Yol bisikleti tavsiyeleri

Scudo
Tepki
93
İsim
Halil BİLGİNER
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ahlaksız
herkese selam riverside 500ü aldım alalı 15-20 gün oldu 150km ye yaklaştım. işe gidip gelmek için kullanıyorum ilk başta birer gün arayla gidip geldim ciddi manada yoruyordu. 4 tane eğimini bilmediğim iyi yokuşlar var güzargahta. gidiş geliş 20 km işimin eve uzaklığı. vitesle yetersiz gibi geldi bana yokuş inişlerde pedal çok boşa kalabiliyor. yoldaki en ufak titreşimi hissediyorsunuz. bu bazen gerçekten rahatsızlık verebiliyor. ama kadro boyu selesi vites aktarıcısı ve en önemli frenleri gerçekten çok iyi. vücudum alıştıktan sonra yormamaya başladı. çok rahat gidip gelebiliyorum. ön ayna kolu 3lü yapsammı yoksa bu şekilde devam edip yol bisikletine mi dönsem diye karasız kaldım. yol bisikletine geçiş sürecim sizce ne kadar olmalıdır. maddiyat durumum neyi gösterir bilmiyorum ama 1 sene daha değiştiremem bu süreç te çok yetersiz kalır mı acaba. ve bu arada ben 1399 almıştım şu anda baktım 1899 tl olmuş yol bisiklerinin fiyatlarına şu anda bakmaya tırsıyorum :D

yazmayı unutmuşum pedal yükseklik aralığı bana sanki kısaymış gibi geliyor teknik bir konumu bilmiyorum ama sanki biraz daha pedallar uzun olsa daha iyi performans alacakmış gibi hissediyorum

• Beğen
Tepkiler: Triban

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Halilbilginer

Para harcamadan önce bir kaç ay kullanın. İhtiyaçlarınızı iyice anlayın. Sonra bir kaç ay da araştırın. Gelecek yaz sonunda indirim zamanı gerekirse bisikleti değiştirirsiniz.

Bisikletiniz baz bir model. işe, alışverişe, vs gidip gelmek için bence yol bisikletinden daha uygun. eğer boyunuza uygunsa parçalarını değiştirmek için uğraşmayın. Hem çok verimli olmaz, hem gereksiz maliyet, hem de satması da zor olur. Biraz kullanın zevkine varın. Olaya iyice ısındıktan sonra gerekirse ayrıca yol bisikleti alır spor amaçlı kullanırsınız.

Not: pedal krank kolunu daha uzatmayı tavsiye etmem, aksine kısaltmak ve kadansı artırmak dizler açısından daha iyidir. Ama sizin bisiklet için değişiklik yapmaya uğraşmayın bence.

Tepki
93
İsim
Halil BİLGİNER
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
boyuma göre L kadroyu aldım sele ayarını mı yanlış yapıyorum akşam bir daha kontrol edeyim sele boyunu. pedalların kısa olması hız olarak daha iyi etkiller ama dizleriim spint attığım da artan bir rahatsızlık var gibi

Srcnkrtlms

Üye
Tepki
142
İsim
Srcnkrtlms
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Halilbilginer
Tüm hesaplamayı iç bacak boyunuza göre yapın. Sele yüksekliği , önde veya geri olma..vb

@muhammedbensi

Bir arkadaş daha paylaşmış. Endurance kadrolu bir Canyon alın derim. Aradaki bütçeden kalan göre güzel bir yol bilgisayarı ve bir çift de ayakkabı alınır.

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
@Murat B.
Hiçbiri demeyelim de çoğunlukla diyelim. Arada tek tük gönderen çıkıyor, muhtemelen specliazed ın bilgisi dışında yapılyordur diye tahmin ediyorum.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Halilbilginer
Güle güle kullanın..
1 sene kullanmanızı öneririm..Zaten 1 sene içinde değiştiremem demişsiniz..
Seleyi yukarı aşağı oynayarak kendinize göre ayarlama yapabilirsiniz..Öne ve geriye doğru da..
Seleyi nasıl ayarlayacağınıza dair forumdaki yazılardan veya youtube'dan faydalanabilirsiniz..
Sele ayarını ben zor yapmıştım,yapıncaya kadar çok uğraştım açıkçası..

• Beğen
Tepkiler: Halilbilginer

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahlaksız
Ben pedal krank kolu sanmıştım ama arkadaş aslında sele yüksekliğini kastediyor sanırım, haklısınız.

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence Canyon gerçekten hoş gözüküyor ve fiyatı da gayet makul. Seleyi değiştirebilirim. 11000 TL civarına denk geliyor. Yanına da ayakkabı ve forma alırsam güzel olur diye düşünüyorum. (link)

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@Murat B.

