Yaşlı adama çarpan bisikletli.. Sizce kim haklı?

Kim Haklı?

• Toplam katılım
    62
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçenlerde 150 kilo bir teyze önüme atladı... teyzenin göbek yağları içinde kayboldum ama yumuşacıktı çok güzeldi... yaşasın yağ ve yağlı insanlar...

• Hahaha
Tepkiler: Murat B.
Scudo

ph0

Üye
Tepki
115
İsim
Mustafa
@fbyram
çoğu kişiye göre bisiklet kaldırımdan gitmeli araçların oldugu yolu kesinlikle kullanmamalı gelip önünüze kırıyorlar

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa42
KİLOMETRELERCE KALDIRIM YAPTIK....

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat B. Haklısınız, ben girişteki o tabelayı gormedim.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

mcb

Daimi Üye
Tepki
762
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Cyclocross
Trafikte en güçsüz en güçlüdür mantığı olmalıdır. Bu durumda yayanın bisiklete göre daha çok hakkı var. Bisikletli yasak yolda gidiyor, muhtemelen hızlı da gidiyor. Dolayısıyla her halükarda haksız. Yayalar da tabii ki trafikte daha güçlü diye her yola atlamamalı, bu onları haklı çıkarmaz. Ancak bu durumda o kadar geniş yoldan geçerken bir anda önüne atlamış olamaz ve bisikletliye göre %100 olmasa da çok büyük oranda haklı.

• Beğen
Tepkiler: Yorgun

dukehayda

Üye
Tepki
164
İsim
Haydar
bence yaya haksız. geçtiği noktanın maksimum 40 metre ilerisinde ışıklar var. bulunduğu noktaya gelebilmesi için 1 şeriti çoğunlukla park eden araçlarla kapanmış olan ama diğer 2 şeriti de sürekli aktif trafiğe sahip olan bir caddede karşıdan karşıya geçmesi gerekiyor. bu başlı başına bir hata. ayrıca, bu yol sadece tramvay hattı olarak kullanılan bir yer değil. gene bence o yola trafik dolmuşun girmesine izin verdiği anda yasağının yok hükmü var. otobüs girer, evet. devlet aracıdır, kamuya hizmette bulunur. dolmuş niye giriyor? dolmuşların yaptığı kamuya dair özel hizmetten vergi bile toplanılamıyor. ama her ne hikmetse kadıköyün direkt içinden geçen o tek şeritli ve hali hazırda zaten otobüs ve tramvayın kullandığı yoğun bir yolu dolmuşlar da kestirme niyetine niye kullanabiliyor? rant meselesi var çünkü, parayı verip düdüğü çalıyorlar o hattakiler tahminen. işin içine rüşvet girdikten sonra bisiklet gibi motorsuz bir aracın oraya giremez denilmesini ben yok hükmünde sayarım. yasa ne sayarsa saysın, çok bir şey saysaydı başta dolmuşa da izin vermemesi gerekirdi zaten.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaya haklı.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
Yaya > Bisiklet > Tramvay > Motorlu tasitlar seklinde gecis ustunlugu.
Bisikletli de bisiklet yolunda degil. Bu durumda gecis ustunlugu yukaridaki gibi yayada. Hala neyin muhabbeti yapiliyor onu anlamadim ben.

• Beğen
Tepkiler: Yorgun