Yol bisikleti pompa

berk92

Üye
Tepki
63
İsim
Berk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cevap veren ve pompa öneren herkese teşekkür ederim. Dün decathlondan road900 modelini aldım. Kullandım ve açıkçası xiaomiden daha pratik buldum. Daha önce el pompasıyla (blackburn airstik sl 160 psi ) test amaçlı evde denemiştim ve şişirmek ciddi efor istiyordu. Ayaklı pompa o konuda çok kolay geldi , evde kullanmak için elektronik pompa tekrardan almam artık.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Cevap veren ve pompa öneren herkese teşekkür ederim. Dün decathlondan road900 modelini aldım. Kullandım ve açıkçası xiaomiden daha pratik buldum. Daha önce el pompasıyla (blackburn airstik sl 160 psi ) test amaçlı evde denemiştim ve şişirmek ciddi efor istiyordu. Ayaklı pompa o konuda çok kolay geldi , evde kullanmak için elektronik pompa tekrardan almam artık.
Taşınabilir elektrikli pompayı çok savunan oldu ancak o gün de bugün de uzun soluklu çok kullanışlı olmadığını düşünüyorum.
İzmir~Balıklıova gezisinde gurubumuzda 9 defa farklı kişilerin tekeri patladı. Böyle bir pompanız olsa kaç kişiyi kurtarabilirsiniz. Birine verseniz diğerine vermeseniz olmaz.😅

• Beğen
Tepkiler: berk92

berk92

Üye
Tepki
63
İsim
Berk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Xiaomi boyut ve agirlik olarak pek yaninda tasinacak bir alet degil, en azindan yol bisikleti kullananlarin bikepacking haricinde pek tercih edecegini sanmiyorum. Ben de evde kullanmak icin almistim , alirken motivasyonum kac psi bastigimi net olarak bilecek olmamdi. Ama ayakli pompa kullandiktan sonra kendi tercihimin yanlis oldugunu anlamis oldum :))

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

Pompa bugün elime ulaştı. Malzeme oldukça kaliteli ve sağlam gözüküyor. Göstergesi 100 psi ya kadar gösteriyor 7 bar. Evde bulundurmak için uygun görünümde Denediğimde bir sıkıntı çıkarsa paylaşırım

sC&Cr

Üye
Tepki
237
İsim
Selçuk COŞKUN
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bosch Easypump kullanıyorum 150 Psi a kadar basabiliyor . Şuana kadar sıkıntı yaşatmadı. Şarjı 100% bitirilmezse pilde de sorun yaşanılacağını zannetmiyorum. İlerleyen zamanda pil biterse 18650 Pil var içinde sorunsuz değiştirilebilir.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.175
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Xiaomi boyut ve agirlik olarak pek yaninda tasinacak bir alet degil, en azindan yol bisikleti kullananlarin bikepacking haricinde pek tercih edecegini sanmiyorum. Ben de evde kullanmak icin almistim , alirken motivasyonum kac psi bastigimi net olarak bilecek olmamdi. Ama ayakli pompa kullandiktan sonra kendi tercihimin yanlis oldugunu anlamis oldum :))
Ben yol bisikletimde kullanıyorum su matara kafesinin bir tanesine pompayı koyuyorum,lastiği nasıl şişiricem derdi artık kafamı kurcalamıyor,ağırlık takıntısı ve hassasiyeti olan biri değilim zaten 500ml matara ile aynı ağırlığa sahip,sürüş esnasında patlayan lastikler için büyük kolaylık diyebilirim.

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

Pompa bugün elime ulaştı. Malzeme oldukça kaliteli ve sağlam gözüküyor. Göstergesi 100 psi ya kadar gösteriyor 7 bar. Evde bulundurmak için uygun görünümde Denediğimde bir sıkıntı çıkarsa paylaşırım
Bugün denedim. Bağlantısı ince sibopa da uygun yalnız bağlantı kısmı vidalı olduğu için basarak bağlanan pompa baglantilarina göre bağlantısini yapmak daha zor. İş yerimde ayaklı pompa kullanıyorum. Ayaklı pompa ile bağlantı daha kolay ve hava basmak da daha kolay. Ama bu aldığım pompa da ayaklı pompaya göre oldukça ufak ve ev için tekrar almaya kalksam ev icin bunu tercih ederim. Çünkü daha az yer kapliyor sonuçta ve göstergesi basıncı gösteriyor ve bağlantıyı yaptıktan sonra kolay hava basabiliyorsunuz. Daha once "zefalin double action" el pompasıni da kullandım hava basmak son derecede zordu. Bu pompayı yeni kullanmaya başladığım için göstergesi ne kadar doğru gösteriyor onu bilmiyorum . F/p oranı iyi alinabilir

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.501
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bikeinn’den geçen hafta sipariş ettiğim Lezyne Pocket Drive PRO Mini geldi. 160 PSİ gibi ciddi bir iddiası var, bakalım göreceğiz.

IMG_2808.jpeg

• Beğen
Tepkiler: Özcan

lrfan

Cyclist
Tepki
8.271
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Yazın bundan almıştım, işini yapıyor

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Yazın bundan almıştım, işini yapıyor
Elle 100 psi üzeri rahat şişirilebiliyor mu? Bende giyo var bir tane ama 70 basana kadar pertim çıkıyor. Daha fazlasına gücüm yetmiyor. Yol bisikleti kullandığım için yolda lastik değiştikten sonra düşük basınçla devam etmek durumda kalıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ricochet

lrfan

Cyclist
Tepki
8.271
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elle 100 psi üzeri rahat şişirilebiliyor mu? Bende giyo var bir tane ama 70 basana kadar pertim çıkıyor. Daha fazlasına gücüm yetmiyor. Yol bisikleti kullandığım için yolda lastik değiştikten sonra düşük basınçla devam etmek durumda kalıyorum.
Ben 100 psi basabiliyorum bu pompa ile ama arkadaşım basamadı, biraz da kol kuvveti ile ilgili durum da var. Ama burada bisiklet üstünde taşınan pompada asıl amaç yolda kalmamak. Ama ben tatile giderken büyük pompa almıyorum, bu mini işimi gördü, lastik 1 haftada basınç kaybediyor. Yolda patlak başıma gelmedi henüz 10 yıldır ;)

lrfan

Cyclist
Tepki
8.271
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu nasıl bir şanstır İrfan bey? 😀
Durano Plus ve Durano DD ile 10 yıl (2 senede 1 yenisini alarak), tahmini 50 bin km sıfır patlak. Varsın ağır lastik desinler, yolda iş çıkarmasın yeter

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti

mcanerg

Daimi Üye
Tepki
739
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu nasıl bir şanstır İrfan bey? 😀
Ben de erişkinlik hayatımda 2006dan beri farklı bisikletler kullandım 1 kez bile yolda tekerim patlamadı, evde ayaklı pompa ve bosch easy pump var her hafta mutlaka şişiririm, vakti gelince lasitği yenilerim, hiç lastik basıncı yetersiz binmedim bence bunun etkisi büyük oluyor.

• Beğen
Tepkiler: lrfan ve krank

ninjaomer

Üye
Tepki
0
İsim
Ömer
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba ,moon aiolos gauge pro-hp pompası Tavsiye edilebilirmi ,göstergesi doğru düzgün çalışıyor mu ?