Ttubr02

TTUBR02'nin başlangıç yeri sizce neresi olsun?

• Diyarbakır

• Gaziantep

• Şanlıurfa

• Toplam katılım
    74
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BerkEvren ortada kasıtlı bir paylaşım yapıldığını düşünmüyorum. Yeri geliyor turlarımızda yaptığımız mangalları, yediğimiz yemekleri paylaşıyoruz.

(link)
Konu başlığında bir çok paylaşım var. Olay boğazı kesilmiş bir hayvanın kanlar içinde yatmasıysa çok aydınlatıcı gelmedi bana. Peki bu fotoğrafa çok gerek yoktu tur zaten çok güzel olmuş diye düşündüyseniz fotoğraf yüklense dahi @Basar Giderim e özelden bir mesaj atıp rahatsızlığınızı söyleyebilirdiniz. Sonrasında kaldırılması yönünde site yönetimine şikayet edebilirdiniz.

Rahatsız olduğunuz bir konu da elbette gerekeni yapmanıza kimse birşey diyemez.

Scudo

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Süper Dede başlıkta ve yolda en hareketli olan sensin maşallah , diğer arkadaşlar ya aman be havalar sıcak deyip yatıyor veyahut sinsi sinsi idman yapıyorlar. Baksana sesleri solukları kesildi. :koptum:

Salı günü kardiyoloğa gittim bu arada. Sol kol ve boyun ağrım idman sıklığından sızılamaya başlamıştı, ciddi de göğüs ağrım olmuştu. Doktor hanım sağolsun ilk önce EKG ,kan tahlili, ultrasyon ve sonrasında Eforlu EKG testine soktu. Çok şükür kalple alakalı hiç bir problemimin olmadığını, kalp damarlarımın iyi olduğunu, kan tahlillerimin temiz olduğunu, tansiyon ve diğer testlerin iyi olduğunu söyledi. Ufak bir check up yaptırdım diyebilirim. Ağrı ve sızılarıma Nörolojiyi tavsiye etti.
Salı günü tekrar çalışmaya başlıyacağım İnşallah. Sırada Çorum , Amasya ve Samsun var. Boş zamanlarımda yine rutin sürüşlerim olacak. @Süper Dede ağabey sen boyun ağrısından tedavi yoluylamı rahatladın veyahut kendiliğinden mi geçti. Bu işi çözmem lazım. Sol kolum ve boynum çok acı çektiriyor. Nöroloğa haftaya gitmeyi planlıyorum. Olmadı Beyin cerrahına da randevu alacağım.

Beraber sürdüğüm bir genç kardeşim var. Oda yarışa katılmayı planlıyor. İnşallah hazırlıklarımızı tamamlar ve o gün geldiğinde bismillah deyip startta oluruz.:harika:
Çorum'a gelmeden önce mutlaka haber ver bana. Sen Çorum'da misafir sayılırsın. 😉

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet ben şikayet ettim. Sağolsun adminler anlayış göstermiş ve kaldırmış. Uzun uzun şikayet etme sebebimi yazacaktım ama şu saygısız ve basit cevabınızla az bilgiye yüksek öz güvenle sarıldığınızı göstermişsiniz, teşekkürler 🙏

Düşünceleriniz bana çok basit ve anlamsız geliyor. Benim gibi düşünmeyebilirsiniz benim gibi yaşamayabilirsiniz ama bana ve sizden farklı düşünenlere saygı duymalısınız. Her işinize gelmeyen durumu mızmızcı çocuklar gibi şikayet edecekseniz ortamdan uzaklaşmanızı öneririm sağlığınıza daha iyi gelecektir.
Laf ebeliğinden pek anlamam. Pekde işim olmaz. Benim görüşüm ve düşüncemde hayvansal besinler ana beslenme kaynağım.

Üstelik birçok bisiklet turları teşvik amaçlı köfte sucuk mangal sloganlarıyla yapılır. Ballandıra ballandıra günlerce konuşuruz. Bunu hepimiz yaparız. Çoğunluğumuz yani :)

22 Haziran 2020 Bisikletliler Meclisi Toplantısını Aynı sponsorum (link) nda yaptık. Hepimiz bisikletçi gurup kulüp veya stk başkanlarıydık. 2 kuzuyu afiyetle yedik... Bisikletçilerin %99 u etçildir vesselam... :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çorum'a gelmeden önce mutlaka haber ver bana. Sen Çorum'da misafir sayılırsın. 😉
Hocam Çorumdan dün geldim. Hasat işleri için . İş güç bitsin bisikletle geleceğim. Program yapınca bilgilendireceğim sizi.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Düşünceleriniz bana çok basit ve anlamsız geliyor. Benim gibi düşünmeyebilirsiniz benim gibi yaşamayabilirsiniz ama bana ve sizden farklı düşünenlere saygı duymalısınız. Her işinize gelmeyen durumu mızmızcı çocuklar gibi şikayet edecekseniz ortamdan uzaklaşmanızı öneririm sağlığınıza daha iyi gelecektir.
Laf ebeliğinden pek anlamam. Pekde işim olmaz. Benim görüşüm ve düşüncemde hayvansal besinler ana beslenme kaynağım.