Bunun bir kaç istisnası var sanırım. all4cycling.com ve hargrovescycles.co.uk sitelerinden Specialized ürünleri alınabiliyor.

denizyalin

Üye
Tepki
46
İsim
Deniz
Bisiklet
Specialized
@hakan hoca
sıfırdan bahsettıgınızı varsayıyorum. eğer 12 bın e venge bulunabılıyorsa dusunmeden almak lazım. link alabilir miyim?

Delta

Forum Demirbaşı
Tepki
611
İsim
Delta
Bisiklet
Geotech
Merhaba,

(link)

Yol/yarış bisikletine yeni başlayan arkadaşlar için size aşağıdaki bisikleti önerebiliriz. Kadro kalitesi olarak gayet yüksek standartlara sahip olan Corratec, başlangıç için iyi bir seçenek olabilir.

(link)

Başlangıç seviyesinin biraz üstünde bir yol bisikleti edinmek isterseniz eğer, sizlere Geotech Air Speed modelini önerebiliriz. Komponent olarak aslında gayet başarılı bir bisiklet olan Geotech Air Speed modeli, maşasının karbon olmasıyla biraz daha cazip hale geliyor.

(link)

Cannondale markasıyla tanışmak isteyenler için önerebileceğimiz en güzel bisikletlerden bir tanesi de Cannondale Optimo Sora modelidir. Gerek kadro tasarımı olsun, gerek mühendislik çalışması olsun, maşasının karbon olması yine Cannondale Optimo modelini cazip kılan teklifler arasına giriyor.

Buna benzer diğer modelleri (link) adresinden kolaylıkla araştırabilir, 0549 340 40 30 numaralı whatsapp hattımızdan bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alımı yapabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) Bu bisiklet hakkında ne düşünüyorsunuz?

dukehayda

Üye
Tepki
164
İsim
Haydar
@muhammedbensi

Aksium hariç her şeyi güzel. Aksium maalesef akmıyor. 2016 ya da 2017 versiyonunu kullandım bu modelin, giriş seviye karbon için titreşimleri başarılı bir seviyede emerek yok ediyordu.

• Beğen
Tepkiler: :DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dukehayda
Ben de öyle düşünüyorum. DT SWISS P 1850 DISC nasıl olur? Aynı türün bir üst modelinde var.

partigiano

Üye
Tepki
0
İsim
Serdar
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Merhaba aradaşlar,

Aranıza yeni katıldım ve bir sorum olacak sizlere görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim :)

Whistle kanza 1682 yarış bisikleti buldum 2. el ve satan kişi 2018 yılında almış yeni temiz sayılır fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla da. Genellikle İzmir'de şehir içi kullanacağım uygun mudur bilemiyorum fiyatı 1500 liraya anlaştım en son fakat kararsızım ergonomi, fiyat/performans açısından nasıldır diye bu yüzden kullanan veya bilgi sahibi olanlar yorumlarsanız şimdiden teşekkürler..

--Bir de kadro boylarından pek anlamadığım için belirteyim 179cm boyum ve 82-83cm civarı iç bacak boyum var araştırdığım kadarıyla 54-55 civarı kadro öneriliyor benim iç bacak boyuma göre fakat 52 kadro pek etkiler mi onu merak ediyorum. (Alacağım bisiklet 52 kadro bu arada)--

28” WHISTLE KANZA 1682 YARIŞ 14-V

KADRO:ALÜMİNYUM 1.1/8″ ENTEGRE
MAŞA:28” YOL 1.1/8″ KARBON
ARKA VİTES:SHIMANO TOURNEY A070 SMART
ÖN VİTES:SHIMANO TOURNEY A070
KRANK TAKIMI:FSA CK-C200TT 50X34
VİTES KOLU:SHIMANO TOURNEY A070 2X7
FREN:ALÜMİNYUM KUMPAS FREN
LASTİK:CST 700X23C SİYAH
JANT:28″ XR-18 ÇİFT KAT ALÜMİNYUM
SELE:DDK

UmutMadenn

Üye
Tepki
0
İsim
Umut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, 175 boyundayım ve fiyatı maksimum 3500 TL Olacak şekilde bir yol bisikleti arayışı içindeyim, ilk tecrübem olacak.
Yardımcı Olursanız Sevinirim ?

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@partigiano
Bisiklet temizse iyi ama kadro size ufak olabilir..Yine de bir deneyin,hoşunuza giderse,çokta uzun kmler yapmayacaksanız alabilirsiniz..
@UmutMadenn
Triban 100 veya 500'ü bir inceleyin..

UmutMadenn

Üye
Tepki
0
İsim
Umut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ahlaksız

Ben Kron Rc 3000 düşünmüştüm sora set var hem.