Tünellerde bisikletçi güvenliği için yeni uygulama

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Tepki
1.563
İsim
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
Antalya merkez Kemer ilçesi arasında bulunan 3 gidiş, 3 geliş tünellerde tünele girmeden sağda uyarı levhası ve buton koymuşlar, bisikletçi butona bastığında tünelde bisikletli var yol levhasında da yanıp sönen uyarı flaş lambaları çalışmaya başlıyor, tünele girecek araçların şöforlerini uyarmak için, amacın ise bisikletçinin tünelde güvenliğini sağlamak olduğu düşünülmüş, güzel bir düşünce ve ülkemizde herhalde bir ilk diyorum, darısı diğer karayolları tünellerine yapılması, emeği olan yetkililere Teşekkürler.IMG_20210831_133242_6.jpgIMG_20210831_131714_5.jpgIMG_20210813_182710_7.jpg

Scudo

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Antalya - Kemer arası 2 defa gidip geldim , tekrar tur için tüneller beni hep düşündürür hatta rotamı farklı tayin etmeme neden olur. Bu uygulama çok güzel , umarım hem sürücülerin fakındalığını artırır hem de ülke genelinde de yaygınlaşarak hem bisikletliler için , hem de tüm sürücüler için akılda kalan bir uyarı sistemi olur.

Haber için teşekkürler .

Safa Kaplann

Get out and ride.
Tepki
193
İsim
Safa BÜYÜKKAPLAN
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gerçekten güzel bir düşünce olmuş. Uzun süredir bisikletler için bu kadar faydalı bir şeyler yapılmamıştı. Tünellerde güvenlik bir seviye daha iyileşmiş oldu . ( Tabi motorlu taşıt sürücüleri dikkat ederse )

• Beğen
Tepkiler: Feunard

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.355
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen Bursa İzmir yaptığımızda Sabuncubeli tünelinin hem tırmanış hem virajla başlaması hem de çok trafik nedeniyle geçememiştik. 300 km sonrası tünelin üstünü tırmanmak çok koymuştu. Oraya da lazım bu sistemden.

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Tepki
1.563
İsim
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
Tüneller ne yazık ki sadece araçlar için düşünülmüş, tüneller her zaman riskli yerlerden, mümkün olduğunca girmemeye çalışıyorum, 2013 - 2021 arası sadece 2019 yılında Kemer'e gitmek mecburiyetinde kaldım, bu senede Cemsiz 10 yıl turumun son günü geçmek zorunda kaldım, yeni uygulamaya herkes inşallah uyar, iyi günler.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.151
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen Bursa İzmir yaptığımızda Sabuncubeli tünelinin hem tırmanış hem virajla başlaması hem de çok trafik nedeniyle geçememiştik. 300 km sonrası tünelin üstünü tırmanmak çok koymuştu. Oraya da lazım bu sistemden.
Orası yasak olan tünellerden, buton koymazlar. Tünele yaklaşırken daha anons açıyorlar bazen gelme diye.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.355
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Orası yasak olan tünellerden, buton koymazlar. Tünele yaklaşırken daha anons açıyorlar bazen gelme diye.
Aslında tünelin üstünden dolaşmak daha iyi, güzel bir doğası var ve yol güzel ama işte 300 km den sonra koydu biraz :) Birde çılgınca yarışan motorcular vardı tabi.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.151
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında tünelin üstünden dolaşmak daha iyi, güzel bir doğası var ve yol güzel ama işte 300 km den sonra koydu biraz :) Birde çılgınca yarışan motorcular vardı tabi.
Evet tahmin edebiliyorum hissiyatınızı, biraz sıkı bir yokuştur :D O motorcular da bu aralar mesken etti orayı maalesef, inişte bile tedirgin ediyorlar insanı.

Tepki
119
İsim
Mustafa
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Harika bir uygulama, emeği geçenlere teşekkürler. Dört mevsimin yaşandığı güzel ülkemin dört tarafında benzer bisiklet dostu uygulamaları görmek, kendimizi bisiklet üstünde daha rahat hissetmemize sebep olacaktır. Tebrikler

• Beğen
Tepkiler: bisiklethobimiz