Üstelik birçok bisiklet turları teşvik amaçlı köfte sucuk mangal sloganlarıyla yapılır. Ballandıra ballandıra günlerce konuşuruz. Bunu hepimiz yaparız. Çoğunluğumuz yani :)

22 Haziran 2020 Bisikletliler Meclisi Toplantısını Aynı sponsorum (link) nda yaptık. Hepimiz bisikletçi gurup kulüp veya stk başkanlarıydık. 2 kuzuyu afiyetle yedik... Bisikletçilerin %99 u etçildir vesselam... :D
Laf ebeliğinden anlamıyorsunuz ama iş aklınızca laf çarpmaya gelince insanların düşüncelerini, fikirlerini hedef alabiliyorsunuz. Bravo. Açıkçası ya saygısız ya bilgisizsiniz. Bu sebeple başlığınızla başbaşa bırakıyorum sizi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Laf ebeliğinden anlamıyorsunuz ama iş aklınızca laf çarpmaya gelince insanların düşüncelerini, fikirlerini hedef alabiliyorsunuz. Bravo. Açıkçası ya saygısız ya bilgisizsiniz. Bu sebeple başlığınızla başbaşa bırakıyorum sizi.
Bunlarıda sansurletecek misiniz ... Ve yolunuz açık olsun...

WhatsApp Image 2020-07-07 at 21.35.59.jpegWhatsApp Image 2020-07-07 at 21.36.00.jpeg

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Basar Giderim Bende diyorum 600 km atmak her babayiğidin harcı değil. Sonuçta 600 km dediğin Birol Çakır ağabeyin bir günde yaptığı kilometreden daha az. Kesin ısınma turudur 600 km yoksa lafı bile olmaz. Kıskançlıktan çatladım ağabey seni. Yetmedi birde böyle mangal partisi falan filan. Bu işin sırrı galiba doğru beslenmekte. 💐 :harika:

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bunlarıda sansurletecek misiniz ... Ve yolunuz açık olsun...

233133 dosyayı görüntüle233134 dosyayı görüntüle
Olsa bir güzel yerdik. Veganlara saygım var, kişisel tercihleri o yöndedir. Ama sürekli et ve hayvansal ürün tüketenlere sürekli katil veya cani olarak ithamda bulunduklarında şalterlerim atıyor. Ben sana saygı gösteriyorsam en azında bana saygı duyabilirsin. Aynı saygıyı dinsel ve cinsel seçimi farklı olanlara da duyuyorum. Şükür onlardan böyle bir tepkiyi henüz almadım. Hayvansal ürün yiyiorsam sabah akşam et yemiyorum ya.

@Basar Giderim bu arada 600 km için bacağına ve emeğine sağlık yarışı heyecan ile bekleyenlerdenim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Basar Giderim Bende diyorum 600 km atmak her babayiğidin harcı değil. Sonuçta 600 km dediğin Birol Çakır ağabeyin bir günde yaptığı kilometreden daha az. Kesin ısınma turudur 600 km yoksa lafı bile olmaz. Kıskançlıktan çatladım ağabey seni. Yetmedi birde böyle mangal partisi falan filan. Bu işin sırrı galiba doğru beslenmekte. 💐 :harika:
Evet hem yalnız değildim hemde kamera kayıt cihazı ve kamera götürdüm. Arbiku ekibinden 4 kişi daha vardı yanımda. 100 km onlara taşıttım :) Tabiki gelirken yanımızda malzeme yoktu. Yinede bu tür uzun mesafe sürüşlerinde gurup halinde gitmek benim için dez avantaj. Zira ben yalnızlığı yalnız bisiklet binmeyi yalnız yüzmeyi yalnız çalışmayı severim.
Eti yenecek hayvanların etini yemektende zevk alırım. :D
Olsa bir güzel yerdik. Veganlara saygım var, kişisel tercihleri o yöndedir. Ama sürekli et ve hayvansal ürün tüketenlere sürekli katil veya cani olarak ithamda bulunduklarında şalterlerim atıyor. Ben sana saygı gösteriyorsam en azında bana saygı duyabilirsin. Aynı saygıyı dinsel ve cinsel seçimi farklı olanlara da duyuyorum. Şükür onlardan böyle bir tepkiyi henüz almadım. Hayvansal ürün yiyiorsam sabah akşam et yemiyorum ya.

