Manavgat,Alanya,Anamur,Silifke ve Mersin Turu (16Ocak)

Tepki
38
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar, yazdan beri yapmayı istediğim Antalya-Mersin arasında ki turu bi aksilik çıkmazsa Finallerden sonra yani bu ayın 16sında başlayacağım. Mersinde oturduğum için sürekli Antalya-Mersin arasında seyahat ediyorum ve bu güzergahı çok iyi biliyorum.Bu turu yapmak istememde ki en büyük etkenlerden biri Gazipaşa ve Silifke arasında kalan o aşılması zor dağlar ve muhteşem manzaralar. sanırım turun en zorlu kısmı bu arası olacak onun dışında rotadamdaki yollar düz ve engebesiz. Extreme bir hava durumu olmadığı ve aksilik çıkmadığı sürece yola düşeceğim. bu mevsim aynı zamanda Akdenizin en çok yağmur aldığı aylarından biri farklı bir tecrübede olacak benim için. Normalde turlarda gün ve zaman sınırı sevmem ama ayın en geç 23'ünde mersinde olmayı hedefliyorum çünkü tekrar Antalyaya dönüp bu seferde Aöf sınavlarına girmem gerekecek.turuma manavgattan başlayacağım çünkü daha önce antalyadan günübirlik bir tur yapmıştım buraya kadar o nedenle kaldığım yer olan manavgattan devam edeceğim. bu tarihler arasında rotası bu yönde olan arkadaşlar varsa eğer beraber de yapabiliriz.
Rotam
16'sı Antalyadan Manavgata geçiş(otobüsle)
17'Alanya
18'Gazipaşa
19'Anamur
20'Silifke
21'Erdemli ve 22'sinde Mersin
Toplam mesafe 400 km biraz üstünde.Km kısa tutup günü uzatmaktan yana tercihim böylece hem daha az yorucu
hemde gideceğim yerleri gezip görme imkanım daha iyi olacaktır.Yazın yaptığım turlarda bunu gözlemleme sanşım daha iyi oldu.
Bu turun benim için diğer bir anlamı ise bunu başardığım taktirde İzmirden sahilden devam edip Gaziantepe kadar olan bölgeyi aralıksız
pedallamış olacağım.ulaşmak isteyen arkadaşları olursa 5549504799 buradanda ulaşabilirler. okuyup zaman ayırdığınız için teşekkürler :)

Scudo

Oğuz Mert

Aktif Üye
Tepki
231
Bisiklet
Fuji
umarım yağmur yağmaz gazipaşa silifke yolunda rüzgar yanında olsun

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
Güven selam kardeşim ,

O dönemde müsait olursam sana eşlik etmek isterim.Ben de 2013 te izmir den kaşa ve yine izmirden başlamak üzere bandırmaya pedalladım.Belirttiğim rotayı daha önce pedallamadığım için cazip geldi.yıl sonu itibariyle işten ayrıldım.şu an iş arıyorum ,gelecek hafta sonuna kadar yani 12sine kadar durumum netleşir ve son durumumu bildirim sana. ben istanbulda oturuyorum ,otobüsle başlangıç noktana gelirim .benim tel 542 6539717.Faceden de ekleyebilirsin beni aynı adla.Bağlantıda kalalalım kardeşim. Kolay gelsin sana.

• Beğen
Tepkiler: Güven Güneş

five

Part time turcu
Tepki
3.958
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

2009'da Antalya-Adana turu yapmıştık. (Yazısını forumda paylaşmıştım.) Bahsettiğiniz bölüm zorlu yokuşları ve manzarasıyla muhteşem:) Epeyce geç vakitlere kaldığımız oldu konaklayabilmek için. (Melleç'te)

Yağmur olasılığına karşı size tavsiyem inişlerde çok hızlanmamanız ve frenler konusunda dikkatli olmanız olacak. Zorlu yokuşların en az kendileri kadar ciddiye alınması gereken inişleri var.

Şimdiden kazasız ve keyifli turlar dilerim.

five

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tur izlenimlerinizi ve fotoğraflarını bekliyoruz. Antalya mersin etabı turcular için pek tercih edilmediğinden gizemini koruyan bir güzergahtır. Doğal güzelliği yanısıra zorlu yol koşullarınıda içinde barındırır. Tur sonunda yolculuk izlenimlerini, konaklamaları, yeme içmeyi, yol şartlarını bol sayıda fotoğrafla ile anlatırsan eminimki bisiklet turcuları için mersin antalya etabı Ege sahillerini geride bırakıp bir çekim merkezine dönüşecektir. Şahsen bu yaz bir aksilik olmazsa bisiklet arkası taşıyıcı alıp konaklayacağım kapızlıdan çevreyi gezmeyi planlıyorum.

