Tur bisikleti için spd pedal

fly-high

Üye
Tepki
11
İsim
Furkan D
Bisiklet
Giant
Shimano PD-M530 kullanıyorum. Etrafında bulunan metal çerçeve sayesinde günlük kullanımda normal ayakkabıyla sorun yaşamıyorum. Normal sürüşlerde çift taraflı spd olarak kullanmak bi tarafı platform olan spd'lere göre daha avantajlı geliyor. Tek sıkıntısı yağmurlu havalarda benim kullandığım trekking ayakkabısı pedaldan kayıyor ama tabanın sertliğinden kaynaklanıyor olabilir..

Scudo
Tepki
0
İsim
Ersoy
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba Ben MTB Bisikletime PD R540 yol pedalı taktım ve araştırmalarıma göre yol ayakkabısı MTB ayakkabıya göre daha az güç kaybı olduğundan Yol ayakkabısı ve pedalı takmaya karar verdim.
kullanım deneyimleri paylaşacağım.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Dün gittim Shimano PD-M520 ve Decathlon'un Triban model ayakkabısını aldım. Yorumlar çok iyiydi ancak umarım memnun kalırım. İlk deneyim olacakta. Ayakkabı başka mağazadan geleceği için şu an kullanmadım.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba Ben MTB Bisikletime PD R540 yol pedalı taktım ve araştırmalarıma göre yol ayakkabısı MTB ayakkabıya göre daha az güç kaybı olduğundan Yol ayakkabısı ve pedalı takmaya karar verdim.
kullanım deneyimleri paylaşacağım.
Güç kaybı 2-3 W, yani çok küçük ve ihmal edilebilir seviyede, ki o da alt seviye ayakkabılar ile üst seviye olan aynı tür ayakkabılar arasında. MTB ayakkabısı çamurda ya da tozda çok daha iyi performans gösterir. Ağırlık dışında yol ayakkabısını MTB için kullanmanın bir avantajı yok.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Tepki
0
İsim
Ersoy
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güç kaybı 2-3 W, yani çok küçük ve ihmal edilebilir seviyede, ki o da alt seviye ayakkabılar ile üst seviye olan aynı tür ayakkabılar arasında. MTB ayakkabısı çamurda ya da tozda çok daha iyi performans gösterir. Ağırlık dışında yol ayakkabısını MTB için kullanmanın bir avantajı yok.
Hocam yol bisikleti alacağım için bu pedallarımı söküp ona takacağım. Açıkçası ayrı masraf yapmak istememiştim. MTB kullanım alanım daha çok düz yollarda oluyor ve benim yanımdam yol bisikleti olanlar hızlıca geçiyorlar😫 bende yakında değiştireceğim.

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şehir/Tur ve MTB bisikletinde normal pedaldan kilitli pedala geçen arkadaşların yorumlarını alabilir miyim? Özellikle yokuş çıkarken çok farkediyor mu düz pedala göre? Daha az yorulma ve performanslı mevzusu sizin deneyimlerinize göre %kactir?

• Beğen
Tepkiler: galen ve Cemal Ç.

mali.ozdemir

Daimi Üye
Tepki
302
İsim
Mehmet
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bugün kilitli pedalda ilk deneyimimi yaşadım. Bugüne kadar kendime eziyet ediyormuşum meğerse.
@serchester

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Spd pedal ve spd sandalet turcularca kullanılan ekipmanlardan.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.117
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kilitli pedala geçince,bisiklet tam anlamıyla insanın bir parçası haline geliyor. Yorgunluk daha azalıyor. Pedala hem basma ,hem de çekme hareketi uyguladığınız için performansa baya katkısı var. Yokuş çıkmak hissedilir oranda kolaylaşıyor. Ben 29" MTB ile kullanıyorum,kaldırımdan,oradan buradan atlayıp zıplamak eziyetten çok keyif halini aldı. SPD'den önce ayağımın kayması çok rahatsız ediyordu ve acaba kayar düşer miyim diye güvensizlik yaratıyordu. Bence her bisikletçinin SPD'ye geçmesi lazım.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
peki m540 la m520 arasında ne fark var? tur için 540 daha mı iyi yoksa 520 fazlasıyla yeter mi?

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
m520 den yana oldu tercihim...forumdan öğrendiğim kadarıyla 2 fark var m520 ve m540 arasında, ağırlık (35 gr) ve 540 ın rulmanlı oluşu.

Tepki
158
İsim
yaşar
(link)

Shimano SPDSL R 550 Pedal

şehir ve tur bisikleti için kullanılır mı?

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@yaşar kahraman
Sitede şehir bisikletine uygun rahat kullanım sağlayacak bir ayakkabı yok, tarayıcınıza mtb spd ayakkabı yazarsanız uygun modeller bulabilirsiniz örneğin şunun gibi;
(link)

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@yaşar kahraman platform istemezseniz üstte yazdığım m520 ve m540...kalleri 3 nokta değil + şeklinde olan, günlük kullanım ayakkabısı seçmelisiniz..@Fırat Ç. nin önerdiği gibi platformlu tek yönlü de seçseniz kilit sistemi + şeklinde...sizin paylaştığınız direk yol pedalı...

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sh 51 kalden farkı ne hocam
sh51 çok daha sert ve ayağınızı kurtarmak sadece dışa ve içe doğru. Sh56 çıkarması çok daha kolay ve farklı yönlere doğru çıkarabiliyorsunuz.

Kanalımdaki en yeni video bununla ilgili:

Dosyalar