Buda benim FOCUS WHİSTLER'ım

Tepki
5
Arkadaşlar merhabalar bende gözbebeğimi sizlerle paylaşmak istedim. Bütün bisiklet forum ailesine selamlarımı sunarım iyi pedallamalar :D

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Kadro : MTB 26R 1.0, alloy
Maşa : Suntour XCT MLO, adjustable, lockout
Fren bacakları : Tektro HDC-300, 180 mm / 160 mm
Arka Vites : Shimano Alivio
Fren Kolu : Shimano Alivio
Aynakol : Suntour XCR
Dişli Oranı : front: 44/32/22, rear: 11-34
Gidon : Alloy, Riser, 640 mm
Gidon Boğazı : Alloy, ahead
Sele : Concept EX
Sele Borusu : Patent, alloy
Göbekler : front/rear: Alloy, Disc, QR
Jantlar : Concept, with eyelets
Lastikler : Continental Traffic

Scudo
Tepki
21
Bisiklet
Sedona
Sele ıslanmasın diye sanki bez geçirmiş bi garip duruyo ama anlayamadım :) iyi günlerde pedalla kardeşim hayırlı olsun gayet güzel bir bisiklet :)

• Beğen
Tepkiler: Burakozmen16
Tepki
5
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim, sele konusuna gelince, malumunuz çok küçük ve rahatsız edici bir seleye sahip bu yüzden jelli sele kılıfı kullanıyorum, hem sele zarar görmesin diye hemde konforu biraz daha artırmak için :D

yanlız bende size birşey sormak istiyorum benim maşada özellikle süratli giderken farkediyorum bir sertlik var. yani biraz fazla sıkı gibi yağ gibi dönmüyor, bu bisikletinde açıkçası 5-6 kereden fazla kullanılmamış olmasıyla bir alakası olabilirmi? gidonun göbeğindeki civatayıda alyanla açmaya korkuyorum bir şey olur falan diye.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Evet çok güzel bisiklet. Beyazı harika görünüyor da sele işte :) Sanki biraz tabure gibi duruyor. Allah kaza bela vermesin güle güle kullan :)

@Burakozmen16

Maşa da sertlik var derken sanırım direksiyonun sert olduğunu ve çok rahat dönmediğini anlatmaya çalıştığını düşünüyorum. (Devrik cümle oldu :)) Gidonun tepesinde ki alyan vidayı birazcık gevşet! Sonra gidon boğazını gevşet ve tekrar sık az bir şey rahatlar. Sanırım montaj sırasında çok sıkmış olmalılar. Eğer fabrikasyon bir arıza yoksa :)

• Beğen
Tepki
5
@Serkan HODANCI

Eyvallah kardeşim çok sağolun. ya o küçük L şeklindeki alyanlardan soktum inanırmısın gücüm yetmedi çevirmeye yalama yaptıracağımdan korktum bıraktım zorlamayı şuan, belki dediğin gibi çok sıkı o yüzden

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Burakozmen16
İzeltaş yada onun kadar kaliteli bir alyan ile yaparsan ve sonuna kadar yerleştirdiğine dikkat edersen yalama olmaz. Ayrıca o alyanı o kadar sıkmak iyi değildir. Vidanın devamında maşanın içerinde duran çiçek şeklindeki saplama vidası fazla sıkılması durumunda yerinden çıkabiliyor. Her ne kadar gidon boğazı maşanın şaftını tutsada risk olabilir. Dediğim gibi kaliteli ve uzun bir alyan bul ve onu gevşet biraz :) Ama önce gidon boğazını gevşetmeyi unutma..

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Focus dan kolay kolay şikayet çıkmaz, bisiklet çok güzel hayrını gör :)

(link)

Buda benimki :)

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız pedallamalar. Girona ilgili sıkıntıyı servise kapatırsanız daha iyi olur.

LG-P880 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepki
5
@Yasin Yücel

Aynen kardeşimde somun gevşetmesini bir deneyeyim yarın kaliteli bir alyan anahtarı alıp, bakıcaz olur umarım ya.

ikola

Üye
Tepki
39
Bisiklet
Focus
hayırlı olsun hemşerim güzel bisiklet.