• Beğen

five

Part time turcu
Tepki
3.958
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Forumda yazısıı var demiştim ama hem toparlamak hem de hatırlama için tekrar baktım. Gün gün linklerini de aşağıya çıkarım.

1. gün : (link)
2. gün : (link)
3. gün : (link)
4. gün : (link)
5-6. gün : (link)

Kazasız ve keyifli turlar

five

Tepki
38
Bisiklet
Salcano
sizinde bahsettiğiniz gibi antalya mersin arası turcuların pek tercih etmediği ya da pek bilinmeyen gizli cennet. Bu arayı sayısız kere otobüsle geçtim ve her seferinde öyle güzel yerlerle karşılaşıyorum ki orada durup manzaranın tadını çıkarmak istesemde malasef bu mümkün olmadı için otobüsle zamanı geldi diye düşünüyorum artık bu turu yapmanın tek sıkıntım yağmurlu havalarda fotoğraf çekme konusu olabilir onun dışında eminim güzel geçecektir biraz da yorucu. turdan sonra ilk fırsatta burada paylaşacağım turla ilgili herşeyi.

@five

Akıcı bir yazı ve güzel bir tur olmuş. tebrik etmek lazım. bu arada kışın hava şartları ve gün ışığı kısa oluduğundan sizin kadar mesafe gidemem sanırım:)

• Beğen
Tepkiler: five

doganahit

Üye
Tepki
2
bende arkadaşımla ayın 17 sinde mersin teceden çıkacağız yola teceden başlayıp karaman üzerinden antalya seriğe gideceğiz dönüşü de senin gittiğin sahil yolundan yapacağız

• Beğen
Tepki
38
Bisiklet
Salcano
@doganahit

karaman tarafının yolları bu mevsimde karlı olabilir dikkat edin birde malum oraların gecesi ayaz ve çok soğuktur. umarım bi aksilik olmadan güzel bir tur gerçekleştirirsiniz

doganahit

Üye
Tepki
2
@Güven Güneş

gerekli önlemlerimizi aldık karada hasret kaldığımız için bu rotayı seçtik uyarın için teşekkürler ama

• Beğen

Volkan Ceyhan

Aktif Üye
Tepki
24
Merhaba, bir aksilik çıkmazsa bende aynı rotayı mersin - antalya olarak, 19 20 ocak gibi pedallamayı düşünüyorum. Şanslıyımki rotayı biliyormuşsunuz. Aklıma takılan bikaç soru sormak istiyorum.
Birincisi, yolun çok dar ve tehlikeli olduğu söyleniyor. Doğru mudur?
İkincisi de konaklamayı çadırda mı yapmayı düşünüyorsunuz? Eğer çok soğuk yada yağmurlu olursa yol boyunca otel pansiyon bulma şansım nedir?

Tepki
38
Bisiklet
Salcano
@Volkan Ceyhan

Merhaba, Evet kısmen doğru, Mersinden Silifkeye kadar olan yollar bölünmüş yoldur ondan sonrası ise evet bazı yerlerde özellikle virajlarda karşılıklı olarak otobus ya da kamyonun gecmesi imkansız. ama bunlar çok az bir yer de mevcut.endişelenecek bişey pek yok. yollar genel olarak dar ve zorlu olsa da bisikletle yeteri kadar kaçacak yerde mevcut.
şimdiye dek hiç otel ya da pansiyonda kalmadım genelde tercihim çadır ya da eve misafir olmaktan yana. Soğugun sıkıntı olacagını dusunmuyorum iyi bir uyku tulumuyla bu çözülebilir.Zaten akdeniz iklim olarakta kışında güneşli ve sıcak oldugundan gecelerininde çok soğuk olacagını dusunmuyorum.Ama yagmur'a yakalanma ve ıslanma durumunda Mersinden taşucuna kadar rahatlıkla otel ve pansiyon bulabilirsin.taşucu ve gazipaşa arasında biraz seyrekleşiyor yani o arada gece sürüşüne kalmamanı tavsiye ederim.umarım yardımcı olabilmişimdir.