Bu bisiklet nasıl adam olacak ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://(link)

Merhaba arkadaşlar öncelıkle forumu çok begendım bilgi alışverişi gayet başarılı...Bu bilgilerinizi benlede paylaşacanızı umarak :) size birşeyler sormak ve tavsiye almak istiyorum...Lise ögrencısıyım mersinde oturuyorum ve sorulara gelelım...

öncelikle hedefim bu bısıkletı ayaga kaldırmak...Ögrenci oldugum ıcın bısıklet alacak para bırıktıremıyorum onun ıcın cok sevdıgım bısıkletımı gençlestırecegım...:rolleyes:

resimde;
1: yazan bölüme vites ve arka aktarıcı alacagım ne önerirsiniz ?
2: yazan bölüme ise koltuk :D (sele ) alacagım nasıl bırsey almalıyım ne önerirsiniz ?

Aslında en önemli soruya geldim malesef 1 sene araştırdım fakat bu soruna bir çare bulamadım :( soru işareti olan bolumdekı frenler :( malesef benım bısıkletımın en buyuk sorunu frenler bısıklet bıraz eskı oldugu ıcın ona gore fren yok ve su uzerınde olan frenlerde işemıyor :S umarım bir çare bulabılırız...

Şimdiden teşekkürler mutlukalın...

Scudo
Tepki
15
Arkadaşım bence bütçeni belirtirsen daha kolay yardımcı olunabilir. Bir de eski frenden kastın "cantilever" yani tel frenler mi? Öyleyse fren ayağı ve pabucu olarak Shimano Acera X önerebilirim fiyatı normal. Benim bisikletimde de onlardan mevcut ve 13 yılda bana önemli bir sorun yaşatmadı. Tourney serisi Shimano'nun en ekonomik mtb gruplarından (21 vites) biridir tabii alacağın keyif biraz düşük olur ama seni tatmin edecek gibi gözüküyor.

Frenler için link burda:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bütce olarak aslında çok dusuk bır butce var malesef :S:( zaten butcem olsa bıraz kadro alır onu dızayn ederdım ama su an butcem 50-80 maxımum 100 olur oda cok zor ogrencı oldugum ve lıse ogrencısı oldugumdan ancak bu kadarına gucum yetıyor yardımlarınızı beklıyorum...

*Bu arada frenlerım tel frenler sımdıye kadar kac tamırcıye gıttıysem ayar bulamadı malesef :S

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
@Salih Bisan Pacific 1996

Bu bisiklette fren pivotları olmadığı(fotoğrafta görülmüyor çünkü) için v-fren takılamaz.Attrici Tourney olabilir.Ayrıyeten birde zincir almak gerek.

Yardımcı olmaya çalıştım olabildiysem ne ala.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bende 18 vites seti var arka akt ön akt zincir 6lı ruble istersen komple 30a yollim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
zıncır aldım 1 adet su anda bende aletlerı aldıgımda takacagım temızlıyıp stıcker lardan arındırıp guzel bıseler yapacagım ama tek ve en buyuk sorun frenler :S

bıde ben bısıkletı kontra pedaldı onceden sımdı vıteslıye donerken sorun olmaz dımı ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlgin için teşekkurler muratkural95 ne alacagımı kararlastırdıgımda mutlaka sana donerım...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bide elimde kron xc4000den cikmis setlazsele var istersen 15e birakirim vites sisteminde kesin karar liysan biraz pas cozucu biraz gaz yagiyla yenisinden bile guzel olur parcalar orj shimano dur
resimler gelemio:(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
resim biraz(fazla:D :D) büyük olduama detaylı detaylı incele;)
çalışmasında hiçbir problem yoktur sadece görüntüde bozukluk var ama onuda giderebilirim 3 parçaya 20tl versen yeter(vites sistemi için)
sele krondan çıkmıştır rahatlığına diyecek yoktur fiyat 15tl
(link) bu adresteki bisikletimi incele beğenirsen logan freni 15 tl(ön arka)
(kargo benden)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Benım fren sıstemım muratvural95 ın lınkındekı bısıklettekı tıpde degıl daha farklı onun ıcın o fren sıstemı benım bısıklete olmaz :S

sele ıcın msn ekledım konusalım....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
benim bisan mc dada seninki gibi frenler vardı ama ben onları çıkarıp bunu takmıştım hiç bi uyumsuzlukda olmamıştı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
uymasa bile sayide kaynak atırırsın tıkır tıkır çalşır

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://(link)

Arkadaşlar fren sıstemımın resmı burda photoshopda zorda olsa zoom yapıp bulabıldım fıkırlerınızı beklıyorum...