Türk Telekom'dan internette yaşanan sorunla ilgili son dakika açıklaması

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnternet erişimi ile ilgili yaşanan problemle ilgili Türk Telekom’dan açıklama geldi. Gelen son dakika açıklamada ‘Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır’ ifadeleri kullanıldı.

telekom.jpg

Türk Telekom'dan yapılan açıklama şu şekilde:

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur. Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır. Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir. Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.

(link) (link)

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ev interneti, cep interneti hepsinin taahhütü bittiğinde kapattıracağım. Valla yeter ya.

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ev interneti, cep interneti hepsinin taahhütü bittiğinde kapattıracağım. Valla yeter ya.
Açık konuşmak gerekirse mobil hizmetleri konusunda bende memnun değilim. Yeni geçmiş olduğum bu hatta adam akıllı internet kullandığımı söyleyemem. İstanbul depreminden sonra da ciddi kesintiler yaşandı. Mücbir nedenler dedim, olağanüstü haller durumunda yaşanacak sorunlar olabilir şeklinde düşündüm ancak bu durum sadece Telekom için geçerli gibi gelmeye başladı. Haberi paylaşan biri olarak açıklamanın samimiyetinden şüphe etmiyor değilim.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
8 ay önce ttnet ve türk telekom ev telefonundan kurtuldum. Az yesinlerde adam akıllı sistem kursunlar. Türkiye’nin en büyük siber güvenlik sistemi, yersen!

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Az yemek ,az uyumak demiyorum , çok fazla uyumamak diyorum kavram kargaşası olmasın diye ve elbette çok çalışmak bedeni nasıl zinde ve diri tutuyorsa ,,,,

İşte devlet te insan gibi , beden disiplini ve ahlaki değerlere uygun işlerse tüm sistemleri aktif bir şekilde çalışır, barış zamanlarında savunma taktiklerini geliştirir , saldırı olduğunda savar ve karşı atağa geçer, hani bir hücre yani kurum zaaf gösteriyorsa ne yapmak gerekir elbette cerrahi operasyon. Bunu yapmazsan devletteki diğer kurumlarda zaaf gösterir , ve en güçlü silahlara sahip olsan maazallah tek el atamaz hale gelirsin...

Tek cümle barış zamanlarında savaşa hazırlık yapılır, e bunu yapmazsan inandırıcılığı olmayan açıklamalar yaparsın ve kendini kandırırsin.

• Beğen
Tepkiler: gungor17

gungor17

Aktif Üye
Tepki
465
İsim
Ercan Güngör
Başlangıç
1971—72
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kurtuldum TTnetten simdi rahatim, allah herkese nasip etsin :)

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
DİKKAT, bu bir kinama mesajıdir!!!

Kendi beceriksizliklerini kabul etmeyen, mütemadiyen kendilerinin dışındaki güçleri aksakliklarin sebebi olarak gösteren, "YETER ARTIK ULEEN!" dedirten amatör firmayı Kin, Nefret ve Esef ile kınıyorum !!!

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Açık konuşmak gerekirse mobil hizmetleri konusunda bende memnun değilim. Yeni geçmiş olduğum bu hatta adam akıllı internet kullandığımı söyleyemem. İstanbul depreminden sonra da ciddi kesintiler yaşandı. Mücbir nedenler dedim, olağanüstü haller durumunda yaşanacak sorunlar olabilir şeklinde düşündüm ancak bu durum sadece Telekom için geçerli gibi gelmeye başladı. Haberi paylaşan biri olarak açıklamanın samimiyetinden şüphe etmiyor değilim.
Turkcell, Vodafone depremden 2-3 saat sonra hizmet verirken TT 8-9 saat sonra geldi bu kabul edilebilir bir şey değildi bana göre. İptal ettiğim gün bu konuya ekran görüntüsü atarım samimiyetime inanmış olursunuz. :D

• Beğen
Tepkiler: Cycoholic

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berke Tabii ki inanırım doğrudur. Ancak ben çok uzun bir süre internet problemi yaşamıştım. Günle, saatle ifade edebileceğim gibi değil :) sizin ki hızlı olmuş.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bu ara TürkNet'in reklamları gerek TV'de gerek internette bayağı bir karşıma çıkıyor, telefondan hemen her hafta mesaj da atıyorlar.Merak ediyorum, kullanan tavsiye eden var mı acaba?
Bu arada TTNet kullanıyorum.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Netgalaksi tavsiye ederim. Eğer bulunduğunuz yerde telekom TTNet vs sorun yasamadiysaniz netgalakside de yaşamazsınız. Neden daha fazla odeyesiniz?

gungor17

Aktif Üye
Tepki
465
İsim
Ercan Güngör
Başlangıç
1971—72
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bu ara TürkNet'in reklamları gerek TV'de gerek internette bayağı bir karşıma çıkıyor, telefondan hemen her hafta mesaj da atıyorlar.Merak ediyorum, kullanan tavsiye eden var mı acaba?
Bu arada TTNet kullanıyorum.
ben kullaniyorum ve cok memnunum. iki komsumu daha turknetli yaptim iki ay bedava internet aldim. turknet bakiyor altyapiya ve sana su kadar net alabilirsin diyor ve aynen onlarin dediginden de fazlasini aliyorum. ttnet dolandirici gibi hergun ariyorlar her aradiklari numarayi blokluyorum ama baska numaradan gene ariyorlar. aboneliginizi sonlandirirken dikkat edin oyuna getirmesinler.

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan