Solatrike Recumbent

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Solatrike adını verdiği recumbent bisikletiyle, Temmuz 2015 tarihinden bu yana yollarda olan David Brandenberger şu anda Pamukkale'de. Arkasında taşıdığı güneş panelinden elektrik üreterek bisikletin bataryasını şarj ediyor. Yarın sabah kendisiyle Pamukkale'de buluşup, birlikte Nazilli'ye pedallayacağız. Nazilli'de benim misafirim olacak. Tanışmak isteyen arkadaşlar olursa haberleşebiliriz.

Dosyalar

Scudo

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
Tuh böyle egzotik bir bisikleti görmek isterdim :(

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
@KUTAY67 Hocam bisiklet inanılmaz derecede rahat ve hızlı. Yolun durumuna göre günlük ortalaması 28-30 km., ki böyle bir bisiklet için çok iyi. Toplam maliyeti 5000€.

• Beğen
Tepkiler: KUTAY67

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@Bahri Kaplan aynakolun büyük çarkının dişli sayısı kaç acaba, 28-30 km hızı pedal çevirmeden salt elektrik gücüyle mi elde ediyorhttps://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTF0dNGtmlOPnGD5pFtuvsJxZsgCszSEwv4ACcplc830s1A4oON5gupload_2016-3-22_15-40-16.jpeg aslında şu iki örnekte görüldüğü gibi güneş panellerini bir çatı olarak kullansaydı daha verimli olur hem yağmurdan da korurdu.Ben de yatay bisikletlerle ilgleniyorum, yerli bir firma var "trikeverde" adında , 2 tekerli bir model üretseler hemen alırım.

• Beğen
Tepkiler: Bahri Kaplan

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
@emir yakup bulut burda bahsi geçen ortalama hizdi sanirsam. Güneş panelini tepede montelemek rüzgarda sıkıntı yaşatır düşüncesindeyim

• Beğen
Tepkiler: muhyt

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
@emir yakup bulut aynakolun dişli sayısını bilemiyorum ama ruble 6 lı. Güneş panelinin altı bagaj olarak kullanılıyor. Tur malzemeleriyle birlikte sistemin yaklaşık ağırlığı 120 kg. Daha az kas gücüyle daha fazla yol gidiyor. Sanki sürekli 25-30 km. arka rüzgarla bisiklet sürmek gibi. (link) bu adreste detaylı bilgileri ve fotoları mevcut.

Tepki
1.364
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır

Son düzenleme:

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle David Brandenberger 'ı tebrik etmekle beraber senide tebrik ediyorum. Senin oradaki misafirperverliğin ülkemiz içinde çok önemli. Orada olamasakta gönlümüz sizinle. Bizlerden de selamlar söyle @Bahri Kaplan

Bu bisikletleri birkaç kere gördüm yalnız benim gördüğüm engelinden dolayı bu bisikleti kullanıyordu. Ayna kolu elleriyle çevirip aynı zamanda gidon görevi görüyordu. Yalnız bunlar yere yakın yatar pozisyonda olduğu için görünülürlük açısından tehlikeli. O kadar yolu kazasız belasız sürmüş gelmiş. Bundan sonrada Allah kaza vermesin. Sağsalim dönsün diyelim.
Yalnız videoyu izledim. Buda fena olmuş. Çok hoşuma gidiyor. Bu şekilde özel yapılan çalışmalara hep imrenerek bakmışımdır. Hep özenmişimdir. Paylaşım için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper