yeni borlada sorun var

der76

Aktif Üye
Tepki
149
yaklaşık 1.5 ay önce aldığım sedona borlam da bir sorun oluştu şöyleki yolda giderken sanki arka göbekten sürtünme sesi gibi bir ses geliyor ne ben nede anlayan arkadaşlar işin içinden çıkamadık bütün ayarları tamam gibi gözüküyor dediler bir de aldığın yere sor dediler bütün sıkılması gereken yerleri ilk 100 km den sonra sıktım güzel bir temizlik yaptıktan sonra yağladım fakat ses gene geliyor gidişinde herhangi bir sorun yok ama ses sanki biryerlere sürtermiş gibi geliyor birde sadece üzerinde sürerken geliyor aşağıda pedalları istediğin kadar çevir hiçbir şey olmuyor ve pedal basmayı bırakınca da ses devam ediyor anlayamadığım bir konu olduğu için size danışmak istedim. mail adresim ugurdemirer3535@hotmail.com buradan yazışabiliriz. bisikletim bu geçen seferde frenlerle ilgili konu atmıştım onu halletim ama bu ses sorununu halledemedim

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar
Scudo

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
arka tekerin göbeğindeki mil yamuşmuştur muhtemelen.. ya da teker iyi sıkılmamıştır.
o yamulma sorununun aynısı bende de olmuştu.. siz en iyisi o tekeri sökün, mili çevirin elinizle, zaten yamuksa anlarsınız yamuk dönmesinden.. böyle bi durum varsa da o tekeri öylece bayiiye götürün ;) bi kaç saatte yaparlar ;)

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar ve der76

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
emreden çokhaklı.benimde öyle sorunum olmuştu.arka göbekteki mili sıktım düzeldi.pedala basmayınca dahi ses çıkması sizin ağırlığınızın bisiklete baskı yapmasından oluşur.milleri sıkın düzelir.iyi pedallar.

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar ve der76

der76

Aktif Üye
Tepki
149
@hayko-cepkin
sıkılacak her yer sıkıldı fakat benim göbekler rulmanlı tip o nasıl olacak onu anlayamadım

• Beğen

ApQ

Aktif Üye
Tepki
41
siz bence arka tekeri sökün daha sonra göbeği elinizle çevirin eğer sert gelirse içini açıp güzelce temizleyin bilyelerini tekrardan dizip greslemeyi deneyin buna benzer bi sorun bendede olmuştu ve bu işlemi yapınca düzeldi (eğer bu işlemi daha önce yapmadıysanız bilen birinden yardım almanız daha iyi olur) tabi göbeği elinizle çevirdiğinizde bi zorlanma olmuyorsa sorun başka yerdedir umarım yardımcı olmuşumdur...

• Beğen

der76

Aktif Üye
Tepki
149
@ApQ

teşekkürler göbekler rulmanlı ama sorunu hallettim galiba biraz yağladım oldu sanırım şu an ses yok

• Beğen

ugurcani

Daimi Üye
Tepki
74
evet bole sorunları kendimiz çözersek çok güzel olur ben şahsen anahtarlarım kadar yapıyorum bisikletimi :) hergün bi yeri tükülüyor :)

• Beğen

bmxserdar

Daimi Üye
Tepki
289
kardeşim seni haklı buluyorum gaziantep de çevremdeki arkadaşlar
aldı korlada dikkat ettim sorunlar cıkıyor özellikle maşa