Tur bisikleti için sele önerileri

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Aklıma hiç gelmezdi birkaç yüz milyon verip Brooks sele alacağım fakat gerçekten alındığına değen bi sele önemli olan doğru şekilde kullanmak ve alışasıya kadar dayanmak ... ;)

Scudo

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@historiyst
brooks düşündüm ama testislerim hassas oldugundan arası açık olan bir model lazım hocam bana

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@Desert Fox

Brooks un yanlış hayırlamıyorsam Cambium serisi var bi de ona bakın lakin çok daha pahalı idi ...

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
Brooks’un sanırım en çok tutulan seleleri B17 - C17 neye göre seçmek lazım Brooks seleleri acaba?

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Brooks’un sanırım en çok tutulan seleleri B17 - C17 neye göre seçmek lazım Brooks seleleri acaba?
B17 tur bisikletine uygun,c17 ise daha çok yol bisikletlerinin sürüş tarzına uygun üretilmiş bir sele,B17 nin zaten özelliği gereği,özel yağıyla bakımıda yapılarak ve yay gerginlik ayarı ve zamanla sürüş stilinize göre poponuzun şeklini alması,sizin uzun konforlu bisiklet sürmenize yardımcı bir faktör,ama gravel tarzı bir bisikletlede uzun tur yapılabilir ve c17 bu tip bir bisiklete daha uygun olacaktır,tabi bu söylediklerimin hiçbiri bir kanun veya kural değil ama genel durum bu.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: erencaner

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
B17 tur bisikletine uygun,c17 ise daha çok yol bisikletlerinin sürüş tarzına uygun üretilmiş bir sele,B17 nin zaten özelliği gereği,özel yağıyla bakımıda yapılarak ve yay gerginlik ayarı ve zamanla sürüş stilinize göre poponuzun şeklini alması,sizin uzun konforlu bisiklet sürmenize yardımcı bir faktör,ama gravel tarzı bir bisikletlede uzun tur yapılabilir ve c17 bu tip bir bisiklete daha uygun olacaktır,tabi bu söylediklerimin hiçbiri bir kanun veya kural değil ama genel durum bu.
Çok teşekkürler. Mağazanın da yönlendirmesiyle gravel bisiklete ortası boşluklu olan Cambia C17 siyah renk satın aldım. Sanırım doğru yaptım.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

EmreCavusoglu

Aktif Üye
Tepki
115
İsim
Emre
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
C17 dogru tercih gravel icin. B17nin avantaji taytsiz surulebilmesi ama gravel bisiklete uygun degil pek. Ayrica c17 yüzeyinden dolayi tayt katili olarak bilinir dikkat ediniz.

• Beğen

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
C17 dogru tercih gravel icin. B17nin avantaji taytsiz surulebilmesi ama gravel bisiklete uygun degil pek. Ayrica c17 yüzeyinden dolayi tayt katili olarak bilinir dikkat ediniz.
Aa bilmiyordum tayt katili olduğunu. Satıcı taytsız giyebilirsin dedi muhtemelen o zaman B17 ile karıştırdı.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.229
Bisiklet
Mosso
Keşke Selle Royal Respiro serisine bir şans verseydiniz :) yol bisikletim hariç bütün bisikletlerimde kullanıyorum, taytsız sürüyorum bir sorun yaşatmadı.

mcadirci

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Mehmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Aa bilmiyordum tayt katili olduğunu. Satıcı taytsız giyebilirsin dedi muhtemelen o zaman B17 ile karıştırdı.
Aynı seleyi ben de kullanıyorum. Bence çok güzel seçim yapmışsınız. Taytsız da kullanabilirsiniz bence ama siz bilirsiniz.

• Beğen

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
Aynı seleyi ben de kullanıyorum. Bence çok güzel seçim yapmışsınız. Taytsız da kullanabilirsiniz bence ama siz bilirsiniz.
Kullanandan bunları okumak sevindirdi valla. Sağ olun.

Tepki
94
İsim
Turgut Hakkı Özdemir
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Keşke Selle Royal Respiro serisine bir şans verseydiniz :) yol bisikletim hariç bütün bisikletlerimde kullanıyorum, taytsız sürüyorum bir sorun yaşatmadı.
Önceki haftaki toto tutulmalı maceramdan sonra bir "respiro relaxed" aldım ama eski seleme nispeten oldukça sert. 1-2 saat sonrası kullanımda daha iyi olacağına dair bir his var içimde ancak günlük toplam 6km olan rotamda pek alışabildiğimi söyleyemem. Selenin yerini/açısını tutturamadım belki henüz... Aranıp duruyorum hala selenin üzerinde.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.229
Bisiklet
Mosso
Önceki haftaki toto tutulmalı maceramdan sonra bir "respiro relaxed" aldım ama eski seleme nispeten oldukça sert. 1-2 saat sonrası kullanımda daha iyi olacağına dair bir his var içimde ancak günlük toplam 6km olan rotamda pek alışabildiğimi söyleyemem. Selenin yerini/açısını tutturamadım belki henüz... Aranıp duruyorum hala selenin üzerinde.
hocam tur yaptığım zamanlarda sele üzerinde sorunsuz 11 saat geçirdiğim günler oluyor o derece memunum diyeyim bende 5130HRT var yol bisikletimde de Selle royal re. med var çoğunlukla onuda taytsız kullanıyorum 4-5 saatlik sürüşlerde sorun yaşatmadı