@Basar Giderim bu arada 600 km için bacağına ve emeğine sağlık yarışı heyecan ile bekleyenlerdenim.
Ne yalan söylim benim lgbt lilere saygım yok. Benden uzak olsunlar ne halleri varsa artık :D Onun dışında dinsel konularda herkes kendi bildiğini yapsın. Herkesin bir Allahı var kimininki inek, güneş, ateş, su, toprak, hava :D :D :D Bana ne

Önümüzdeki cuma yani 10/07/2020 Tarihinde (link) düzenlediği ve 4.sü yapılacak olan 15 Temmuz İstanbul-Arnavutköy Niğde Bisiklet Turu var. Bu turdada milli sporcularla 5 günde 1000 km yapacağız. Güzel bir antreman olacak.

Ve gerçek anlamda 08/08/2020 Tarihinde sıkı bir yarış koşacağız

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kimse kusura bakmasın; etçiliz diye hayvansal gıda tüketiyoruz diye boğazlanmış hayvan fotosu görmek zorunda da değiliz.Ne yani ''tükettiğimiz etler nereden geliyor bilmiyor musun'' gibi basit bir savın arkasına sığınıp boğazlanmış hayvan fotosunun gösterilmesine kimse onay vermek zorunda değil.Beğenmiyorsan da bakmazsın demek bisikletforum gibi umuma açık bir platformda kimsenin hakkı da değil.
Bu başlığı çoluk çocuk, hassas yapılı olan birçok kişi okuyor; dikkat edilmesi gerekirdi.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Basar Giderim @necmeddin @MakRo

İskilip Dolması ve İskilip Gara Tepsi yemeyen biri ömründe henüz et yememiş sayılabilir.
İskilip dolması yerken Vedat Milor'un titremesi durmuş diyorlar. Öyle bir şey yani. Asıl ustası bu sene Hakk'ın rahmetine kavuşmuş olsa da onun yetiştirdiği çıraklar geleneği sürdürüyor, etin hakkını veriyor.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ali Kılıç 35.5 hiç yemedim. Geçen yıl arkadaşlar köylerinde mevlit yapıyorlarmış davet etti , nöbete denk geldi gene nasip olmadı. İnşallah bir gün tadarım. Tatmadan giden ilk Çorumlu olmak istemem doğrusu.:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sevgili ultracı pedaldaşlar, bir ayın altına düşmüş bulunuyoruz, ona göre yani...:harika::harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
10 Yılı aşkın süredir bisiklet forumdayım. Genelde yapıcı, birleştirici, iyi niyetli bir karaktere sahip olduğum söylenir. Normal yaşantım neyse burada da oyum. Son yaşanan tartışma ve hakaretler konusunda daha fazla dayanamadım. Gece uykum kaçıyor ve huzursuz oluyorsam. Benim için bu ortamın bir anlamı yok demektir. Üstelik admin olarak görevli birisinin beni kışkırtıcı ve cinsiyet ayrımcısı biri olmakla suçluyorsa burada kalmam hiç mümkün değil. Cinsiyet ayrımcılığını kadınlara karşı pozitif ayrımcılık olarak hayatımın her anında uyguladım. 3 kızım ve 1 kız torunu olan biriyim. Bir çocuğum daha olsa yine kız evladım olmasını isterim. TTUBR de de Kadınlara ücretsiz yaparak bunu da kanıtladığımı düşünüyorum.

Kimse kusura bakmasın lgbt liler benim için bir cinsiyet değildir. bu konuda söylediğimin arkasındayım ve saygı duyulacak bir durum değil. Bu tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Ve bu beni bağlar.

Bu konuda bana kimse ayar vermeye kalkamaz. Hayatım boyunca bir çok şirketten sırf bu yüzden ayrılmış ve bağımı koparmışımdır. Hayat sadece para makam ve mevkiden ibaret değildir.
Paylaştığım fotoğraf kurban fotoğrafıdır. Keyfiyetle canilikle işlnemiş bir vahşet değildir. Önümüzde kurban bayramı var ve %99 u müslüman ülkede Bir çoğumuz kurban kesecek ve ibadetini yerine getirecek. Çoluk çocuk hepimiz bu tür manzaralarla haşır neşir olacağız. Veya zamanında olduk.
Hal böyle içen vegan birisinin şikayetiyle başlayan durumda gelinen nokta budur. Bisikletforum size hayırlı olsun

TTUBR gibi bir yarış sadece bisiklet forumdaki üyelerden oluşmuyor.

konunun katatılması ve üyeliğimin iptali için mesaj attım. Umarım isteğim kısa sürede gerçekleşir.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.