş çıkardı. Anlaşılan o ki bunan sonra heralde başka kimseye jantlarımı emanet etmeyeceğim.

http://www.takipnet.com/sedona/new/teker.jpg

Hmm gayet güzel oldu derken, bizim yengenin Scott komple Ritchey malzeme tabi, benim bisikletin neyi eksik deyip Ritchey'in popüler bir iki parçasını da ben aldım :)

http://www.takipnet.com/sedona/new/gidon.jpg

Benim favorim Shimano'da her zaman XT olmuştur ama vites kolları yok mu, Shimano insana gidip XTR yi aldırıyor işte, gerçekten çok kaliteliler.

Sonra XTR virüsü bisiklete yayılmaya başladı. Arka ve ön aktarıcılar da bundan nasibini aldı :) Bu arada mavi parçalar evet. Ne yapayım benim auram da mavi imiş, dayanamıyorum. :) Sırada KCNC nin mavi jokey leri var. Ve bir arkadaşımın benim XT ayna kolu almak için sonsuz ısrarları :) eğer başarırsa bundan sonra heralde bir Truvativ noir veya XTR aynakol alacağım.

http://www.takipnet.com/sedona/new/arka_vites.jpg

http://www.takipnet.com/sedona/new/ayna.jpg

Ve pedallar da değişti, bisiklet bir 150gr daha hafifledi :)

http://www.takipnet.com/sedona/new/pedal.jpg

Ve buda profilden bisikletin görünüşü. Yukardaki saydıklarımın dışında, sele, sele borusu, sele kelepçesi de değişti.

http://www.takipnet.com/sedona/new/Untitled-1.jpg

Yeni alınan parçaların tam listesi :

Dt 4.2 jantlar ve Dt teller
Selle Itallia SLR sele
Truvativ Team sele borusu
Mavi Hope sele kelepçesi,
Mavi Hope HeadDoctor.
Mavi KCNC titanyum teker mandalları
Mavi Wipperman 920 Teflon zincir
Mavi NC 17 aynakol vidaları
Ritchey WCS carbon gidon
Ritchey WCS boyun
XTR M972 arka aktarıcı
XTR M970 ön aktarıcı
XTR M970 vites kolları
Look Quartz Carbon pedallar
Ricthey boyun için Titanyum vida seti
XTR arka ve ön aktarıcılar için Titanyum vida seti

Eminimki kadro ve maşa ne olacak diye soruyorsuz. :) Evet değişecekler ama süpriz.
Bu arada bisiklet bu haliliyle benim tartı yanlış tartmıyorsa 9.9 Kg geliyor.

Scudo

Şerif Şentürk

Forum Bağımlısı
Tepki
756
Bisiklet
Scott
daha önce bir mesajınızda bendeki sedona bile 9 küsür filan demiştiniz bu parçalarla gördükten sonra inandım:D tek eksik maşa galiba

• Beğen
Tepkiler: Güney Tuncer

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Zaten güzel bi bşeyi daha da mükemmele taşımak zevkli olsa gerek.. Anlatımınızla birlikte bisikletinizi seyretmekten keyif aldım. Bu arada mavi ve sd 781 bi zamanlar benimde hayâlimdi.. Güle güle kullanın.. Umarım bunuda kaptırmazsınız :D

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@jordansero

Aslında maşa hafif esneme problemi haricinde hiç fena değil. Ayrıca hafif te sayılır. Ama kadro pek rigid değil malesef. Bakalım aklımda çok ilginç kadro alternatifleri var.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@sea84

Çok teşekkürler.

@Can Sonbay

Kaptırmam merak etme, kapan sağlam mal kaptı zaten bundan sonra çok zor :)
Çok teşekkürler.

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Bendede 781 var ama bu gerçekten mükemmel olmuş .
Kadroyu değiştirmeyi düşündüğünüze göre carbona geçeceksiniz herhalde .

• Beğen

bertone

Aktif Üye
Tepki
45
Çok çok çok güzel olmuş.Beyaz ve Mavi nin uyumu bu kadar güzel olur.Tel başları mavi olsaydı keşke:)
İnşallah benimde ilerde böyle bir at' ım olur.Kazasız sürüşler

• Beğen

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Ben bu bisikleti bir yerden hatırlıyorum. Mükemmel bir bisiklet, güle güle kullanın. Karbon kadro da şimdiden hayırlı olsun :D

• Beğen

kron_xc4000 esk

Forum Bağımlısı
Tepki
482
güzel bir bisiklet komponent olarak güzel bir seçim olmuş
xtr virüsü benide hasta ediyor bakalım yeni xtr nasıl olacak bizde yeni bisiklet toplamaya çalışıyoruz güle güle kullanın

• Beğen

bisikletletçi52

Forum Demirbaşı
Tepki
157
süper bir bisiklet toplamışsın allah kazasız belası sürmeyi nasip etsin
ayrıca wipperman zinciri ne kadara ve nereden temin ettiniz çok merak ettim ve çok mütiş duruyo

• Beğen

S.GUCLU

Forum Bağımlısı
Tepki
459
Bravo doğrusu...Şu ana kadar gördüğüm SD 761'lerin içinde en iddialısı ve en güzeli sizinki...Güle güle kullanın...Nazar Değmesin,Mavi boncuğunuza

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler. Zinciri (link) dan adresinden sipariş vermiştim. Yalnız şu anda stoklarında yok görünüyor. Bu arada hafif parçalar bölümüne ağırlığını ekledim, üzerindeki 113 link ile yaklaşık 300gr civarı geliyor, evet çok hafif değil ama çok sağlam bir zincir olduğu söyleniyor, bakalım göreceğiz :)

@Ercan Bayram

@bisikletletçi52

@sPinErGy_26

çok sağolasın. Shimano'nun 2009 da ciddi bir değişiklik yapmayacağı söyleniyor, XT ve XTR aynen devam ediyor galiba... Gerçi bunu hep bisiklet satıcıları söylüyor, ellerindeki stoğu bitirmek için bir taktik de olabilir tabi :)

@Teberus

Serdar çok teşekkürler. :) Bakalım kadroyu bir alalım eminimki seninki gibi güzel bir bisiklet çıkacak ortaya.

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Çok güzel olmuş özellikle maviler ama kesinlikle benim karaatım daha güzel :)

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Gayet iyi parçaları seçip topladığınız bisikleti güzel günlerde kazasız belasız kullanırsınız inşallah.Yanlış hatırlamıyorsam sizde Ti kadro hastalığı vardı. Merlin filan ;)
Umarım bir gün öylelerinide görürürüz.

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@matrixod

Teşekkürşer ve amin diyorum. Bu arada doğru hatırlıyorsunuz, Ti merakım var ama hastalık değil biraz ihtiyaç biraz da bikere alayım bir daha kadro madroyla uğraşmayım düşüncesinden kaynaklanıyor :)

• Beğen
Tepkiler: matrixod