RiZe MeRKeZ - aNDoN ıLıCaSı (06,09,08)

Tepki
44
rize merkez - andon rotasını rıze'nın hava sartları nedenıyle sureklı ertelemek durumunda kalıyordum ama sonunda gerceklestirebıldım...
işte rizeden bır goruntu (evımın balkonundan)
(link)
(link)

evden yola cıktıktan sonra merkezden 2 km doğuya gıdıyorum ve andon ılıcasına ayrılan sapaktayım
(link)

bu noktadan sonra meshur Asgoroz Deresi'nin yanından devam edeceğim...
işte sapaktan sonra 200 metre yukarıdaki asma köprünün üzerinde çektiğim bi kaç fotoğraf...
(link)
>><<
(link)
>><<
(link)
daha ılerıde ıse andon ılcasına doğru yol almak icin
bu kopruden
(link)
ve hemen sonrasında olan zincirliköprü'den karsıya gectim
(link)
asgoroz deresinden bir kare...
(link)
alttaki resimdede gorunduğu gıbı hedefıme daha 22 km var
(link)
ve yoldan kareler...
(link)
>><<
(link)
>><<
(link)

asırı yağmurdan sebep yol boyunca heyelanlara rastlamak mumkun
(link)

işte size yeşil
(link)

evsiz kalmış bir gariban...
(link)

burada biraz dinlenmek zorunda kaldım cünkü rampa hedefe yaklastıkca zor bi hal alıyordu...
(link)

hatrımda kaldığı kadarıyla burası Karasu, ılıcadan oncekı son yerlesım yerı ve ılıcaya bu noktadan sonra 5 km var...
(link)

Karasu - Andon Ilıcası arasındaki yoldan goruntuler...
Gordugunuz gıbı yol her km de daha da dıklesıyor...
(link)
>><<
(link)
>><<
(link)

yağmurdan nasibini almış baska bi yer...
(link)

ve doğadaki o bozuk sesin kaynağı...
(link)
>><<
(link)
>><<
(link)
>><<
(link)

bu noktadan sonra rampa 22km'nin ustune cekılmez bır hal alıyor...
(link)

rampanın sonunda ağaçların arkasında taşdan yapılmış bir evden geriye kalanları buldum...
(link)

hedefe 800 metre kala bacaklarımda derman kalmadı ve mola vermek zorunda kaldım...
(link)

bu ihtiyar ağaçta yağmurdan nasibini almış...
(link)

ve işte o ev...
(link)
cocukken geldıgımde hatrımda bu ev ve damagımda bahcesinde yedıgımız muhlama kaldı...

o kadar yolu gel ve ılıca suyundan alamamak
ılıca suyunun bası kalabalıktı onun ıcın ne almaya kalkıstım ne de resmini cekebıldım sadece ılıca suyunun dereyle birleştiği yeri çekebıldım resmınde sag alt tarafında goruldugu gıbı ılıca suyunun verdıgı pas gorunumu ve olabildigince saf su
(link)

geri donuste sadece bu fotografı cekebıldım cunku ıyıce yorulmustum ve bır an once eve gıtmek ıstıyordum...
(link)

yeni gezilerde bulusmak uzere hoscakalın...

Scudo

Ahmet ERTAN

Forum Bağımlısı
Tepki
692
Bisiklet
Scott
ayagına saglık çok şahane bir gezi yapmıssın ..fotolarda bir o kadar güzel....
seneye geldigimde memleketime beraberce güzel yayla turları yapmak ümidiyle....hoşçakal.........

• Beğen
Tepkiler: roadrunner5353

oyaa

Aktif Üye
Tepki
162
ayaklarına sağlık.çok güzel bir gezi olmuş.yağmurun azizliğine uğramasaydık geçen haftasonu gidecektik ama yağmur da bir rize gerçeği işte :)

• Beğen
Tepkiler: roadrunner5353
Tepki
44
@oyaa

oya hanım beraber gıdecektık ama ıyıkı gelmedınız andona ne kadar yaklastıysam yokus bı o kadar dıklestı. baska bı zaman sızın hedefınızde olan kemalpaşaya doğru yol alırız...

oyaa

Aktif Üye
Tepki
162
ramazandan sonra yağmur fırsat verirse dökülürüz yollara!!

Tepki
44
@oyaa

öss sınavına bı sene gıreceğım haftasonu dershane var fırsat buldugumda gıderız....
tabii yağmur yagmazsa:):)

malazivore

Aktif Üye
Tepki
195
Çok güzel bir gezi olmuş, keşke o yeşilliklerden biraz daha görebilseydik ve gözümüz gönlümüz şenlenseydi. Neyse bu kadarı da yeter de artar bile

Tepki
44
bır rizeli olarak soylemıyorum ulkemızın dogusuna batısana guneyıne kuzeyıne kısacası ulkemızın dogasını bızzat yakından gordum her yerde ayrı bı guzellık var ama yeşılın bu denlı guzel bu kadar cesıtlı oldugu baska yer gormedım...

(rize'nın doğasını ve yesılın cesıtlerını merak eden arkadaslara rizenin dagcılık kulubu olan kdrk'nın web sıtesını ( (link) ) ziyaret ederek fotograflarla meraklarını gıderebılırler)

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
@roadrunner5353

bir de şu var tabii rize yöresi (arhavi..... pazar .... ikizdere.. sahilleri arası) ülkemizin en fazla yağış alan yeri. karadeniz ikliminin en yoğun yaşandığı yer. yeşilin siyahı vardır o doğada.... hey gidi heyyyyyyy