1000-1300 TL arası tavsiye MTB arıyorum

eranbey

Üye
Tepki
2
Siteyi yaklaşık 3 haftadır takip ediyorum. Söylediğim fiyat aralığında verdiğim paranın gerçekten hakkını verecek bir MTB almak istiyorum. Okuduğum kadarıyla yatırımın kadroya yapılması gerektiği kanaatine vardım, fakat markalar hakkında hiç bir bilgim yok. İncelediğimde üzerindeki parçalar aynı olmasına rağmen markalar arası fiyatlar çok uçuk şekilde değiştiği de olabiliyor, en azından bana öyle geliyor. Bu 3 hafta süre içinde hiç bir yerde kadrolar ve markaları kıyaslayacak şekilde bir dökümana rastlamadım, biliyorum bu kişiye göre değişkenlik gösterebilir ama örneğin bir casper bilgisayarın vaiodan daha iyi olduğunu iddia edemeyiz. Sizden ricam garantisi bakımından başımın ağrımayacağı markalar (bunlar içinde ömür boyu kadro garantisi verenler daha çok işime yarayabilir) ve kadro olarakta , abi şunu al isterse bisikletin tekerleği olmasın diyebileceğiniz kadro (tabiki belirlediğim limitler dahilinde). Kısacası bir çok farklı spor dalıyla ilgilenmeme rağmen bu tarz bir bisiklet almakta geç kaldığımı hissediyorum, bisikleti aldığımda herhangi bir parçası arıza vermeden değiştirmeyi planlamıyorum, bunlar dışında her türlü tavsiyeye de açığım. Bana bilgisi ve tecrübesiyle abilik yaparsanız duamı eksik etmem. Herkese teşekkürler

Scudo

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
aşağıdaki bisikletler benim çok hoşuma giden hem kadro hem kompenantlar açısından kaliteli bisikletler..bisiklet işi araba gibidir,200 tl yede bisiklet var 20.000 tl yede bisiklet var.. :)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: kadir34

eranbey

Üye
Tepki
2
@bülent samsunlu

doğru diyorsun bu işin sınırı yok, ama ben hala bunun mantığını kavrayamadım, ilk alırken eğer içime siner ve kalitesine de ikna olursam bu limitleri aşabilir veya eşdeğer olduğuna inandığım 600-800 Tl lik bir modelde alabilirim. Tavsiye ettiğin modeller hakkında biraz daha teknik bilgi verebilir misin? Bildiğim kadarıyla deore aktarıcılar üst segment, tavsiyendeki scott'ın kadrosu benimde hoşuma gitti ama dediğim gibi deoreler yerine acera tercih edip, onlarla bir sıkıntı yaşadığımızda değiştirebileceğimiz bir model daha iyi olmaz mı? Malı kıymetli böyle uyuz tipler olur ya, beni öyle düşünürsek , ona göre yardımcı olabilir misin ? :) Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: bülent samsunlu

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
önerdiğim bisikletleri kadroları açısından önerdim,diğer kendi segmentteki benzerlerine göre daha hafif olmaları avantaj,ancak deore değilde acera kullanması pazar payı stratejisinden yani alıcıya ulaşabilme hedeflerinden kaynaklanıyor,ben kendime 1000 tl lık bisiklet aldım,(salcano 242 srd)sram x4 serisi vites,disk fren falan,tabi maddi açıdan daha yukarı çıkabilsem,scoot un diğer modellerinden birini seçebilirdim..ama linkteki modelleri gönül rahatlığıyla kullanabilir,dağda bayırda sıkıntı yaşamadan gezebilirsin..:)

• Beğen
Tepkiler: kadir34
Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
ghost un se 1800 ve se 2000 modellerine bakabilirsin aralarında hatırladığım kadarıyla sadece birinde hidrolik fren farkı vardı diğerinde yoktu

bakabileceğin site (link)

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bisikletcim.comdan uzak durun derim..

• Beğen
Tepkiler: gok

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikletcim dedimi akan sular duruyor :D

• Beğen
Tepkiler: bülent samsunlu

eranbey

Üye
Tepki
2
geçtiğimiz cumartesi 2012 scott aspect 30'u İzmir'den aldım , pazar günü de 70 km yol yaptım. Sele kaynaklı malum problem :) dışında başka hiç bir sorun yaşamadım. XCM maşa kullanan arkadaşlarımda denediler XCR maşanın farkını gerçekten dehissettik, bu bütçeye göre doğru bir tercih yaptığıma inanıyorum, aldığım yerde peşinde yardımcı oldu. bakalım daha neler bekleyecek

FRAME: Aspect Alloy 6061, Performance geometry, Integrated headtube

FORK: Suntour XCR with Lockout, 100mm travel

HEADSET: Ritchey Logic OE integrated

DERAILLEUR (REAR): Shimano Alivio, RD-M430, 27 Speed

DERAILLEUR (FRONT): Shimano Acera, FD-M390, 31.8mm

SHIFTERS: Shimano SL-M390-9R, R-fire plus

BRAKE LEVERS: Tektro SCH-01

BRAKES: Tektro SCH-01, Hydr. Disc

CRANKSET: Shimano FC-M391, silver, 44x32x22 T

BB-SET: Shimano BB-UN 26, Cartridge Type

HANDLEBAR: Scott Aspect OS, 640mm, black, 31.8mm, 15mm rise, 8° backsweep

H'STEM: Scott TDS-D345A-8