çocuk koltuğu yardım

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
2,5 yaşında 12.5 kg lık oğlumla gezinek için çocuk koltuğu almak istiyorum .

ne almalıyım - almalımıyım
kullanımda sorun yaşarmıyım
alırken nelere dikkat etmeliyim
kullanırken nelere dikkat etmeliyim

yardımlar içinçok teşekkürler

Scudo

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
güncelleyelim
hiçses yok .......
ama ben bir çok çocuğu olan dostumun forumda olduğunu biliyorum kimse kullanmadımı

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@Hasan Hakan Koç

Biz kızımız 6-7 yaşına gelene kadar kullandık.. Çok güzel bir olay.. Koltuklar
19-22 kg'a kadar taşıyorlar. 30-40 dolardan başlıyor fiyatları..

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@gürsel

Gürsel bey eksik olmayın bir bilen olarak sizi yakalamışken hemen sorayım . denge problemi yaşamıyım . mazallah sonra oğlumu aşağı devirirsek dünyalar başımıma yıkılr. eğer zamanınız olursa küçük tiyolar verebilrimisiniz lütfen
yani oturturken inerken giderken incelikleri varmı ..
hatırladığınız kadarıyla tabii ..
çok teşekkür ederim bir de tandemlerin arkasına sele ve bu çocuk koltuğu olabilirmi . gibi cevabını evet olarak tahmin ettiğim ama bir bilir kisidende yanıt alayaım diye gereksiz soru sormamda umarım sakınca olmaz:)

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Hakan abi merhabalar,

Bizim yegeni biz bu sekilde iyice tombullasana kadar bisiklete bindirdik (Simdi koltuga sigmiyor da :)

Koltuk baglantilarini saglam yaptiktan sonra ve ufakliga da biraz egitim verdikten sonra korkulacak birsey yok. Inip binerken biraz dikkatli olmak lazim. Seleyi normal kullanimdan birazcik daha asagida tutmak durmalarda falan biraz rahatlik sagliyor bu arada. Ufakliga verilecek egitimse su, arkada cok fazla dengeyi bozacak sekilde hareket etmeyecek (gerci bunu baglanan emniyet kemeri buyuk olcude sagliyor) Bir de emniyet kemerini asla acmamasi tembihlenecek. Bir de ayaklarina baglanan emniyet seridi var. O da baglanmali bu arada.

Simdilik aklima gelen bunlar. Ufaklik icin cok ama cok zevkli oluyor. Ben yegenimle gecen yaz Foca'da ara ara bindim haftasonlari. Mutluluktan ucuyordu.

Haa yeri gelmisken koltuk baglantisi yapilacak arka bagaj olabildigince saglam olsun abi. Biz direk agir ama cok saglam bir bagaj kullanmistik. Problem yaratmamisti. Ayrica kadroya bir kac noktadan baglanabilmesi dea denge ve saglamlik acisindan gerekli.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Hasan Hakan Koç

Merhaba
Ben sorduğunuz bu sorunun sadece tandem kısmına cevap vereyim. Tandem kullandığım için.
Tandem kullanmak, tekli bisiklet kullanmaktan çok farklı. Bazen arkadaşlarım , abi verde biraz kullanalım diyorlar. Verdiğimde ağızlarından çıkan ilk laf zormuş ya , sen iyi kullanıyormuşsun gibi oluyor.
Tandem aslında zor değil. Sadece partnerinizle uyum içinde olmanız gerekiyor. Tandem de, arkada oturanın,tandemi kullanana, kesinlikle tam bir güven duyması gerekiyor. Arkadan yön vermeye çalışması, dar yerden geçerken oynama yapmaması gerekli.
Bunun haricinde asıl konumuza dönersek. Tandemin arkasınada rahatlıkla çocuk koltuğu bağlanabilir. Tandemde kural, ilk olarak sürücünün bisiklete binme durumuna gelmesii, sonrada arkadaki co pilotun oturması ve hareket için pedalın hazırlanması gerekli. Tabi arkayada çocuğunuzu bindirecekseniz. Önce sizin bisiklete binme durumuna gelmeniz, sonra co pilotun çocuğunuzu koltuğuna yerleştirip, kaskını ve kemerlerini sıkması, sonrada co pilotun selesine oturup, pedalı hazırlaması ve sizin hareket etmeniz gerekiyor.

Bir ufak hatırlatma. Çocuğunuzu arkada tandemde taşırken, sele ayarınızın, ayaklarınız yere değecek şekilde ayarlanması mantıklı olur. Ben eşimle binerken selemiz ,ayaklarımız yere, tam değmeyecek şekilde oluyor. Ama çocuk varken , bu şekilde binmemek lazım.
Bir küçük hatırlatma daha. Ben 2 sefer tekli bisikletimle çok büyük kaza geçirdim. Yani 2, 3 takla atıp düştüm. Ama tandem ile hiç kaza geçirmedik ve Allahta geçirtmesin.
Benden Tandem tüyoları bunlar. Gerisi size kalmış birşey.
Önümüzdeki haftalarda İzmir de görüşebilirsek tandemimizi deneyebilirsiniz. Kısmetse tandemimizi de İzmir'e gelirken getirmeyi düşünüyoruz.

Sevgi ve selamlarımla.
Hoşçakalın.

• Beğen
Tepkiler: Nuri Kongur

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.617
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
iyi günler konuyu hortlattım sanırım ama 5 yaşında 23 kg bir çocuğum var ufak turlara beraber çıkmak istiyoruz ama maalesef çocuk koltuklarının bir çoğu en azından benim gördüklerim max 22 kg daha büyükler için çocuk koltuğu yok mu yada büyük çocukları taşımak için ne önerirsiniz

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Sele borusuna ya da kadro üst borusuna bağlanan seleler var.

Kendi dengesini sağlayabilirse oturduğu yerde, buradaki gibi bir uygulama yapılabilir.
(link)

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.617
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bisikletim tandem değil normal bisikletlerede olur mu bu

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Bisikletin fizyolojisi itibarıyla tandeme oluyorsa, normal bisiklete de olur.
Sele borusuna yüklenecek yükten bahsetmek gerekir olur olmazı için..

Ağırlık çoğalırsa buna da geçilebilir, çok güvenli bir ekipman;
(link)

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.617
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle