B'twin triban 500 yol bisikleti hakkında öneri ve düşünceleriniz

Scudo

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
eski triban 500'lerin boyları gelir mi acaba? rr8.3 birkaç kez geldi, bir umut bekliyorum. yolcu olmasam da elimin altında bir de yol bisikleti dursun isterim. :))

rcqqq

Üye
Tepki
1
İsim
recep
Bisiklet
b'Twin
ben kulanıyorum 1450 gıbı bı fıyatı vardı 1200 dusmustu aldım trıban 500 bence cok ıyı fiyatına gore 3 ay oldu galıba kulanıyorum frenlere bıraz ayar lazım ama tutmuyo tam ayardan sonra ıyı oldu ıstedıgım yerde durabılıyorum su anda güzel bı bısıklet ıse gıdıp geliyorum pedal cevırme ıhtıyacı duymuyorum cogu zaman kendı gıdıyo :D

• Beğen
Tepkiler: Triban

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Görünüş olarak sadelikten yanayım. Mtb kullanıcısıyım hiç yol bisikleti kullanmadım. Bisikletten beklentim konfor, sıkıntı çıkarmaması, uzun ömür. Triban 500 alıp almamak arasında gidip geliyorum f/p açısından. Yol bisikleti olarak ağır diyorlar, çelik maşasını çok kötüleyenler var microshift vites sistemine çok iyi diyen de var çok kötü diyen de. Bu sebeplerden ötürü kararsız kaldım. Öneri ve görüş bildirecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) 8 aydır triban 520 kullanıyorum ve 2700 km nin üzerinde yol yaptım memnunum tavsiye ederim.Bir arkadaşımdatriban 500 var ama o aldığında 500 ün üzerinde sora set ve ön maşa karbon du o da çok memnun .

ostalgie

Üye
Tepki
0
Bendeniz de bu bisikleti almayı planlıyorum lakin çelik maşa ve microshift vites sistemini yerden yere vuranlarla "sorunsuz" diyenler sayesinde inanılmaz aklım karışıyor doğrusu.

Tepki
15
İsim
Cihat Çelik
Ben de triban 500 buldum ikinci el henüz birkaç aylık tertemiz.kargo dahil 1000e anlaştık iyi mi sizce ?

• Beğen
Tepkiler: vatan

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
@epsilon91 11kg lık bir bisiklet ağır değildir. Kıyaslama diğer yarış bisikletleri ile yapıldığı için. Ilk defa yol bisikleti alan ve triban 500 modelini alip binecekse muhtemelen 11kg lık bisikleti beğenecektir. Eski celik bisikletlerden 500 modeline gecicekse daha cok begenecektir. Forumda bir cok kullanicisi vardir. Alip pisman olan gormecim ama alip para biriktirip bu boyleyse daha hafifi nasildir diye ust modellere gecenler var. Hepsininde ustu var ve hersene cikiyor. Sonu yok.işin özü bacağağınız kuvvetliyse bisikletin 11 kilo olnasının pek onemi yok. 8 kilo bisiklet kullanan arkada kalir gucunuz varsa...

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@OsmaniyeRehber 520 nin fiyati bana gore biraz yüksek
@Deniz Duman forumda kullanicisi olan var ama hicbir inceleme ya da karşılaştırma yok. Alan memnunum diyor ama digerleri pek sicak bakmiyor. Salcano mtb bile 12-13 kg arasi su anda. Dropbara ve duz masaya cevirsem daha hafif olacak. Kadro geometrisi sehir bisikletinin dropbarli hali diyen var. O yuzden bu para eder mi diye alip almamakta kararsizim.

Guney1907

Daimi Üye
Tepki
38
İsim
Nadir Güney Kunt
Bisiklet
b'Twin
Triban 500 kullanıyorum vitesleri güzel microshift bekleneni veriyo. Sorunsuz kullanıyorum

Triban 500 kullanıyorum vitesleri güzel microshift bekleneni veriyo. Sorunsuz kullanıyorum

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
@epsilon91 Aklında bişey varsa ağır diyosan alma.Az önce yeni aldığım triban 520 ye 2. Kez bindim. Bundan önce mosso dmv acera şehi bisikleti vardı. 23.5 km lik parkuru mossoyla en iyi 1saat 11 dakikada bitiriyordum. Ilk kez bu parkurda 1saat 6dakikayı gördüm. Üstelik 2_3dk da marketten su aldım ve onu içtim. Rüzgar vardı. Demek istediğim ağırlıkları aynı olsada yapısından dolayı yol bisikleti daha hızlı.mosso 11kg dı. Şimdi ki 9.9kg. Daha hafif bir bisiklet olsaydı 8kg lık 1 yada 2 dk daha hızlı olabilirdi.

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
Triban 500 incelemesi, sayfa Ingilizce

(link)

Ozetle tam bir f/p makinasi diyorlar.

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar,bisikletlerimizin fotoğrafları bölümüne konu açmıştım biliyorsunuz bu bisiklet ile ilgili:
(link)
2.000km'yi devirdikten sonra bu bisikletin elimizden geldiğince incelemesini yapmaya çalıştık.Videoda belirttim fakat buraya da yazayım;yol bisikleti tecrübem çok az.Dolayısıyla her türlü yanlışımızda-hatalı bilgilendirmemizde v.s belirtmek istediğiniz herhangi bir şey,soracağınız herhangi bir bilgi veya varsa yapıcı eleştirilerinize açığım.Sürç-ü lisan ettikse affola ;)

SerkanCan

Üye
Tepki
2
İsim
Serkan Can
Bu bisikleti almayı düşünmüştüm fakat ağırlığı ve microshift kullanmaları yüzünden vazgeçtim:)

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
İnceleme için teşekkürler. Düşük bütçeyle fazla beklentisi olmayanlar için biçilmiş kaftan bence.

• Beğen
Tepkiler: cnyn rdr

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
abi abu hafta bende alacağım ama memnun musun biraz ağır gibi şansın olsa iade etmek istermiydin decathlon garantisi çok iyi olduğu için triban alıcam başka marka önerir misin bu bütçeyle?
Eksilerini söyler misin
Teşekkürler

Batuavicii

Üye
Tepki
7
İsim
Batu Avcı
Bisiklet
b'Twin
Ya başlangıç için bence microshift gayet tatmim edici yani hani bizzat kullanıyorum bisikleti merak edenler olursa eğer bu konuda mesaj atabilirsiniz arkadaşlar

• Beğen
Tepkiler: Triban

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Batuavicii peki ağırlık yokuş olayları nasıl yani yol bisikleti gibi gidiyor mu?

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
microshift firması tayvana ait olup yeni başlayan için yeterlidir.eksi tarafı ülkemizde yaygın değildir.

• Beğen
Tepkiler: cnyn rdr