Türkiye'nin en dik yokuşları (bisikletle çıkılabilen)

Scudo

pedalterapi

Daimi Üye
Tepki
1.150
İsim
erhan erdem
Bisiklet
Carraro
yazan oldu mu bilmiyorum ama Mersin yolunda meşhur Aydıncık rampaları ve Akbük - Akyaka arasındaki Atatepe rampası fenadır.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
Kocaeli :
Santral Yokuşu baya ünlüdür.
Kartepe için Derbent çıkışı..

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
26
İsim
Hakan
Bisiklet
Trek
Kudret Kurtcebe abi tebrik ederim efsane bir yokuş orası Hakan Arakita ile birkaç kez vurduk ama onu geçemedim bu listede 6. görünüyorum ama şuan daha da düşmüştür bu arada 39 28 aynakol oranı ile vuruyoruz oraya tek solukta çıkıyoruz ama sadece çıkmak için kom almak için antremanımız ve bisikletler eksik pekçok yarışta bulundum uçmakderece ve bu küçük bebek yokuşu hariçinde zorlanmadım :))) yaşınıza aldırmayarak kimsenin yanaşmadığı bir yokuşa bisikleti vurduğunuz için tebrik ederim..

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Manisa ve civarında yaşayanlar bilir Spil Dağı At Alanı denilen yere çıktım 1250 m olması lazım eğim %kaç emin değilim bir de Yuntdağı Ortaköy Sümbüller rampaları da babadır hani ... :naslyni:

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bi uçmakdereyi biliyorum. Vay anam vay ?

• Beğen
Tepkiler: sakinseytan

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2018 İstanbul-İzmir turunda Tekirdağ üzerinden Çanakkale’ye giderken uçmakdereyi aşmıştım. Çok fena gerçekten. 20 kg bir yüküm vardı.
Şarköy’lüyüm 13/17 yaş arası her sabah Kumbağ’a gidip akşam Şarköy’e geri dönerdim bianchi flash delta model bisikletim vardı 20 yıl sonra tekrar bu yaz İstanbul - İzmir turumda Uçmakdere’yi geçme fırsatım oldu 26/34 tıngır mıngır çıktım (15kg bisiklet 8kg bagaj 91kg ben). Yokuşun çok zorlu olduğunu düşünmüyorum sadece uzun ve sürekli bir yanınız uçurum olduğu için korkutucu ama Tekirdağ - Çanakkale arası hiçliğin ortasında ve sürekli ölümlü kazaların olduğu Keşan yolundansa Uçmakdere’yi tercih ederim ...

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
4. Toki'de açtığım kısa ama dikimsi bir segment: (link)