Yeni topladığım Cyclocross...

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
Merhaba

Bir senedir tayin olduğum Isparta'da yol bisikleti ile bozuk yollarda çektiğim ızdıraplara son vermek amacı ile uzun süredir aklımdaki projeyi hayata geçirdim. Sözü fazla uzatmadan detaylara geçeyim.

Lapierre markasının ünlü bisiklet takımı FDJ'nin de yarışlarda kullandığı karbon cyclocross kadrosu üzerine tamamen coğrafyaya ve zevkime göre topladığım cyclocross bisikletin özelliklerini belirteyim.

-Kadro oldukça güzel açıları olan ve kaliteli bir karbon malzemeden yapılmış. Normalden daha etli bir karbon olduğundan daha sağlam ama tabi ki daha ağır. Özellikle renkleri ve kadrodaki FDJ logoları hoşuma gitti.

-Bisiklette orjinalinde gelen 105 set, 46/36 seridışı aynakol ve 11/32 ruble sökülerek komple Ultegra 6800 set takıldı. Aynakol 52/36 ve ruble de 11/28 seçildi. Oldukça şık oldu. Aynakol ölçüleri tamamen kişisel seçimdir.

-Aksium jantlar ve 33mm lastikler sökülerek Dura-ace C35 jant ile Vittoria 31mm lastik takıldı.

-Selede Fizik Arione tercih edildi.

-Frenler disk frenden nefret ettiğimden dolayı FSA SL-K cantilever olarak tercih edildi.

Şu an tüm aksesuarlar ve pedal dahil 8.5 kg. Birkaç dokunuş daha olacak.

Resimler, buyrun...

Orjinali...

Son hali...

Scudo

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
Çok güzel bir çalışma olmuş . Güle güle binin . Ayrıca memleketimde bu güzel sporla ilgilenen hobidaşlarımı gördükçe çok mutlu oluyorum .

• Beğen
Tepkiler: Baki KAYAN

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Hayırlı olsun güzel çalışma. Yalnız bana göre 11/32 ruble kalsa imiş daha iyi olurmuş gibi geldi tabi tercih meselesi :harika:

• Beğen

ozgur.ozer

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Özgür
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok yakışıklı olmuş, hayırlı olsun.

• Beğen

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Lapierre her kategoride hem estetik, hem de işlevsellik bakımından üst seviye ürünler sunuyor. Pulsium ve Xelius en beğendiğim kadrolar, ancak bu model de oldukça şık. Fizik sargılar, Dura-Ace jantlar ve düz yanak lastiklerle daha da çekici olmuş.

En güzel günlerde keyifle kullanın bisikletinizi. :)

@ÇaNakkaLeRuHu

11/32 ruble bizim gibi fanilere lazım. Baki Bey master kategorisinde yarış koştuğu için 28 dişliye bile ihtiyacı olacağını sanmam :p

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Baki Bey sizin topladığınız bisikletler hem fonksiyonel hem çok yakışıklı oluyor. Bundaki uyum da yine harika olmuş. Kazasız sürüşler dilerim.

• Beğen

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
11/32 ruble bizim gibi fanilere lazım. Baki Bey master kategorisinde yarış koştuğu için 28 dişliye bile ihtiyacı olacağını sanmam :p

İnanırmısınız @Sadettin Z. bazen 11/36 felan mı yapsam diye düşünüyorum :koptum:

• Beğen

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ellerinize saglik cok güzel olmus, Allah kazasiz belasiz kullanmak nasip ettisn. :harika:

• Beğen

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
@Sadettin Z.

Teşekkürler, ama eskiden daha iyiydi, uzun yıllar 53/39 ve 11/23 ile sürdüm şimdi 28 bile zorluyor bazen :)

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam toplamda ne kadara mal oldu toplamak? Ben de sizinki gibi karbon olmasa da aluminyum bir cyclocross toplamak istiyorum ancak astarı yüzünden pahalıya gelir diye korkuyorum açıkçası.

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben hazır bisiklet alayım madem :D

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
@Prometheus arkadaş 10.000 TL'yi rahat geçmiştir..Buna rağmen dediğim gibi,kadronun üstünden kablo geçmesi iş değil..1500 liralık ikinci el karbon maşa bir bisikletin kablosu bile kadronun içinden geçerken (Merida 100 gibi bir şeydi galiba),10000 liralık bir bisikletin kabloları böyle orta yerde durur gibi,hiç olmamış..!
Bende bu cyclocross tipi bisikletlerle ilgiliyim..Düşünüyorum,hep düşünüyorum zaten:komik:
Ucuz bir şey istersen Mosso'nun var bir tane..Biraz kaliteli istersen,mesela Giant'ın şu modeline bakabilirsin;
(link)

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fthgzl79 Giant süpermiş görmemiştim daha önce :harika: Benim bütçem o kadar geniş değil maalesef... İkinci el kovalayacağım muhtemelen.

• Beğen
Tepkiler: ömermurat131